reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

reklama
Ja mam innego lekarza 😁😁😁😁
A było to tak... Chciałam w tej ciąży inaczej, czyli z pakietu, bo bogaty i w ogóle no to umówiłam się do gina na usg w ramach wizyty do 10 tc. Poszłam, zobaczył dzieciątko i niskie bicie serca kazał przyjść za tydzień ale bez nadziei, wyszłam załamana i wieczorem napisałam do mojego gina który prowadził mi ciąże wcześniejsze czy mnie przyjmie na usg, no i nast dnia mnie przyjął zrobił usg serce biło w normie i założył kartę ciąży! Dał leki skierowania i mam następną wizytę u Mojego 25.01... A wciąż wisi mi tamta w medicover sprawdzająca funkcje serca i dziecko ogólnie i o Wasze zdanie pytałam 😉 aaa i mój nie jest z medicover.
Dziękuję za odpowiedź 🥰

Mój gin mi mówił 10/11 tc o płci także jest to możliwe, oczywiście mówił a to tak na powiedzmy 80%, gdyby się okazało że oślepłem i nie zauważyłem 🤪
Co do płci to szok, serio😱 ja tu się zastanawiam, czy na prenatalnych już się dowiem, ze to trzecia dziewczyna, czy to za wcześnie, a Wy mi tu takie sensacje rzucacie😁

Dobra, już wiem o co Ci chodzi, pomroczność ciążowa i czytam co chcę 😉 nie chcę zmienić bo już nie będę korzystać z nich, tylko z badań ewentualnie, ja już tam nie będę szukać bo ten miał być z polecenia... Po prostu wcisnął mnie do siebie i mogę odwołać a mogę skorzystać.
dokładnie o to mi chodziło😬

Ona nie potwierdziła płci, powiedziała ze wstępnie widzi jajeczka, ale powiedziała ze naprawdę tak bardzo wstępnie, wiecie na tym etapie tez można pomylić z pępowiną powiedziała ze płeć ok 14 tygodnia jak będzie tak pięknie rósł, dziękuję 💕
wstępnie czy nie, to po prostu dziko (ale oczywiście pozytywnie) zazdroszczę Ci tego chłopaka🤣

1 .Ja mam podobnie z tym że z OM to 31.07 ale USG to 03.08
2. Prenatalne też 23.01
ja to w ogóle mam tak, że w karcie ciąży na NFZ mam wpisaną datę porodu 29.07, u mojego gina w karcie 3.08, wg aplikacji 2.08, a wiem, że urodzę Ok 20.07🤣
 
Oo faktycznie nadrabiasz, tez tak uważam na pewno poinformuje lekarza jeżeli będzie chciał zrobić krzywą, na razie glukoza jest ok. Dostałam drgawek 2 lata temu tylko teraz miałam już dużo badań i wszystko dobrze, dwa lata temu byłam na diecie prawie wcale nie jadłam węgli na kolacje i słodyczy, a dzień przed badaniem zjadłam tyle ciastek na urodzinach ze to mogło być przez to 🤔

Tak czy tak, wahania cukru w ciąży są skrajnie niebezpieczne dla płodu i mogą doprowadzić nawet do jego obumarcia. Nie mówiąc o tym, że test obciążenia glukoza u osób z hipoglikemia (a Twoje objawy na nią wskazują) mogą prowadzić do śpiączki czy śmierci.
Ogólnie jestem przeciwnikiem tego badania jak można się domyślić, zresztą sama w ciąży nie będę go robić
 
Co do płci to szok, serio😱 ja tu się zastanawiam, czy na prenatalnych już się dowiem, ze to trzecia dziewczyna, czy to za wcześnie, a Wy mi tu takie sensacje rzucacie😁


dokładnie o to mi chodziło😬


wstępnie czy nie, to po prostu dziko (ale oczywiście pozytywnie) zazdroszczę Ci tego chłopaka🤣


ja to w ogóle mam tak, że w karcie ciąży na NFZ mam wpisaną datę porodu 29.07, u mojego gina w karcie 3.08, wg aplikacji 2.08, a wiem, że urodzę Ok 20.07🤣
Ja tez byłam w szoku ze coś widać nastawiałam się ze coś zobaczę może na prenatalnych a potem w 14 tyg a już konkret na połówkowych, trochę z imieniem problem rozwiązany bo o dziewczynkę niesamowicie się kłócę z mężem 😂😂
 
Co do płci to szok, serio😱 ja tu się zastanawiam, czy na prenatalnych już się dowiem, ze to trzecia dziewczyna, czy to za wcześnie, a Wy mi tu takie sensacje rzucacie😁


dokładnie o to mi chodziło😬


wstępnie czy nie, to po prostu dziko (ale oczywiście pozytywnie) zazdroszczę Ci tego chłopaka🤣


ja to w ogóle mam tak, że w karcie ciąży na NFZ mam wpisaną datę porodu 29.07, u mojego gina w karcie 3.08, wg aplikacji 2.08, a wiem, że urodzę Ok 20.07🤣
RoseGold u mnie był 3ci chłopak po 2 córkach, potem znowu chłopak i teraz mi to bez różnicy, choć moi synowie to żywe srebra i tłuką się po męsku, że pragnęłabym odmiany 😉
 
Tak czy tak, wahania cukru w ciąży są skrajnie niebezpieczne dla płodu i mogą doprowadzić nawet do jego obumarcia. Nie mówiąc o tym, że test obciążenia glukoza u osób z hipoglikemia (a Twoje objawy na nią wskazują) mogą prowadzić do śpiączki czy śmierci.
Ogólnie jestem przeciwnikiem tego badania jak można się domyślić, zresztą sama w ciąży nie będę go robić
Mi z medicover zlecili z marszu obciążenie po godz i po 2 h, ale nie zrobiłam bo nie miałam siły ostatnio i jak poszłam do mojego lejarza to zapytał po co mam to robić, nie mam wskazań, odetchnęłam i skasowałam to badanie, robić nie będę tym bardziej, że cuker ideał zawsze miałam.
 
reklama
Tak czy tak, wahania cukru w ciąży są skrajnie niebezpieczne dla płodu i mogą doprowadzić nawet do jego obumarcia. Nie mówiąc o tym, że test obciążenia glukoza u osób z hipoglikemia (a Twoje objawy na nią wskazują) mogą prowadzić do śpiączki czy śmierci.
Ogólnie jestem przeciwnikiem tego badania jak można się domyślić, zresztą sama w ciąży nie będę go robić
ja idę w poniedziałek na test obciążenia glukozą, bo mi wyszedł za wysoki na czczo.
W jaki inny sposób można stwierdzić cukrzycę ciążową?
 
Do góry