reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2009

reklama
Witam Dziewczyny... jak tam majowy weekend ja powolutku wykluwam się z domku ale zanim nadrobię moje forumowe zaległości mam pytanko do wtajemniczonych już Mam.
Mieszkam w Irlandii i nie mam jak uczęszczać na szkołę rodzenia i ostatnio zaczęłam panikować że sobie nie poradzę i wogule nie wiem o co chozi? :) blee czy ktoś mógłby napisać co powinna robić rodząca kobieta? pliss na co zwrócić uwagę podczas parcia etc... będę dźwięczna

Ps : Trzymam Kciuki Aga Irlandia


Pozdrawiam Gosia
 
Witam Dziewczyny... jak tam majowy weekend ja powolutku wykluwam się z domku ale zanim nadrobię moje forumowe zaległości mam pytanko do wtajemniczonych już Mam.
Mieszkam w Irlandii i nie mam jak uczęszczać na szkołę rodzenia i ostatnio zaczęłam panikować że sobie nie poradzę i wogule nie wiem o co chozi? :) blee czy ktoś mógłby napisać co powinna robić rodząca kobieta? pliss na co zwrócić uwagę podczas parcia etc... będę dźwięczna

Ps : Trzymam Kciuki Aga Irlandia


Pozdrawiam Gosia

Jak to nie masz gdzie?Szpital jakiegos szkolenia nie zapewnia?
 
a mnie dziś natchnęło na gotowanie robię spaghetti:) mąż się ucieszy jak na kolacje zje:)
a za oknem właśnie deszcz zaczął padać:(
 
Witam tak w przelocie dzis. Bylam dzis na oddziale dzieciecym zeby przebadali Mateusza bo cala noc kaszlal i okazuje sie ze nie jest zle osluchowo nie ma juz na oskrzelach ale chyba jakiegos wirusa do tego podlapal. Jestem wykonczona ta szarpanina z jego choroba w dodatku sama nie najlepiej sie czuje.
Syrena w parciu jest tylko jedna zasada gdy nadchodzi skurcz trzeba przec z calej sily, jakbys za przeproszeniem kupke chciala zrobic w czasie skurczu najlepiej dwa razy, skurcz przechodzi to skupiasz sie na oddychaniu. To nic trudnego niedlugo sama sie przekonasz.
Pozdrawiam wszystkich
 
ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DLA MĘŻCZYZN

Warsztaty są dwudniowe i obejmują następujące zagadnienia:
*_ DZIEŃ PIERWSZY_*
* 1. JAK WYKONAĆ KOSTKI LODU*
Instrukcja krok po kroku wraz z prezentacją
* 2. PAPIER TOALETOWY - CZY WYRASTA NA UCHWYTACH?*
Dyskusja.
*3. RÓŻNICE POMIĘDZY KOSZEM NA PRANIE A PODŁOGĄ.*
Ćwiczenia praktyczne z pomocą zdjęć i wykresów.
* 4. NACZYNIA I SZTUĆCE: CZY LEWITUJĄ, SAMODZIELNIE KIERUJĄC SIĘ DO ZMYWARKI ALBO ZLEWU?*
Debata panelowa z udziałem ekspertów.
* 5. PILOT DO TELEWIZORA - UTRATA PILOTA*
Linia pomocy i grupy wsparcia.
* 6. NAUKA ODNAJDYWANIA RZECZY*
Otwarte forum tematyczne - Strategia szukania we właściwych miejscach a
przewracanie domu do góry nogami w takt rytmicznego pokrzykiwania.
* 7. ZAPAMIĘTYWANIE WAŻNYCH DAT I POWIADAMIANIE W WYPADKU SPÓŹNIENIA*
Pamiętaj o zabraniu własnego kalendarza lub telefonu komórkowego.
> > >> >
*_ DZIEŃ DRUGI_*
* 1. PUSTE KARTONY I BUTELKI - LODÓWKA CZY KOSZ?*
Dyskusja w grupach i ćwiczenia praktyczne.
* 2. ZDROWIE - PRZYNOSZENIE JEJ KWIATÓW NIE JEST GROŹNE DLA ZDROWIA.*
Prezentacja PowerPoint.
*3. PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI PYTAJĄ O KIERUNEK, KIEDY SIĘ ZGUBIĄ.*
Wspomnienia tych, którzy przeżyli.
*4. CZY MOŻNA SIEDZIEĆ CICHO, GDY ONA PROWADZI.*
Gra na symulatorze.
* 5. DOROSŁE ŻYCIE - PODSTAWOWE RÓŻNICE POMIĘDZY TWOJĄ MATKĄ A TWOJĄ PARTNERKĄ*
Ćwiczenia praktyczne i odgrywanie ról.
* 6. JAK BYĆ IDEALNYM PARTNEREM NA ZAKUPACH.*
Ćwiczenia relaksacyjne, medytacja i techniki oddechowe.
* 7. TECHNIKI PRZEŻYCIA - JAK ŻYĆ, BĘDĄC CAŁY CZAS W BŁĘDZIE.*
Dostępni indywidualni psychoterapeuci.
* 8. CHOINKA - CZY MUSI STAĆ DO WIELKANOCY.*
Telekonferencja z udziałem Świętego Mikołaja.
 
Jak to nie masz gdzie?Szpital jakiegos szkolenia nie zapewnia?


Niestety nie mam. Mieszkam 30 kilometrów od dublina a tam mam właśnie szpital gdzie będę rodzić. A wyprawa na ta godz zajęć autobusem to pół dnia. Ech..

Wspomniałyście o parciu.. no a co z krtanią , co z oczami rożne rzeczy słyszałam , słyszałam że nie można zaciskać zębów bo następuje sprzerzenie z pochwą i zaciskaja się mięśnie pochwy...
Więc jak to jest?
Nie udało mi się też znaleść żadnych informacji na ten temat w necie :(

Pozdrawiam Gosia

Ps z góry dziekuję za odpowiedzi
 
wiesz pierwsze słyszę takie pytania!!
oczy trzeba zamknąć bo z wyśiłku pękają naczynka a reszta co piszesz to pierwsze słyszę po dwóch porodach.

 
Ostatnia edycja:
wiesz pierwsze słyszę takie pytania!!
oczy trzeba zamknąć bo z wyśiłku pękają naczynka a reszta co piszesz to pierwsze słyszę po dwóch porodach.



No ba :) Ty przynajmniej masz doświadczenie. Do mnie docierają informacje
które powodują jeszcze większe zamieszanie w mojej głowie. Zaczynam panicznie bać się tego wszystkiego.... ten brak pewności i świadomości jak to wszystko się odbywa... tym bardziej ze poród odbędzie się tu w Irlandii. Ech zawsze byłam zosia samosia , nic mnie nie ruszało do dzis..


Pozdrawiam Gosia
 
reklama
Cześć dziewczynki
Spotkanie po latach z koleżankami z liceum udane wróciłam o 24 do domu :), a zakładałam, że do domu wrócę o 21 :p.
Dziś mam za to wielkiego lenia i leżę na kanapie :).
 
Do góry