reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2009

reklama
aneczka2425 dzieki ci bardzo choc ty potwierdzilas to co juz samej udalo mi sie wyszukac w necie. Tez znalazlam ze nas to na szczecie nie obejmie i na gwalt dzieki temu nie bede gina szukac. O ciazy tak upewnilam sie na 100 procent 19grudnia, a wiec nie chcialam przed swietami biegac po lekarzach, potem po swietach az do nowego roku nikt nie przyjmuje jedynie prywatnie, a nie chce calej ciazy prowadzic prywatnie. Juz mi wystarczy ze prowadzilam prywatnie druga ciaze nawet za wyniki z krwi musialam placic. Teraz zmienilam lekarza i musze sie do niej jakos dostac bo normalnie czeka sie 3miechy. Mam nadzieje ze w ciazy jakos mnie upchnie zaraz po nowym roku:tak:
agagumi napewno dostaniesz z dwoch ubezpieczen za to przeciez placisz, bo przeciez nie jest to to samo ubezpieczenie?
No na dzis koncze bo cos mnie kregoslup boli, musze troche odpoczac. Pozdrawiam wszystkie nowe i te starsze forumowiczki. Ale nas duzo sie robi;-)Panstwu na becikowe w koncu nie wystarczy:wściekła/y:
 
Witajcie dziewczyny:-)
kaskax25 Ustawa przeszła przez senat i została podpisana przez prezydenta szanownego kaczora tuż przed świętami.
Przy czym część zmian nas nie dotyczy, główna zmiana która
będzie dotyczyć ciężarówek od nowego roku to:
20 tygodni urlopu macierzyńskiego dla pierworódek, niestety przy urodzeniu drugiego lub trzeciego z kolei bobaska też 20tyg:dry: ,
dłuższy bodajże 31 również przy urodzeniu dwóch lub więcej bobasków naraz ;-).
Nas jeszcze nie obejmie obowiązek dokumentowania opieki medycznej w celu otrzymania becikowego - ten warunek wchodzi dopiero od listopada 2009. My dostaniemy becikowe za sam fakt zgłoszenia się po nie :biggrin2:

Akurat dokumentacja opieki medycznej sądze, że wyjdzie tylko na dobre. Bo każda mamusia "z powołania" i tak jest pod stałą kontrolą ginekologa. Nareszcie wezmą się za kobiety, które rodzą dzieciątka dla kasy, a potem taki maluszek jest bity, głodzony itp.
20 tygodni macieżyńskiego?? To znaczy 4 tygodnie gratis ;-) Super!!
 
Mitemil to ze jeszcze nie bylam u lekarza to chyba nie oznacza ze zamierzam urodzic dziecko dla kasy?! Mam nadzieje ze tak nie pomyslalas bo po przeczytaniu twojej wypowiedzi tak troche dziwnie mi sie zrobilo.:baffled:
 
Kaska, przeciez Mitemil chodzi o te babki, ktore w ogole nie chodza do ginexow, bo "po co", a nie o madre kobietki, ktore przed soba maja dopiero pierwsza wizyte:-D Przeciez jak juz tu, na tym forum jestesmy, to nikt nam braku zainteresowania "tematem" nie zarzuci, hihi!
A swoja droga: pieknych wrazen przy pierwszej wizycie zycze, pochwal sie, jak juz bedziesz po!
 
agagumi juz sie tej pierwszej wizyty doczekac nie moge:tak:Napewno sie pochwale. Najlepiej bym jeszcze dzis poszla ale przez te swieta to ciezko u nas sie dostac.
Co do dziewczyn ktore nie chodza w ogole do gina to mam tak w rodzinie pisalam juz kiedys brat ma 8dzieci i bratowa sobie kompletnie olewa wizyty:no:Ostatnia ciaza zakonczyla sie cesarka w ostatniej chwili uratowano dzieciaczka bo odkleilo sie lozysko. Moze gdyby chodzila do lekarza zauwazylby w pore ze cos sie dzieje, takze jestem za ustawa tylko moze niekoniecznie juz od 10tyg bo ja naprawde pozno zorientowalam sie ze jestem w ciazy i pewnie wiele takich kobiet bedzie, a ktore dbaja o swoje fasolki.
Co do watku zakupowago ja sie jeszcze wstrzymuje od zakupow choc nie powiem ze korci, ale wpierw wolalabym wiedziec czy moze bedzie w koncu ta cora to moze w bardziej rozowym garderoba:wściekła/y:
 
reklama
Koti81 termin porodu jesli masz regularne miesiaczki oblicza sie od daty ostatniej miesiaczki 1 dzien dodajesz 9msc i 7dni. I masz termin, gorzej jesli masz nieregularne tak jak ja to sie nie glow tylko zaczekaj za usg ja wlasnie tez czekam wtedy bede wiedziec dokladnie. Na usg pokaze ci niby dokladnie ale tez nie precyzyjnie co do dnia bo dzieciatko moze byc troszke wieksze albo mniejsze niz zazwyczaj. Termin porodu zawsze jest przyblizony. Dlatego mozesz rownie dobrze urodzic dwa tyg po terminie albo dwa tygodnie po.
Ja w drugiej ciazy mialam 3 terminy zaden sie nie sprawdzil. Pierwszy na 31stycznia drugi na 3lutego trzeci na 11lutego. Pierwszy z miesiaczki, dwa pozostale z usg. Urodzilam 15lutego. I badz tu madry:wściekła/y:
 
Do góry