reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2009

I tak to zależy od dzidzi kiedy jej się znudzi w brzuszku siedzieć :-). Ale jak czytałam forum i każda z dziewczyn podawała na kiedy wyliczyła sobie termin , to też postanowiłam sobie obliczyć ;-) . Ale już się poddaję zwłaszcza że mam nieregularne cykle.
 
reklama
ja jednak wczoraj nie wytrzymałam i pojechałam na pogotowie bo mnie bolało i mimo, że to niby normalne to pojechałam bo sie stresuje lekarz zrobił mi usg takie po brzuchu a nie te wewnetrzne i powiedział, że to wczesna ciąża ok 5 tygodni bo jest pęcherzyk płodowy ok 2 cm. ostatni okres mialam 7.11 do poczęcia doszło ok 22.11 kalkulator wyliczył mi 6 tydzień a inny 7 więc już sie trochę pogubiłam bo lekarz powiedział ze to 5 tak więc wszystkim dziewczynom, które próbują sie połapać w kalendarzach i kalkulatorach życze powodzenia bo ja sobie już daruje.
poza tym kazał brać nospe 3 razy dziennie bo boleć podbrzusze będzie i tak ma być
skoro tak to przyjmuje to z pokorą i łykam piguły
zastanawiam sie tylko jak jutro pójde do pracy i przesiedze 8 godzin kiedy jest mi niedobrze kiedy ciaga mnie na wymioty i kiedy nie bardzo mi sie chce...
miłej niedzieli
Monika
 
Kurcze dziewczyny wlasnie sie dowiedzialam ze wchodzi w zycie jakas piekielna ustawa o becikowym ze by je dostac trzeba od 10tyg byc pod opieka ginekologa a ja chcialam isc dopiero po nowym roku a to bedzie 11 tydzien i teraz bede musiala latac prywatnie bo inaczej sie nie dostane. Wiem ze troche wczesnie o tym gadam ale 1000zl piechota nie chodzi na wozek by bylo:angry:Wiedzialyscie otym czy moze tylko ja u lekarza jeszcze nie bylam:szok:

Hej, a propos becikowego. narazie trwają końcowe prace i wszystko prawdopodobnie wejdzie w życie 1-go stycznia.
becikowe dostaną tylko te kobiety, które maja zaświadczenie od lekarza, że od 10-go tyg. były objęte opieką medyczną.
chcą też żeby kobiety w ciąży miały prawo do 270 dni chorobowego zamiast 182.
Urlop macierzynki ma trwać 20 tyg a nie 18. a mamy bliźniaków maja dostać 31 tyg. płatnego urlopu.
w 2010 r mają wejść również urlopy dla ojców.
będzie można tez łatwiej założyć żłobki, bo zmniejszają wymogi formalne, wiec może być ich więcej.

Pozdrawiam
 
Emy juz zdazylysmy sie zorientowac ze nas ta ustawa nie bedzie dotyczyc sprawdzac beda kobiety dopiero od listopada 2009, do tej pory chyba urodze:wściekła/y:Choc zawsze termin przechodze:-D
 
Fasolka27 a jednak spanikowalas. Ja tez bylam taka panikara w 1ciazy i co rusz jezdzilam na pogotowie bo balam sie ze cos sie dzieje. No i ladowalam w szpitalu, bo jak cos boli to trzeba sprawdzic, tak twierdzili w szpitalu.
Ale coz lepiej dla ciebie ze sie upewnilas ze wszystko jest ok. Co do tyg ciazy to najlepiej trzymac sie jednego lekarza i jego opini bo kazde usg jest troszke inne, daje inny obraz te na pogotowiu moglo byc stare i lekarz mogl nie dojrzec tego co zobaczylby lekarz na nowszym sprzecie. Na konkretnej wizycie u swojego gina dowiesz sie ile w koncu ma twoja fasolinka;-):tak:Pozdrawiam

aneczka2425 wiesz ja tym naszym politykom to nie wierze wole sie upewnic bo oni zrobia wszystko byle nie dac za duzo a jak brak zabrac to i kobiecie w ciazy zabiora, byle sobie napchac w kabze:tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
No i zdazylam sie pochwalic, ze mdlosci nie mam i w ogole ani troche i ze wszystko super, a dzis od rana samego...o matko jedyna, chyba z domu nie wyjde;-(
Czy to tak moze byc??? W koncu zaczelam juz 8.tydzien, wiec czy moga sie dopiero teraz mdlosci pojawic:szok:??

Co do wieku dziziusia: pewnie i tak najdokladniej powie Wam usg: mi powiedzialo na podstawie wielkosci fasolinki wiek taki sam jak obliczyl ginex. Aha, dodal, ze w pozniejszych miesiacach usg juz takich dokladnych terminow nie podaje, ale bylam taka cala rozemocjonowana tym, ze JEST SERDUCHO, ze nie spytalam, jak to:zawstydzona/y:
 
reklama
aneczka tak to jest z lekarzami niestety...zawsze cos wynajduja a pozniej sie okazuje ze jest wszystko w porzadku:)
mi lekarz wyliczyl ze ciaza jest mlodsza o jakies 3 dni....ale to sie pewnie jeszcze zmieni heheh...w srode kolejne usg i bardzo licze na to ze zobacze juz serduszko i sie moze troszke uspokoje...
mam nadzieje ze aspiryna mi pomoze tym razem ech...
 
Do góry