reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2007 - wątek ogólny

sandra1982 -dzieki za info:tak::tak:a wiec mozliwe jest ze czop odchodzi stopniowo? ja myslalam ze po odejsciu czopa trzeba sie do porodu szykowac:confused:

A wiec Naur byc moze to nie bedzie tak szybko, dawaj znac!
 
reklama
Madeline to dobrze ze masz kogos kto sie toba zaopiekuje- to jest wazne, a maz wroci , tydzien zleci naprawde szybko, wiem jak jak to jest, teskni sie i dluzy, ale zleci:tak:
 
sandra dzięki za podpowiedż:tak::-)ja już raz rodziłam ale wtedy to było jakś tak..."bezobjawowo"hihihi:-Dani czopu ani skurczy przepowiadających:no:Jedyne skurcze jakie miałam to były już te porodowe:-D:-D:-DPOZDRAWIAM
 
sandra1982 -dzieki za info:tak::tak:a wiec mozliwe jest ze czop odchodzi stopniowo? ja myslalam ze po odejsciu czopa trzeba sie do porodu szykowac:confused:

A wiec Naur byc moze to nie bedzie tak szybko, dawaj znac!

Niekoniecznie odchodzi stopniowo. Niektorym odchodzi w calosci - wyglada to podobno jak korek :-) Mojej mamie przy obu porodach odszedl wlasanie w calosci, po kilku minutach odchodzily wody i po paru godzinach urodzila mnie i siostre - dwa razy bylo identycznie. Mnie wody nie odeszly, w klinice przebili mi dopiero pecherz. Co ciaza, co kobieta - to inaczej :-)
Jeszcze raz powodzenia!
 
Oj dziewczyny, dziewczyny:-) Samę sie napędzacie. Mam 31 lat i nie słyszałam,żeby czop odchodził w częściach. Gdy dzidzia jest gotowa, czop wypada i już. Otwiera kanał rodny.
NAUR myśle, ze nie masz sie czym przejmować. To juz twoja druga dziecinka, więc czop moze wypasc 3-4 tyg przed porodem, czyli akurat:-). Uważaj teraz na siebie, bo nie ma osłony przed bakteriami( chyba 0 seksu) U pierworódek na kilka dni lub nawet 24 h przed porodem
 
Sylwia31 bardzo przepraszam , że zaraz podważe to co napisałaś.
Mnie czop śluzowy odchodził w częściach z tym , że to było jakieś 15 h przed urodzeniem Weroniki ( dodam , że rodziłam ją 19h), Takie na wpół ścięte białko jaja kurzego z nitkami krwi. Odchodził mi w trakcie skurczy porodowych. Co wizyta w wc to kawałek zostawał. Sporo tego było.
 
Hej dziewczynki :-)
Naur ale mnie nastraszyłaś! czop śluzowy? może niedługo zaczniesz już rodzic? wystraszyłam sie czy ja bede w stanie taki czop rozpoznać? dopiero co zastanawiałyśmy sie nad wodami płodowymi a tu kolejny dylemat :baffled:
Sylwia jeśli Sandra i Magda mówią ze czop im wypadał etapami to znaczy, że jest to możliwe :tak: Ty nigdy nie rodziłaś, wiec chyba nie powinnaś podważać ich wypowiedzi :tak:
Gosia ja już chyaba też wole rodzic "bezobjawowo" bo zaczynam sie coraz bardziej stresować, ze coś moge przegapić :szok::-(
Madeline nie płacz :-( tydzień szybko minie zobaczysz! :tak: odpoczywaj sobie dużo w tym czasie i myśl o maluszku ;-)

A ja dzisiaj sobie pospałam w ciągu dnia prawie 2godz i od razu lepiej sie poczułam! :tak: chociaż mój synek od rana strasznie sie wierci, co sprawia mi coraz większy ból! za moment zrobie sobie herbatke i zabieram sie za pakowanie torby do szpitala bo już najwyższa pora :tak::szok:
Trzymajcie sie dziewczynki i pogłaszczcie swoje brzuszki od cioci :tak::-):crazy:
 
Magda25 zapomniałam napisac, ze bardzo sie ciesze, ze poszłas do siostry! :tak::tak::tak: tez bym tak zrobiła na twoim miejscu ;-) super ze wszystko sobie wyjaśniłyście :-) dziwie sie tylko w jakim celu rodzice chcą was poróżnić?:confused: jak dla mnie to troche zakręcona sytuacja ale niestety w rodzinie różnie to bywa! głowa do góry! najwazniejsze, że dogadałaś sie z siostrą :tak:
 
RAABIT chyba nie sądzisz, że wyssałam to sobie z palca.Byłam w czwartek w Warszawie, rozmawiałam z ginek. czy mogę rozpoznac , ze już czas. Tłumaczył mi co i jak.
Z MAGDą25 się zgodzę: podbarwiony krwią, ze skurczami na 100% czop.
Ja codziennie rano mam mokrą bieliznę - podobne do tego co opisała NAUR Ale wiem , ze to nie czop i nie będę wciskac komuś,że to jest czop( pytałam ginek).
NAPRAWDę nie słyszałam ,żeby czop odchodził miesiąc. Ale jak chcesz to w to wierz.Wydaje mi się, że to zwykła wydzielina. Czasami czop odchodzi przy porodzie ( tak mówił ginek).
 
reklama
Dziewczyny ja mam pytanie inne... Jakie są objawy odklejającego się łożyska??:szok: Ja zawsze myślałam że krwawienie występuje...:eek::baffled:Cały dzień boli mnie dziś podbrzusze i czuję jakieś dziwne parcie ciągle biegam do toalety bo czuję się jakbym miała biegunkę:zawstydzona/y::sick::confused:koleżanka mówiła że to mogą być objawy odklejającego łożyska-mi się tak nie wydaje:no:więc proszę was o pomoc:-:)confused:maluszek się wierci:tak:ale brzuch nie przestaje boleć:no:i jeszcze to dziwne parcie w kroczu:confused::baffled::eek:zgłupiałam już...
 
Do góry