reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
Moja tez wcześniej nie za bardzo sama się umiala sobą zająć. Ale stopniowo to się poprawia od kiedy zaczęła się przemieszczać na brzuchu. Kładę ja na mate i wokol niej zabawki i się bawi, kręci wokół i raz weźmie jedna to inna zabawkę. Jak zaczyna marudzić to albo kładę się obok niej na chwilę i np ukladam jej klocki albo pressuwam ja do innej zabawki.
 
Sierpniowki i jak dynia?My w sobotę zaczęliśmy od ziemniaka ale krzywil sie okropnie i wysunął językiem co wziął z łyżeczki.To samo z marchewką wczoraj.Chyba ten mój mlody jeszcze nie gotowy na inne jedzenie niż pierś.Sam się potrafi pobawić ale też nie za długo.Najczęściej to jak gryzie jakąś zabawkę albo gryzak.Ale z siostrzyczka trzylatka to i pół godz sie potrafią bawić albo wystarczy ze ją widzi.I jak się śmieje do niej na głos.
 
dian_a - mój się bawi sam na macie albo w leżaczku.
chociaż on najdłuższy okres aktywności ma wieczorem, bo od 17 już go nie odkładam na drzemkę, żeby poszedł spać o 20.
w ciągu dnia nadal ma tylko godzinę aktywności między spaniem, to w tą godzinę zdążę go przewinąć, nakarmić, odbić I może z 15 min się pobawi I idzie na kolejną drzemkę.

kardula - ja dopiero zaczynam rozszerzać dietę, więc nie dawałam, ale ostatnio wyczytałam, ze już w 6-7 miesiącu można dawać jogurt naturalny czy twaróg bez problemu. oczywiście lepiej wystrzegać się słodzonych.

dziś gotuję pierwszą zupkę ;) chociaż samego ziemniaka już spóbował.

marlenkawww - nie zrażaj się. mój pierwszy raz na ziemniaka też źle zareagował, ale już drugi nieco lepiej, trzeci jeszcze lepiej.
dziś ryzykuję z zupą: ziemniak/ pietruszka/ groszek (bo akurat mam, muszę zaopatrzyc się w kalafiora, dynię, brokuła itp..).
 
Dynia dobrze dzisiaj była 2 próba. Zjadł nie za dużo ale wyglada, ze mu smakowalo. Jutro gotuje ziemniaczka i zobaczymy
 
Dobrze wiedziec, ze nie jestem sama z tym problemem. Sa momenty, ze sie ladnie pobawi sam ale to trwa do 10 min max. Pozniej albo sie denerwuje jak mu zabawka do buzi sie nie miesci albo cos mu nie pasuje w lezeniu na brzuchu mimo, ze sam sie na niego non stop przekreca. Eh no trudno:)
Ja kupilam wczoraj jogurt naturalny dla malego ale zapomnialam mu dzisiaj dac wiec juz jutro dostanie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
74dii09ku6mxcfne.png
 
Kuba potrafi jak ma dobry dziem nawet ponad godzine sie sam pobawic a najfajnjej to z siostra jak ja tylko zobaczy to smiech

Co do jogurtu twarpzka to jeszcze nie dawalismy

A na pierwsze krdzenie kuba tez tak dzownie taagowal na zoemniaka mial odruch wymiotny a teraz wcina jak szalony nie ma co sie zrazac

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry