reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza Białkowa? Alergia?

Kitek90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2023
Postów
2 579
Witam. Może któraś mama ma podobny problem albo miała. Już nie wiem co to i czym smarować. Od kilku tygodni zmagamy się z problemem skórnym, pediatra stwierdził że może to być skaza - zmieniłam mleko na Pepti syneo od 2 tygodni pije tylko to mleczko i nie widzę niestety poprawy. Córka ma 3 miesiące.
Smaruje ją bepanthenem sensiderm. Żadnych płynów do mycia (emolium) czy do prania nie zmieniałam.
 

Załączniki

  • IMG_4129.jpeg
    IMG_4129.jpeg
    245,5 KB · Wyświetleń: 455
  • IMG_4130.jpeg
    IMG_4130.jpeg
    323,4 KB · Wyświetleń: 99
  • IMG_4133.jpeg
    IMG_4133.jpeg
    183,4 KB · Wyświetleń: 96
  • IMG_4132.jpeg
    IMG_4132.jpeg
    237,3 KB · Wyświetleń: 114
  • IMG_4131.jpeg
    IMG_4131.jpeg
    182,1 KB · Wyświetleń: 191
reklama
Jeśli masz podejrzenia że skaza to najlepiej odwiedzić alergologa dziecięcego, mój miał skazę i też zmieniłam mu mleko nie było poprawy, później pojechałam do alergologa dziecięcego tam go obejrzała ( nie miał wysypki bardziej objawiało się bólem brzucha) i pobrała krew żeby zbadać tą alergię ( miał 2 mce) I mówiła wtedy że takie mleka też mają białko tylko że bardziej rozbite i niby lepiej przyswajalne, kazała nam wtedy zmienić na N E O C A T E Lcp ( na receptę ryczalt wtedy kosztowało niecałe 4 zl), no i był spokój.... z tym że to było 9 lat temu
 
Jeśli masz podejrzenia że skaza to najlepiej odwiedzić alergologa dziecięcego, mój miał skazę i też zmieniłam mu mleko nie było poprawy, później pojechałam do alergologa dziecięcego tam go obejrzała ( nie miał wysypki bardziej objawiało się bólem brzucha) i pobrała krew żeby zbadać tą alergię ( miał 2 mce) I mówiła wtedy że takie mleka też mają białko tylko że bardziej rozbite i niby lepiej przyswajalne, kazała nam wtedy zmienić na N E O C A T E Lcp ( na receptę ryczalt wtedy kosztowało niecałe 4 zl), no i był spokój.... z tym że to było 9 lat temu
Ok bo szukam u Nas dermatologa dziecięcego ale termin prywatnie najszybciej za 2 miesiące :(
 
U nas tak wyglądało uczulenie na BMK. I robienie testów z krwi nie ma sensu u tak małego dziecka, u nas wtedy nic nie wyszło, a mały ma tak do dzis :)
 
Myślicie dziewczyny czy po tym pepti (jeśli to alergia na bmk) będzie poprawa? Czy mam zmienić na inne mleko? :( tak mi szkoda tej jej skóry :( ogólnie żadnych innych objawow nie ma, żadnych biegunek itp. Dodatkowo zrobiło się odparzenie pod brodą czym to smarować? Linomag zielony nie działa ten bepanthen również :(
 
Myślicie dziewczyny czy po tym pepti (jeśli to alergia na bmk) będzie poprawa? Czy mam zmienić na inne mleko? :( tak mi szkoda tej jej skóry :( ogólnie żadnych innych objawow nie ma, żadnych biegunek itp. Dodatkowo zrobiło się odparzenie pod brodą czym to smarować? Linomag zielony nie działa ten bepanthen również :(

Najlepiej wybrac sie z tymi wszystkimi problemamy do dermatologa i alergologa.
 
Mój synek miał bardzo podobne, szczególnie te plamy i była to alergia na mleko. Miał też łzs więc polecam zapoznać się z tematem. Jeśli zmieniłaś mleko na hipoalergiczne to szła bym w kierunku wyciszania tych zmian. Na początek możesz kąpać w krochmalu, zasuszać pudrem płynnym, lub kąpiele w nadmanganianie potasu. Zmiany się powinny zasuszyć i później nowa skóra powinna wyjść już ładna. Może być efekt od razu a może i trochę trzeba będzie poczekać. Poza tym to też bardzo może wzmagać temperatura. Więc nie przegrzewać dziecka, pilnować żeby się nie pociło w miarę możliwości. Polecam grupę na fb o łzs, zobacz może to akurat to co u Was, a jest tam ogrom wiedzy i można się nauczyć rozróżniać łzs od azs. Tak w wielkim skrócie jeśli nawilżanie pomaga to azs, jeśli pomaga zasuszanie to łzs. Bepanthen jeśli nie pomaga to nim nie smaruj, spróbuj la roche posay lipikar lub dexeryl.
 
reklama
Czasami po pepti nie ma poprawy przy alergii na bmk, bo zalezy, na co konkretnie jest alergia. Mozna przejść na nutramigen albo na neocate, ale jezeli nie ma dolegliwości od strony brzuszka to ja bym poczekała.

Jezeli to alergiczne, to możesz zapytać pediatrę o fenistil w kroplach. U nas pomogł.
 
Do góry