reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skoki ciśnienia pod koniec ciąży

I karmiłaś w tym czasie maluszka piersią? Nie było przeciwskazan?

Na chłopski rozum jest to lek, który bierzesz w ciąży kiedy dziecko ma wspólny obieg krwi z Tobą, a miałby być niekompatybilny kiedy dziecko już z Tobą tego obiegu nie ma i jest dodatkowo przefiltrowany przez Twoją i dziecka wątrobę?
 
reklama
Kardiolog w zaleceniach napisał tez, ze gdyby ciśnienie się nie normowało, to mogę zwiększyć dawkę metocardu z 0,5 tabl. Do 1 i zwiększyć dawkowanie dopegytu do 3X2 tabletki.
Może po prostu rzeczywiscie zwiększę na razie dopegyt, a jak to nic nie zmieni to wdrożę metocard….
 
Kardiolog w zaleceniach napisał tez, ze gdyby ciśnienie się nie normowało, to mogę zwiększyć dawkę metocardu z 0,5 tabl. Do 1 i zwiększyć dawkowanie dopegytu do 3X2 tabletki.
Może po prostu rzeczywiscie zwiększę na razie dopegyt, a jak to nic nie zmieni to wdrożę metocard….
Napisalam Ci, że metocard jest bezpieczny przy kp. Noe musisz się zastanawiać.
 
Kardiolog w zaleceniach napisał tez, ze gdyby ciśnienie się nie normowało, to mogę zwiększyć dawkę metocardu z 0,5 tabl. Do 1 i zwiększyć dawkowanie dopegytu do 3X2 tabletki.
Może po prostu rzeczywiscie zwiększę na razie dopegyt, a jak to nic nie zmieni to wdrożę metocard….

Metocard jest bezpieczny przy kp.
Na stronie e-lactancia sa wiarygodne dane oraz podane zrodla tych informacji o lekach. Mozesz polegac na tej stronie.
Skoro lekarz ci przepisal, a mimo Dopegytu masz skoki to wez i ten Metocard. Lekarze niekoniecznie maja aktualna wiedze na temat kp.
 
Moje drogie jestem po wizycie u kardiologa, ciśnienie w gabinecie nawet dobre 136/63-po wypoczynku w ciągu dnia rzeczywiście czułam się lepiej.
EKG dobre, serce osłuchane bez szmerów.
Lekarz zostawił mi dopegyt 3X1 tabletka i dodatkowo przepisał metocard.
Czy któraś z was brała ten lek przy KP?
Podobno nie jest on do końca wskazany dla mam karmiących piersią, może wpływać na serduszko maluszka.
Zastanawiam się, czy nie skonsultować tego jeszcze z innym lekarzem tylko nie bardzo wiem do kogo się udać. Internisty, pediatry czy ginekologa, który rozpoczął dawkowanie dopegytu? Kto was pozniej prowadził po porodzie w tych sprawach?
Jakie jeszcze można przeprowadzić badania? Słyszałam coś o badaniu nerek, tarczycy? Co to za badania konkretnie?

Kardiolog powiedział, że wszystko może się unormować za 2, 3 tygodnie, po prostu taki jest teraz okres, ze ciało przechodzi różne zmiany i dostaje w kość. Co do holtera to jak nadal będzie źle to można zrobić taki monitoring.

Tak brałam przez 3 tygodnie po porodzie, na początku 2x1 a w trzecim tygodniu 2x0.5.
 
Do góry