reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie nie ma Skierowan. Trzeba zadzwonić na tą rehabilitację i się z nimi bezpośrednio umówić. Ja czekałam około tydzień i to było emergency także działaj kochana :)
 
reklama
U mnie nic pp prostu midwife najwyżej proponuję żeby się z nimi skontaktować. Ja w moim maternity record mam listę przydatnych numerów. Zadzwoniłam na physio tam się nagrywa wiadomość z imieniem nazwiskiem hospital number i numerem tel i oni w przeciągu 24 h oddzwaniaja. U Ciebie pewnie będzie tak samo. Zobacz na stronie Twojego szpitala.
 
Ja jeszcze nic nie mam spakowanego. Ogarniamy się z przeprowadzką, jak się rozpakujemy, to zobaczę, co siostra ma dla mnie po swoich dzieciach (na pewno sporo: łóżeczko, ciuszki itp.) i czego mi brakuje i jeszcze koleżanki też coś tam obiecywały.

Loveboiled ja też ostatnio nie przybieram na wadze i to chyba nawet dłużej, niż 2 tygodnie. Mam już 10 na plusie, więc się nie martwię, raczej dziecko ma z czego czerpać. Za tydzień wizyta, to może się spytam, zresztą wtedy mnie zważą.
 
Widzę ze juz torby u niektórych spakowane i jeju coraz bliżej :) juz lipiec prawie :)
A ja w nocy (jak ostatnio co noc) sie budzę 3-4, i dzis w nocy sie obudziłam i zaliczyłam łazienkę a jak wrocilam do łóżka to normalnie bezdech.. Czy na plecach czy na boku jednym czy drugim taki ciężki oddech no sapalam jak kon.. No to wstałam znowu zmierzyć cukier bo myślałam ze moze cos przez to.. Cukier ok.. Wiec z pol godziny przesiedziałem na łożku zeby mi sie oddech uspokoił bo taki płytki az sie przestraszyłam i kładę sie i znowu.. Eh paranoja.. Wkoncu jakos sie położyłam i pomału pomału sie uspokoiło i nawet nie wiem kiedy usnęłam ale rano tez miałam oddech cieżko.. Ale nic nie kulo ani nie bolało.. Mały by sie tak dziwnie ułożył? Nie wiem ..
Potem oczywiście jakieś głupie sny ze dziecko juz w domu a tu nic nie gotowe nawet ciuszki nie po prane a jakas ta noc mi sie trafiła Eh...
 
Jestem przerażona tym, że tylko ja tak w tyle. Będę się dopiero pakować, prac i prasowac w drugiej połowie lipca.
 
nie martw się zuza, ja też daleko w tyle. W sumie ubranka mam tylko i to jeszcze czekające na pranie i prasowanie. Jutro jadę wózek odebrać :-)
 
Ja mam do kupienia meble tylko i kosmetyki. Tyle że za jakiś tydzień może dwa dopiero dowiem się czy będziemy w UK czy w Austrii więc możliwe że w 8 mies z tobolkami będziemy się przenosić :)
 
Loveboiled, dzisiaj po raz pierwszy doświadczyłam bólu miednicy, takiego prawdziwego. Musiałam podbiec na autobus (nie zdążyłam :p) i potem miałam problem z chodzeniem, a miałam dzień łażenia: Ikea, rossmann i superpharm, h&m, tk maxx, potem chwile posiedziałam przy obiedzie, potem na mieszkanie, bo był stolarz pomiary pod kuchnię brać, potem zaległy prezent na Dzień Dziecka dać chrześniakowi Męża, czyli jak wyszłam z domu 8.35 to dopiero teraz się położyłam... Młoda daje czadu, w końcu matka się uspokoiła:p

Ale dzień był udany, kupiłam 8 paczek po 80 szt chusteczek nawilżanych, razem za 18 zł :), krem z filtrem dla małej, pudło na ciuszki, czyli jutro przychodzą płatki mydlane do prania i mogę prać, i prasować :) Pudło umyję i ubranka się przynajmniej nie pogniotą i już trochę będę miała z głowy, na pewno rozmiar 56 i część na 62. A na montaż kuchni jesteśmy wpisani na 15-16 lipca, czyli za miesiąc na 100% już u siebie:) Myślę, że wejdziemy mieszkać w drugim tygodniu :D

Ale jestem wykończona, jutro muszę odebrać tylko gniazda i kontakty, które były zamówione i zawieźć je do domu, a tak to w końcu trochę odpoczynku. No, poza jeszcze odkurzaniem i szkołą rodzenia, ale ona dopiero na 19-tą :)

Bez ładu i składu post, ale ledwo myślę :p
 
reklama
Kruszka,
Ja czytalam Jezyk niemowlat i jeszcze inne jej ksiazki. Czesc rzeczy do wykorzystania (np. ustalenie rytualow, sprawdza sie zwlaszcza w pozniejszym wieku, kiedy maluch rozumie co sie z nim dzieje) a czesc raczej niekoniecznie (np karmienie wg godzin jest dosc nieskuteczne przy kp i dodatkowo stresujace).

Olcia, Dominika ma slicznego buziaczka :-) siostra pewnie podobnie. Male slodziaki.

Bunia, ja tez dostalam takie normy jak Lucalew, ale mierze tylko na czczo i po 3 glownych posilkach.

Odnosnie przybierania na wadze, ja od kiedy jestem na diecie, czyli 5ty tydzien, schudlam 0,5 kg, wlasnie sie dzis z wazylam przy okazji u pediatry :-)

Ja torby jeszcze nie pakuje, nie mam jak. Za 2 tyg bedziemy z powrotem u siebie i wtedy sobie wszystko przygotuje. Wiec pewnie za mc bede gotowa.

Zuzzi, fajnie, ze sie wybawilas. Troche ruchu nie zaszkodzi :-) Kiedy lecicie nad morze na randkowy obiadek?

Werci, moze sprobuj w zwyklych sklepach tylko cos odcinanego pod biustem? Ja tak zalatwilam niedawno temat chrzcin. Albo cos luzniejszego i ladny pasek do tego, kt podkresli co brzuszek, a potem bedziesz miala sukienke oversize.
 
Do góry