reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

carlaa eee, nie musisz :) modyfikowane to tez przeciez krowie, tylko sklad troche inny. Ale Nela juz duza jest. Jak chcesz mozesz jej robic budynie np na modyfikowanym. Albo kakao do picia - Sara uwielbia. Najwiecej wapnia jest w serze zoltym. A od jogurtow na pewno nic jej nie bedzie ;) tylko kupuj najlepiej naturalne i mieszaj z owocami, zawsze to mniej chemii i cukru. Ale sprobuj roznych kaszek na modyfikowanym, moze ktoras posmakuje? U nas owsiane blyskawiczne, slodzone sokiem sie sprawdzaja. Albo np chrupki kukurydziane na mleku slodzone miodem :) Cos na pewno znajdziesz co jej posmakuje.

katerinka ja nie mam oporow natury moralnej zeby go zglosic na policje. Ja tylko zastanawiam sie czy to ma sens tzn jakiekolwiek szanse powodzenia. nie chce sie meczyc na darmo, znowu wszystko opowiadac zeby patrzyli na mnie jak na idiotke i powiedzieli ze sprobuja ale zebym sie za duzo nie spodziewala.
 
reklama
Carlaa moj tez pije krowie i nic mu nie jest:) Daj Nelce i jak nie bedzie reakci alergicznej to mozna dawac:-) ale jogurty sa napewno lepsze:-)
 
Charlene wlasnie dlatego denerwuje mnie brak profesjonalizmu Naszych urzedow :/ niech sobie gada ile chce, my i tak nic z tym nie zrobimy ..... bo po co? Po co meczyc biednego tatusia, ktory i tak juz ma ogromne dlugi? Biedny tatus sobie pojedzie za granice, czuje sie bezkarny i w sumie wg Naszych urzedow tak jest ;/ ahhh mam nadzieje, ze zlapia go, a Ty bedziesz miala swiety spokoj i bedziesz normalnie pieniadze dostawala, bo z 1 pensji ciezko utrzymac siebie i dziecko, nie wspominajac o oplatach :/

Carla ja caly czas podaje Nikosiowi mleko modyfikowane, pije 180ml rano i 180ml wieczorem, tak chce, wiec mu nie zabieram :) ale jakies budynie, kasze manna (tez nie lubi, ale probuje czasem mu troche dac ;) ), ryz czy podobne, robie zawsze na zwyklym mleku 3,2% :) tylko, ze Nikos nie lubi miesa :/ rybe zje, ale miesa nie chce ..... wedline, kurczaka czy nawet mielone trzeba pogryzc, a on nie lubi gryzc i jak tylko dostanie do buzi mieso, zwykle chwile pozuje i wypluje :) mam nadzieje, ze mu sie to zmieni, bo przeciez w kazdym miesie sa jakies wartosci, ktorych potrzebuje

Elena wiele Mam chce, zeby ich synowie wyszli na ludzi .... maja dziecko? to powinni sie nim zajac. Nie kazda Mama jednak rozumie, ze moze to jego dziewczyna/ narzeczona/ zona nie chce byc z nim! Dla ludzi to dziwne, bo jeszcze jak facet zostawi kobiete z dzieckiem, to pol biedy, ale zeby kobieta z dzieckiem odeszla od faceta? karygodne! :) nie lubie takich naciskow, robie to co chce i uwazam, ze robie dobrze, a juz na pewno dla dziecka! Jesli ma sie wychowac w byle jakiej rodzinie, to lepiej, zeby sie wychowywalo tylko z Mama, bo i dziecko bedzie szczesliwe i Mama! :)
 
Ostatnia edycja:
Młoda otóż to. Ale trzeba podjąć pewne kroki ku lepszemu, w końcu to ja lepiej wiem co jest dobre dla mojego dziecka, a nie teściowa, czy nawet ojciec dziecka, bo jest niedojrzały z winy swojej matki. Mam poczucie winy, że mój syn nie ma normalnej rodziny, ale zaraz myślę, że bez jego ojca na dłuższą metę będzie mu lepiej. I w końcu znajdzie się ktoś komu będzie na nas zależeć.
 
Elena Gratulację z okazji pół roczku synka :happy: Pamiętam jak jeszcze niedawno odliczałam każdy miesiąc, a teraz już odliczanie do 2 urodzin :happy:

Carla Ja też daję krowie mleko. Kubul przez 1,5 roku jadł cyca, a modyfikowanego mleka nawet do kaszek nie chciał, tylko na swoim robiłam, ale jak Twoja lubi modyfikowane to dobrze :happy:
 
A ja wszystko robie na modyfikowanym.Ewa uwielbia mleczko i nic innego nie chce.Czasem wcisne obiadek w nią.Nie kupuję tych sztucznych kaszek,jakos przekonania nie mam do nich.Wole dac dziecku kasze manną,kasze kukurydzianą czy platki owsiane niz sztucznie robioną z torebki.Odstąpilam od tych sztucznych po tym jak mi ewa nie zjadla jej i stalo ok 20 min i z gestej papki zrobila sie woda.Jak to zobaczylam odechcialo m isie takie cudo podawac malemu dziecku.
Na szczescie ewa zajada chetnie inne kaszki:tak:.

Szkoda ze krowiego nie moge jej podawac,bo moje dziecko jest zdecydowanie mleczne(zreszto jak ja).
Carla,łaciatego to bym nie podawala.Tam wiadomo co to za ciortostwo sypią w nie,skoro ma taką date waznosci długą i stoi w temp. pokojowej.Jak juz chcesz podawac to te z lodowki z krótka datą ważnosci.
Ja nie jestem przekonana to tych specyfikow co maja dlugie daty waznosci.
Widzialam nawet w sklepie serki i jogurciki bobovita dla dzieci.Stoją sobie na polkach,nawet nie potrzebują lodowki.Ileż to musi miec chemi skoor sie nie psuje.Dla dorosłych jogurty stoja w lodowkach a dla takich maluchow w temp. pokojowej.Szok.

 
Charlene wlasnie dlatego denerwuje mnie brak profesjonalizmu Naszych urzedow :/ niech sobie gada ile chce, my i tak nic z tym nie zrobimy ..... bo po co? Po co meczyc biednego tatusia, ktory i tak juz ma ogromne dlugi? Biedny tatus sobie pojedzie za granice, czuje sie bezkarny i w sumie wg Naszych urzedow tak jest ;/ ahhh mam nadzieje, ze zlapia go, a Ty bedziesz miala swiety spokoj i bedziesz normalnie pieniadze dostawala, bo z 1 pensji ciezko utrzymac siebie i dziecko, nie wspominajac o oplatach :/

Bo to tylko w teorii jest tak ze tatusiek bedzie ścigany i karany i na liste dłużników wpisany.A rzeczywistosc jest zupelnie inna.
 
reklama
Elena moja "tesciowa" tez dlugo miala nadzieje, ze sie zgodze na to by jej snek do mnie wrocil. ona sama dawala szanse jego ojcu kilka razy i widac uwazala, ze tak trzeba.
musisz byc we wszytskim stanowcza i nie dac sobie na glowe wejsc. Ty wychowujesz synka i niech tak zostanie a inni musza sie liczyc z Twoim zdaniem.
Carla moj Filip rano i wieczorem wypija 180ml modyfikowanego. do tego dostaje kanapke albo jajecznice. czesciej kanapke. rano, zwlaszcza w dzien kiedy pracuje i on idzie do przedszkola, zdarza sie czesto, ze kanapki niemal nie ruszy, ale mleko wypija cale. kolacyjki lepiej mu ida no i ma na nie wiecej czasu.
tutaj w szwecji bardzo wczesnie zaczynaja dawac dzieciom mleko z kartona 0,5%. spokojnie roczniaki tez je pija. ale ja nie jestem jakos zwolenniczka tego. poprosilam by dawali Filipkowi tylko wode. i jakos poki co mi sie nie spieszy by porzucac modyfikowane mleczko.
poza tym daje Fifkowi jogurciki dla dzieci i od niedawna nieco czesciej danonki. danonki mnie nie zachwycaja, ale coz...
 
Do góry