reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na katar u niemowlaka - podzielcie się konkretnymi sposobami

No 4 miesięczny maluch to ciężko coś doradzić. Najlepiej do lekarza...

Może spróbuj Malutką oklepywać. Połóż ją na brzuszku na swoich kolanach, tą nogę na której leży blisko główką delikatnie niżej jakby miała główkę troszkę w dół ( troszkę zakręciłam :sorry2:) i oklepuj plecki dłonią ułożoną w łyżeczkę. Może to troszkę pomoże oderwać flegmę....

Co do lekarstw to nie pomogę bo lekarzem nie jestem ;-):tak::-)
 
reklama
Mam flegamine w syropie . Od 1 do 6 miesiaca 10 kropli 2x dziennie, powyzej 3x dziennie.Kupic euphorbium spray do noska ,tez mozna od 1 msca stosowac, olbas, olejek,posmarowac poduszke, masc majerankowa i witamine c dla maluchow. Do lekarza nie ide, bo mi to samo przepisze, a antybiotyku nie chce, bo głownie katar meczy moja mała.Wierztyc pomieszczenie, nawilzac powietrze,oklepywac.A i na wieczor nie radze stosowac flegaminy,zeby dziecko w nocy nie kaszlało, w koncu ma działanie wykrztuslne.
A i zapomniała najwazniejsze- gruszka albo lepiej aspirator do noska
I mozezs kupic herbatke bobovita "na suchy nosek" od 4 msca
 
Ostatnia edycja:
No i bylam u lekarza, powiedzieli ze antybiotyk nie pomoze i mam poczekac, az samo przejdzie tlyko krople do nosa dali i kazali inhalowac, nad miska wrzatku. Ja nie wiem co to za kraj-deziecko ledwo dyszy, a oni nic nie daja. Oczywiscie antybiotyku bym nie chciala, ale tak jak mowicie choc cos odkrztusnego. Trudno,poczekamy-zobaczymy. Wielkie dzieki za rady ;]
 
Polecam wapno w płynie - Calcium + witaminę C w kropelkach. Ja podwałam półrocznemu synkowi za wskazaniami lekarza 2x po 10 kropli wit.C i 2x dziennie po łyżeczce Calcium. Dodatkowo do noska kropelki Nasivin. SKUTECZNE!!!:tak:
 
No i bylam u lekarza, powiedzieli ze antybiotyk nie pomoze i mam poczekac, az samo przejdzie tlyko krople do nosa dali i kazali inhalowac, nad miska wrzatku. Ja nie wiem co to za kraj-deziecko ledwo dyszy, a oni nic nie daja. Oczywiscie antybiotyku bym nie chciala, ale tak jak mowicie choc cos odkrztusnego. Trudno,poczekamy-zobaczymy. Wielkie dzieki za rady ;]

Inhalacja pomaga w odkrztuszaniu.
 
Dziewczyny napiszcie czy to groźne moja mała ma juz prawie pół roczku i dostała takiego kataru tzn kicha i leci jej z noska,myślę że to tylko katar bo kaszlu nie ma, jak jej pomóc? bo strasznie płaczliwa się zrobiła i ciężko oddycha :(
 
Mozesz niuni zaaplikowac Euphorbium, to jest homeopatyczny spray do noska, ktory mozna podawac niemowlakom :tak:na prawde bardzo skuteczny :tak:

Poloz tez malenka tak zeby miala wyzej glowke... podloz poduszke pod glowke, zeby katarek splywal noskiem, a nie do gardla.

Zdrowka zycze!
 
Jeśli katarku jest dużo kup sobie w aptece fridę, lub katarek - są to przyrządy do wyciągania kataru z noska.
U nas bardzo się sprawdza... choć córka nie znosi tego zabiegu;-), ale chroni nas przed przykrzejszymi dolegliwościami spowodowanymi zaleganiem kataru w zatokach.
 
reklama
witam cie!
mam ten sam problem co ty. Moja dwumiesieczna córka juz od urodzenia farkala mi na nosku , lekarze stwirdzili ze to zle wyczyszczony nosek po porodzie ( ze to są te wody poporodowe) prubowalam wody morskiej, nasivin,euphorbium ale bezskutecznie- nic nie pomoglo.Nawilzam przedewszystkim pokoj by lepiej sie jej oddychalo i mam nadzieje ze to z czasem samo monie bo taką samą sytuacje mialam przy pierwszej mojej córce. Rece mi juz odpadaly prubowalam wszystkiego az wreszcie sam minął i mam nadzieje ze tak samo bedzie teraz... POZDRAWIAM
 
Do góry