reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

No to taka robota ..ja mam wyrzuty sumienia,bo mąż został z całą firma na głowie sam..Dzisiaj nie dałam rady się zwlec..Jutro muszę się ogarnąć jakoś..co się da robię on line..😔ehh..wizytę mam 5 stycznia.. wolałabym,żeby obyło się bez krwawień.
Pisałaś,że zastanawiasz się na nifty,ja nad sanco. Obydwa można robić w 10 tyg. Czyli teoretycznie Ty już mogłabyś,bo jest 9+1..Kiedy planujesz robić?bo ja właśnie w tym czasie chciałabym zrobić u siebie..ja teoretycznie dzisiaj 7+5,tylko zastanawiam się czy jednak nie odczekać do 10+,żeby się nie okazało,że się nie udało przeprowadzić badania(a domyślam się że powtórka nie byłaby gratis,bo zlwykonane za wcześnie).Chcialabym mieć już wynik na prenatalne (jeżeli oczywiście wszystko jest ok),żeby nie robić tego durnego pappa.

Badania Nifty czy Sanco robi się od skończonych 10 tygodni, czyli 10+1. Aczkolwiek i tak lepiej je zrobić później. Im dłużej się jest w ciąży tym więcej DNA płodu dociera do krwi matki. Czasem robiąc te badania np w 10+4 może go być i tak za mało i badanie trzeba powtórzyć.
 
reklama
Badania Nifty czy Sanco robi się od skończonych 10 tygodni, czyli 10+1. Aczkolwiek i tak lepiej je zrobić później. Im dłużej się jest w ciąży tym więcej DNA płodu dociera do krwi matki. Czasem robiąc te badania np w 10+4 może go być i tak za mało i badanie trzeba powtórzyć.
Dziękuję,rozwialas moje wątpliwości♥️..pójdę zatem bliżej 11tc..czyli zapewne za jakieś 3 tygodnie
 
Tak chyba najlepiej. 😀 ja też chciałam, jak najszybciej, najlepiej od razu w 10 tc, ale przemyślałam temat i nie chce ryzykować, że mi nie wykonają i kaska przepadnie. :)
Dobrze wiedzieć! ☺️ U mnie jeszcze za wczesnie zeby o tym myslec ale chetnie poczytam bo w mojej klinice niepłodnosci usg prenatalne jest w pakiecie z pappą od razu więc nie da się tego chyba oddzielnie zrobić.. I tak myślę, że jeśli byłoby cos nie tak w pappie zrobić nifty lub sanco ale z kolei wiele z Was pisze, że często to są jakieś głupoty, którymi martwią się później dziewczyny...
Ja też w sumie nie jestem ani najmłodsza, ani najstarsza bo mam 31 lat więc ciekawe jak będą wyglądały w takim przypadku statystyki.
Przełożyli mi usg z 4.01 na 2.01 więc jutro lecę na badania krwi z rana 😁
 
Właśnie dostałam swojego pierwszego plamienia. Bez bólu. Ale ponoć mam małego krwiaczka który może powodować takowe objawy ;(
Może tak być..mnie lekarz mówił,że może być plamienie,a może być też krwawienie, bo też mam krwiaka..z synem miałam taki krwotok,że hej..ale leżałam plackiem miesiąc o donosilam ciążę♥️
 
Może tak być..mnie lekarz mówił,że może być plamienie,a może być też krwawienie, bo też mam krwiaka..z synem miałam taki krwotok,że hej..ale leżałam plackiem miesiąc o donosilam ciążę♥️
Mimo zapewnienia że tak może być jest stres. ;(
Już rozumiem czemu niektóre kobiety chodzą raz w tyg na wizyty do ginekologa żeby sprawdzić czy wszytako ok.

Mi dwa razy zdazyl się śluz z nitkami krwi ale nie plamienie. Mam nadzieję że to ten krwiaczek ;P

Przez święta dużo chodzenia. Więcej siedzenia niż leżenia. Może dlatego.
 
Najgorsza jest świadomość, że jak zdarzy mi się poronić to muszę przechodzić znów całą procedurę in vitro. Niestety ta świadomość nie pomaga ;(
 
reklama
Mimo zapewnienia że tak może być jest stres. ;(
Już rozumiem czemu niektóre kobiety chodzą raz w tyg na wizyty do ginekologa żeby sprawdzić czy wszytako ok.

Mi dwa razy zdazyl się śluz z nitkami krwi ale nie plamienie. Mam nadzieję że to ten krwiaczek ;P

Przez święta dużo chodzenia. Więcej siedzenia niż leżenia. Może dlatego.
Dokładnie,ja też wczoraj raz, delikatnie..i też mam nadzieję,że jest okej.Ale jak to mówię,są rzeczy na które wpływu nie mamy i trzeba czekać..
 
Do góry