reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skracająca się szyjka w 24+5

Paolx

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2021
Postów
969
Cześć wczoraj na badaniu szyjka nagle z 4cm do 1,3cm ... A tu dopiero 24+5 jestem załamana leże w szpitalu miałam podany już zastrzyk na rozwój płuc u małego, luteinę dopochwowo i kroplówki z magnezem plus pobrali wymazy. Pewnie założą pessar lub szew i nakaz leżenia ... W 1 ciąży nie było takich problemów, czy ktoś z was dotrwał do tego 36-37tc ? :( w domu córeczka s kwietnia 2022 a tu leżenie plackiem już do końca ciąży.
 
reklama
Może to jakaś infekcja spowodowała? Ja miałam w tym samym tygodniu zakładany szew na rozwarta szyjkę zewnątrz i wewnątrz i 16 MM. Po założeniu szwu nie miałam nakazu bezwzględnego leżenia. Szew ściągnięty w 37 tygodniu. Od 32 tygodnia już normalnie funkcjonowalam chodziłam po schodach. Tylko że ja nie miałam skurczy prócz przepowiadajacyh do samego końca. Cesarka wykonana na zimno. Zalecony miałam utrogestan do 34 tyg no i magnez brałam od siebie.
 
Cześć wczoraj na badaniu szyjka nagle z 4cm do 1,3cm ... A tu dopiero 24+5 jestem załamana leże w szpitalu miałam podany już zastrzyk na rozwój płuc u małego, luteinę dopochwowo i kroplówki z magnezem plus pobrali wymazy. Pewnie założą pessar lub szew i nakaz leżenia ... W 1 ciąży nie było takich problemów, czy ktoś z was dotrwał do tego 36-37tc ? :( w domu córeczka s kwietnia 2022 a tu leżenie plackiem już do końca ciąży.
U mnie trochę inna sytuacja bo szyjka skróciła się do 1,5cm w 16tc. Miałam wtedy założony pessar, nakaz leżenia. Aktualnie 29tc, szyjka ma już kilka mm ale pessar póki co trzyma i mam nadzieję, że wytrzyma jak najdłużej.
Nikt Ci nie da gwarancji, że dotrwacie do terminu porodu ale być może po założeniu np pessara szyjka się wydłuży i wytrzymacie te 3 miesiące- niekoniecznie z nakazem leżenia, to już zależy od przyczyn skracania szyjki.
 
Cześć wczoraj na badaniu szyjka nagle z 4cm do 1,3cm ... A tu dopiero 24+5 jestem załamana leże w szpitalu miałam podany już zastrzyk na rozwój płuc u małego, luteinę dopochwowo i kroplówki z magnezem plus pobrali wymazy. Pewnie założą pessar lub szew i nakaz leżenia ... W 1 ciąży nie było takich problemów, czy ktoś z was dotrwał do tego 36-37tc ? :( w domu córeczka s kwietnia 2022 a tu leżenie plackiem już do końca ciąży.
Wiem co czujesz ja w 24 tygodniu trafiłam do szpitala z 8 mm szyjki 4 dni wcześniej 3,5 cm … założony szew ratunkowy , zastrzyki na rozwój płuc , nie dostałam bezwzględnego nakazu leżenia ale i tak leżałam tylko że nie mam małych dzieci wiec mogłam sobie na to pozwolić , jedynie prysznic , toaleta , jedzenie na siedząco i do lekarza co tydzień a tak 90 procent czasu w łóżku . Dziś mam 36 tygodni za tydzień we wtorek będę miała zdejmowany szew , od tygodnia staram się funkcjonować normalnie ale do planowego cc jeszcze 3 tygodnie . Dasz radę ! Tylko naprawdę się oszczędzaj u mnie to zdało egzamin ❤️❤️❤️
 
U mnie w 14 tygodniu drastycznie skróciła się szyjka. Przyczyną była infekcja, która trudno się leczyła. 5 antybiotyków, dwa dożylne i dwa tygodnie w szpitalu. Skończyło się bez szwu i bez pessara, po leczeniu szyjka wydłużyła się też odrobine i tak już dotrwałam do końca ciąży. Zalecany był oszczędzający tryb życia, ja dużo polegiwałam, ale nie miałam zakazu wstawania.
 
Cześć wczoraj na badaniu szyjka nagle z 4cm do 1,3cm ... A tu dopiero 24+5 jestem załamana leże w szpitalu miałam podany już zastrzyk na rozwój płuc u małego, luteinę dopochwowo i kroplówki z magnezem plus pobrali wymazy. Pewnie założą pessar lub szew i nakaz leżenia ... W 1 ciąży nie było takich problemów, czy ktoś z was dotrwał do tego 36-37tc ? :( w domu córeczka s kwietnia 2022 a tu leżenie plackiem już do końca ciąży.
Ja w pierwszej ciąży w 20 tyg bez pessaru leżałam w domu i wytrwalam do 37+6, Teraz od 27tc z pessarem i lezeniem jestem w 36+0, dasz radę będzie dobrze tylko się oszczędzaj, zorganizuj pomoc do dziecka
 
Wiem co czujesz ja w 24 tygodniu trafiłam do szpitala z 8 mm szyjki 4 dni wcześniej 3,5 cm … założony szew ratunkowy , zastrzyki na rozwój płuc , nie dostałam bezwzględnego nakazu leżenia ale i tak leżałam tylko że nie mam małych dzieci wiec mogłam sobie na to pozwolić , jedynie prysznic , toaleta , jedzenie na siedząco i do lekarza co tydzień a tak 90 procent czasu w łóżku . Dziś mam 36 tygodni za tydzień we wtorek będę miała zdejmowany szew , od tygodnia staram się funkcjonować normalnie ale do planowego cc jeszcze 3 tygodnie . Dasz radę ! Tylko naprawdę się oszczędzaj u mnie to zdało egzamin ❤️❤️❤️

Hej, jakie miałaś objawy skracajacej się szyjki? :)
 
Hej, jakie miałaś objawy skracajacej się szyjki? :)
Żadne … 🥺 kupiłam sobie z ciekawości wkładki na przeciekanie wód płodowych schowałam do szafki i po tygodniu zamiast zwykłej wkładki założyłam tą na te wody i ona zrobiła sie niebieska za jakiś czas czyli jakby wody uciekały wiec od razu do lekarza z myślą że odchudzą mi w jakimś stopniu wody a tam okazało sie że wód ani kropla mi się nie sączy za to szyjki już nie mam 🤷‍♀️ w szpitalu powiedzieli że dzieliły mnie godziny od tego żeby dziecko wyszło , bo miałam już pęcherz płodowy w kanale , tak że u mnie taka historia z szyjką była chyba w moim przypadku opatrzność zadziałała bo nie mam na to innego wytłumaczenia 🥹
 
reklama
Żadne … 🥺 kupiłam sobie z ciekawości wkładki na przeciekanie wód płodowych schowałam do szafki i po tygodniu zamiast zwykłej wkładki założyłam tą na te wody i ona zrobiła sie niebieska za jakiś czas czyli jakby wody uciekały wiec od razu do lekarza z myślą że odchudzą mi w jakimś stopniu wody a tam okazało sie że wód ani kropla mi się nie sączy za to szyjki już nie mam 🤷‍♀️ w szpitalu powiedzieli że dzieliły mnie godziny od tego żeby dziecko wyszło , bo miałam już pęcherz płodowy w kanale , tak że u mnie taka historia z szyjką była chyba w moim przypadku opatrzność zadziałała bo nie mam na to innego wytłumaczenia 🥹
Masakra i do którego TC wytrzymaliscie?
 
Do góry