reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

O te biale plamki sie nie martw, tez myslalam ze nie znikna, ale znikaja. Nawet myslalam swego czasu,ze dopiero latem znikna jak Mloda wystawi sie na slonce, ale juz do tej pory poznikaly same. Ale jak mu smarujesz? Sama maka czy ugotowanym kisielem? Jak sobie wypracujesz juz proporcje odpowiednie to tego wcale nie musi byc widac w wodzie, teraz tak to nam wychodzi jakos, ze w wannie w ogole nie widac, a efekt jest :) A co do jedzenia, to gdzies tam sa listy w internecie w jakiej kolejnosci sie odstawia zeby sprawdzic. Najczesciej to jest klilka produktow, dlatego ciezko wyczaic, ale najpierw z tego co pamietam odstawia sie mleko i wszystko w czym ono jest (serki,jogurty, ciastka itp),soje, a potem chyba kurczaka i cielecine, cytrusy. Tam jeszcze gdzies gluten jest po drodze, ale gluten daje dosc ostre objawy, takze jak nie jest tragicznie to raczej nie to.

A ja musze jakies w miare tanie pampersy kupic, bo ciezko z kasa i mysle miedzy bella happy (na allegro sa po 38 za 70 sztuk, teraz sa jakies nowe, podobno bardziej elastyczne) i babydream z rossmana w podobnej cenie. Macie moze doswiadczenia jakies z nimi? Ktore lepsze?
 
reklama
ja mam w domu zawsze dade i pampresy(kupuje jak jest promocja tylko) no i te dady sa ok a te z rosmana to wlasnie sama sie zastanawiam jakie sa:)
 
dziewczyny w tesco jest nowa linia pampersy takie w zielonej paczce z napisem tesco. sa bdb. dla tesco produkuje je PAMPERS. roznica jest tylko taka ze te firmowe PAMPERS pachna czyms tam. a te dla tesco produkowane nie pachna. cena 32zl za 54sztuki (Martynka ma 4rozm) nazywaja sie baby essentials. rewelacyjne sa. wczesniej uzywalam dady z biedronki ale sie przezucilam na te z tesco. i ostatnio byla promocja ze jak sie kupi dwie paczki to za paczke wychodzilo cos okolo 29zeta
 
dziewczyny w tesco jest nowa linia pampersy takie w zielonej paczce z napisem tesco. sa bdb. dla tesco produkuje je PAMPERS. roznica jest tylko taka ze te firmowe PAMPERS pachna czyms tam. a te dla tesco produkowane nie pachna. cena 32zl za 54sztuki (Martynka ma 4rozm) nazywaja sie baby essentials. rewelacyjne sa. wczesniej uzywalam dady z biedronki ale sie przezucilam na te z tesco. i ostatnio byla promocja ze jak sie kupi dwie paczki to za paczke wychodzilo cos okolo 29zeta
dobrze wiedziec:-) u mnei nei ma tesco ale jak sie wybiore do lbn to napewno kupie:-)
 
A ja musze jakies w miare tanie pampersy kupic, bo ciezko z kasa i mysle miedzy bella happy (na allegro sa po 38 za 70 sztuk, teraz sa jakies nowe, podobno bardziej elastyczne) i babydream z rossmana w podobnej cenie. Macie moze doswiadczenia jakies z nimi? Ktore lepsze?


Powiem tak.. Ja sie uzaleznilam od PampersSleep&play sa u mnieza ok 38-40 zl za bodajze 68 sztuk ..ale sa naprawde super nie przeciekaja nam pupa zdrowa jeszcze nigdy nie mial odparzonej czy podraznionej a jak przewijam rzadko juz smaruje pupe chyba ze po kupce. Bella hapy mieslismy i moim zdaniem sa przereklamowane byly beznadziejne..Wolalam juz huggisy z biedronki albo dady.. Rosmanowskie mialam ale nam przeciekaly i smierdzialy po siusianiu strasznie;/

U mnie tez krucho z kasa no teraz to raczej jej brak:D Bo mam moze z 3 zl w portfelu.. Dzis bylam za zakupach i to niby najtanszych..tort swieczki cos do salatek do picia miecho jakies przyprawy itp itd..Jutro wyprawiam roczek bo w poniedzilek moj brat wyjezdza w delegacje i go nie bedzie a urodzinki przypadaja w poniedzialek.
Apropo w biedronke sa CUDOWNE NAKLEJKI SCIENNE przestrzenne!!Sa rewelacyjne!!Kosztuja 8 zl polecam:)

Kobiety powiedzcie mi jak to jest z tymi "wrozbami' na roczek? Ze tam sie cos kladzie i dziecko wybiera. Znacie tez jakies inne?:)
 
Ostatnia edycja:
Ja kupuje helen harper w carfurze za 24 zl (54 szt) sa to zwykle jednorazowki.Nie przeciekaja i nawet jestem zadowolona.Na noc tylko oryginalne pampersy.Narazie odparzen nie ma i jes ok.

Bylam tez z mała u konowała.Wrrrr.Facet z dyplomem neurologa a powiedzial mi bez badan ze nie wie czemu dziecko tak dziwnie sie prezy i łapie za glowe.Ponaciskal tylko brzuszek,zobaczyl ze nie placze i tyle.Mialam nadzieje ze zleci jakies usg i sie uspokoje jak wyniki zobacze.

Natomiast alergolog to chyba juz prywatnie bo czekac musze az 3 mce:(.A ewa coraz bardziej rozdrapana chodzi.Zastanawiam sie tylko czy to warto.Wizyta kosztuje 80 zl a testy z krwi dla 11 mczengo dziecka 200zl.A moze to poprostu trzeba mleko zmienic na nutramigen???I by bylo ok??ale pediatra nie chce wypisac recepty tylko kaze do alergologa.No i obawiam sie ze zaplace te 80 zl a konowal kolejny przepisze tylko mleko na recepte.Ech.........nie wiem co juz robic.

A co do kąpania w krochmalu.To u mnie to szybko sie robi.Poprostu rozpuszczam najpierw w kubku w zimnej wodzie 2 łyzki mąki a potem zalewam wrzatkiem i w kilka sekund mam kisiel:) i nie wlewam do wanny a bezposrednio na cialo po wystygnieciu.Narazie niewiele to pomaga:(

Dziewczyny a ten dicoflor to na recepte sie kupuje???
 
Rosi idz na biorezonas tam zrobia testy( o wiele wiecej alergenow ni z krwi) i sa bardziej wiarygodne. No i odczulanie tez mozna ta metoda robic.
A co tych pieluszek co uzywaz tez je mialam i sa ok:)
 
a ja dzis z malym przezylam koszmar,polozylam go o 11 i spal chyba z godzinke,obudzil sie z takim krzykiem i nie moglam go uspokoic,zrobil sie czerwony na buzi i sie krztusil.i patrze ma jakies plamy na rece,zadzwonilam do lekarza,kazala podac fenistil 3 x dziennie i cos przecibolowego,ale dostal goraczki i tak,chodzilam z nim do 19,taki byl spiacy i znowu zaczal krzyczec,rozebralam go a on doslownie caly czerwony od stopek do gory,to raz dwa w kombinezon i na pogotowie jechalam(jeszcze jak na zlosc przez cale miasto,bo most zamkniety) ten dal skierowanie bo mowi moze jakies uczulenie czy jak on nie wie,
to do szpitala zas,zanim przyszla lekarka,kubus byl caly czerowy na twarzy caly w plamach tak czerwonych ze masakra,spojrzala,zrobili badania ,morfologie i jakies na zakazne choroby,przepisala lekarstwa i pusila do domu,podjechalam zaraz do apteki i przjechalismy,wysmarowalam go pudrem,dalam leki i spi ,a ja czekam do 23 na wyniki,jak bedzie zle to spowrotem do szpitala.jak ma cos zakaznego to mala tez moze miec....szok normalnie,CZEMU TO DZIECKO TAK CIERPI,NIECH TEN SKURW,,,CIERPI A NIE ZYJE JAK NIC,
tak mi go szkoda po prostu a ja jestem juz klebkiem nerwow

charlene ok dzieki ,zobacze co z tym jedzeniem.ja uzywam rosmanowiskich pampkow,(to jedyne ktorych kubus nie przesika przez cala noc),teraz jest promocja za duzy karton( czyli dwie paki w srodku)gratis kubek ze zdjeciem za grosz,do 17.01wazna
a maczka sama smaruje i jesli chodzi o skutek jest super
orchidea ja znam tylko taki ze kladziesz na stol-kieliszek ,rozaniec i pieniazek i dziecko cos samo chwyta
rosi ty idz i zrob awanture, jedz z mala do alergologa i powiedz ze chcesz wejsc,niech zobacza w jakim mala jest stanie i powiedz ze nie stac cie prywatnie,a dwa masz racje,pojdziesz prywatnie i tylko co po recepte?
ja tak robie i wcale sie nie szczypie,oni dosc pobieraja na sluzbe zdrowia a dwa ze nie ma co czekac,zobacz co ja mam z malym,ile razy bylam u lekarza i wogole,
a tej babie zawsze mowie ,ze jednak mozna szybciej sie dostac do alegrologa niz ona mysli!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Katerinka,jejku az sie przerazilam jak to czytalam.Wczesniej pisalas cos o plamach na nozkach a lekarze olewaja sprawe a potem mogą wlasnie takie problemy wychodzic.Straszne.

No,ja nie jestem taka zeby nakrzyczec na lekarzy,nie umiem i juz.Prosilam ze mam skierowanie ze dziecko ma niecaly rok i cierpi.Baba mowi ze nic nie poradzi ze kolejki są i kazdy czeka.Do pediatry mowilam zeby przepisala na probe ten nutramigen ale uparla sie ze nie bedzie dzieciaka chemia faszerowac ze to musi specjalista obejrzec:(

Ja to taka wrazliwa ze szok.W poniedzialek z****lam babke przez telefon w sekretariacie w sadzie ze czekam na wyrok juz ponad miesiac i mi nie przysylaja.Ta mi sie poplakala ze to nie jej wina bym na nia nie krzyczala bo to nie ona jest za to odpowiedzialna tylko w biurze podawczym.No i zrobilo mi sie kobiety szkoda,bo w sumie niewinnie jej sie dostalo,a ona jeszcze sie poplakala.A efekt taki ze obiecali zaraz wyslac ten wyrok a ja do dnia dzisiaejszego go nie mam:(musze osobiscie sie pofatygowac niestety.Ale juz napisalam skarge i skladam bo mam dosc.
 
Do góry