reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skoki ciśnienia pod koniec ciąży

reklama
Ja wysokie ciśnienie miałam do ok 9 miesiąca po porodzie. W połogu brałam Dopegyt, potem od lekarza póz dostałam skierowanie do kardiologa i on zmienił mi leki na inne. Dopiero po nich ciśnienie mi się unormowało. A już myślałam że będe jedna z tych "szczęśliwców" którym nadciśnienie po ciąży zostanie na stałe. Lekarze mówili że tak może niestety być w moim przypadku...
 
Rownież myśle o wizycie u kardiologa. Bol głowy wraca co jakiś czas, do tego te wszystkie zmiany hormonalne-zimne poty. Najgorzej jest pod wieczór. Potem nieprzespane nocki. …
Najbardziej zależy mi na karmieniu piersią. Wiem już, ze dopegyt jest pod tym względem bezpieczny, nie wiem jednak czy przy innych lekach -gdyby była konieczność zmiany - byłoby to dozwolone.
 
Rownież myśle o wizycie u kardiologa. Bol głowy wraca co jakiś czas, do tego te wszystkie zmiany hormonalne-zimne poty. Najgorzej jest pod wieczór. Potem nieprzespane nocki. …
Najbardziej zależy mi na karmieniu piersią. Wiem już, ze dopegyt jest pod tym względem bezpieczny, nie wiem jednak czy przy innych lekach -gdyby była konieczność zmiany - byłoby to dozwolone.
Tak, są inne leki kompatybilne z karmieniem piersią. Ja nadal takie biorę, bo początkowo próbowałam KP.
 
Rownież myśle o wizycie u kardiologa. Bol głowy wraca co jakiś czas, do tego te wszystkie zmiany hormonalne-zimne poty. Najgorzej jest pod wieczór. Potem nieprzespane nocki. …
Najbardziej zależy mi na karmieniu piersią. Wiem już, ze dopegyt jest pod tym względem bezpieczny, nie wiem jednak czy przy innych lekach -gdyby była konieczność zmiany - byłoby to dozwolone.

Zimne poty sa normalne po porodzie.
 
Moje drogie jestem po wizycie u kardiologa, ciśnienie w gabinecie nawet dobre 136/63-po wypoczynku w ciągu dnia rzeczywiście czułam się lepiej.
EKG dobre, serce osłuchane bez szmerów.
Lekarz zostawił mi dopegyt 3X1 tabletka i dodatkowo przepisał metocard.
Czy któraś z was brała ten lek przy KP?
Podobno nie jest on do końca wskazany dla mam karmiących piersią, może wpływać na serduszko maluszka.
Zastanawiam się, czy nie skonsultować tego jeszcze z innym lekarzem tylko nie bardzo wiem do kogo się udać. Internisty, pediatry czy ginekologa, który rozpoczął dawkowanie dopegytu? Kto was pozniej prowadził po porodzie w tych sprawach?
Jakie jeszcze można przeprowadzić badania? Słyszałam coś o badaniu nerek, tarczycy? Co to za badania konkretnie?

Kardiolog powiedział, że wszystko może się unormować za 2, 3 tygodnie, po prostu taki jest teraz okres, ze ciało przechodzi różne zmiany i dostaje w kość. Co do holtera to jak nadal będzie źle to można zrobić taki monitoring.
 
Moje drogie jestem po wizycie u kardiologa, ciśnienie w gabinecie nawet dobre 136/63-po wypoczynku w ciągu dnia rzeczywiście czułam się lepiej.
EKG dobre, serce osłuchane bez szmerów.
Lekarz zostawił mi dopegyt 3X1 tabletka i dodatkowo przepisał metocard.
Czy któraś z was brała ten lek przy KP?
Podobno nie jest on do końca wskazany dla mam karmiących piersią, może wpływać na serduszko maluszka.
Zastanawiam się, czy nie skonsultować tego jeszcze z innym lekarzem tylko nie bardzo wiem do kogo się udać. Internisty, pediatry czy ginekologa, który rozpoczął dawkowanie dopegytu? Kto was pozniej prowadził po porodzie w tych sprawach?
Jakie jeszcze można przeprowadzić badania? Słyszałam coś o badaniu nerek, tarczycy? Co to za badania konkretnie?

Kardiolog powiedział, że wszystko może się unormować za 2, 3 tygodnie, po prostu taki jest teraz okres, ze ciało przechodzi różne zmiany i dostaje w kość. Co do holtera to jak nadal będzie źle to można zrobić taki monitoring.
Ja miałam przepisany metocard w szpitalu po porodzie. Przyjmowałam go jakieś dwa tygodnie. Po tym czasie umówiłam się do lekarza rodzinnego, bo niestety miałam bardzo niski puls właśnie przez ten lek. Lekarz mi go odstawił i zostałam na samym dopegycie.
 
Ja miałam przepisany metocard w szpitalu po porodzie. Przyjmowałam go jakieś dwa tygodnie. Po tym czasie umówiłam się do lekarza rodzinnego, bo niestety miałam bardzo niski puls właśnie przez ten lek. Lekarz mi go odstawił i zostałam na samym dopegycie.
I karmiłaś w tym czasie maluszka piersią? Nie było przeciwskazan?
 
I karmiłaś w tym czasie maluszka piersią? Nie było przeciwskazan?
1000012467.jpg



Metoprolol to substancja czynna z metocardu.
Możesz karmic, nie ma przeciwskazań.
 
reklama
Do góry