reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2009

reklama
co do hemoglobiny o której wczesniej plotkowałyscie- ja tez miałam niską

10,7 a norma od 12

i odczuwałam to niezle- bóle głowy prawie codziennie, osłabienie i zmeczenie

dostałam - hemofer (na recepte) i z głową juz lepiej, tylko czasami mnie pobolewa...ale zmęczenie zostało:-D

zreszta z bolem głowy to ja od zawsze miałam problemy- mała niedogodnosc, dusznosc, nei zjadłam na czas i juz mnie mój czujnik - głowa zaczynała boleć. Ale zawsze wyniki miałam oki i zadnej migreny mi nie wykryto - w sumie nie wiem jakie badania trzeba by zrobic zeby stwierdzic migreny? zawsze jakos czułam ze szybko sie męcze i jakbym miała problemy z oddychaniem - np. przy zdenerwowaniu czy biegu - ale ciśnienie tez zawsze ok miałam:confused:

i hematrotyt tez miałam niski 30%

podobno ponizej 8 hemoglobiny jest dopiero anemia

dokładny tekst znalazłam co z tym zelazem, to załanczam:

Niedobór żelaza u kobiet w ciąży
Niedokrwistość w czasie ciąży może doprowadzić do niedotlenienia organizmu matki, a w rezultacie do poronienia lub wad wrodzonych dziecka.
Dlaczego żelazo jest tak ważne dla kobiet w ciąży
Przyczyną niedokrwistości u kobiet w ciąży jest najczęściej niedobór żelaza. W ciąży ma miejsce zwiększone zapotrzebowanie na żelazo, kwas foliowy i witaminę B12. Żelazo jest niezbędne do produkcji krwinek czerwonych. Jego niedobór powoduje obniżenie liczby krwinek czerwonych i niższe stężenie hemoglobiny, co jest przyczyną słabszej zdolności przenoszenia tlenu, a w konsekwencji niedotlenienia organizmu.
Objawami niedokrwistości u kobiet w ciąży są:
Zmęczenie
Zawroty głowy
Bóle głowy
Słaba tolerancja wysiłku fizycznego
Problemy z układem sercowo – naczyniowym
Dlaczego żelazo jest ważne dla matki
Niedotlenienie jest zagrożeniem dla dziecka rozwijającego się w łonie matki na każdym etapie zaawansowania ciąży. W pierwszym trymestrze ciąży niedotlenienie może spowodować wady wrodzone, a nawet poronienie. W kolejnych miesiącach ciąży niedokrwistość może mieć wpływ na przedwczesne odklejanie się łożyska. Ponadto przewlekłe niedotlenienie może wywołać przedwczesne rozpoczęcie się porodu.
Niedokrwistość u kobiet w ciąży ma wpływ na osłabienie czynności skurczowej, która jest powodem wydłużenia czasu trwania porodu, zwłaszcza w jego drugim okresie. Kobiety z niedokrwistością są narażone na większą utratę krwi podczas porodu. Uwagi wymaga okres laktacji, gdyż w tym czasie nadal dochodzi do utraty żelaza z pokarmem matki. Kolejna, nieodległa w czasie ciąża stwarza istotne ryzyko niedokrwistości, podobnie jak ciąża bliźniacza.
Dlaczego żelazo jest ważne dla dziecka
Żelazo jest transportowane przez łożysko od matki do dziecka. W momencie kiedy poziom żelaza w organizmie matki jest tylko obniżony, to dziecko jest jeszcze w stanie zgromadzić odpowiednią dla siebie ilość pierwiastka. Dzieci urodzone przez kobiety z niedokrwistością mają mniejszą wagę oraz są bardziej narażone na niedokrwistość w pierwszym roku życia. U tych dzieci częściej zauważa się zaburzenia zachowania oraz funkcji poznawczych. Noworodki matek, które stosowały suplementację żelaza zostały wyżej ocenione w skali Apgar oraz miały większą długość ciała.
Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) za niedokrwistość u kobiet w ciąży uznaje się spadek stężenia hemoglobiny poniżej 11 g %, bez względu na etap zaawansowania ciąży.
 
Czesc dziewczyny !!!
Ale mam dziś bieganine, jutro CD... dopiero co usiadłam i mam chwilke...
Mąż miał dzis wolne więc wykorzystałam go na maxa :-D
 
witam sie !!!
Ja tylko na chwilunie,mam duzo zmywania.....ale zajze jak pozmywam.....:-D
Ja dzis tez odebralam wyniki ,no i nie sa az takie zle....hemoglobine mam ciut wyzsza bo 11,6.a mialam 11,4,no i biore caly miesiac zelazo 2 razy dziennie....wiec za duzo mi nie podskoczylo....
Jutromam wolne,ide wreszcie zapisac Gosie do zerowki.....zobaczymy jak jej sie tam spodoba....:-)
To narazie was opuszczam , ide pozmywac i koty nakarmic....
 
Mika, ja Ci nie doradze bo odpukac kaszel mi nie dolegal:-(
troche sie martwie bo w UK juz 27 przypadkow stwierdzono swinskiej grypy, ostatni w moim regionie!! tez sie zaczyna kaszlem i bolem gardla...
wiem ze w PLto nie jest jeszcze problem ale tu zaczyna sie powoli psychoza, szkoly nawet 3 zamkniete sa....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mika, ja Ci nie doradze bo odpukac kaszel mi nie dolegal:-(
troche sie martwie bo w UK juz 27 przypadkow stwierdzono swinskiej gryy, ostatni w moim regionie!! tez sie zaczyna kaszlem i bolem gardla...
wiem ze w PLto nie jest jeszcze problem ale tu zaczyna sie powoli psychoza, szkoly nawet 3 zamkniete sa....
no wcale Ci sie nie dziwie, ze sie boisz... uważaj na siebie :baffled:
 
Do góry