reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samopoczucie przyszłej mamy ;)

Mycha, strasznie mi przykro. Wiem co czuje Twoj szagierka. Stracilam ciaze w 13tc. Jedno mnie pocieszalo: dziecko musialo byc chore a organizm matki robi selekcje. Naturalna selekcje. Moj lekarz tak mi tlumaczyl. Wiem ze to okrutnie brzmi, ale liczmy sie z tym, ze tak moze sie stac. Wiesz, w sumie poczulam ulge po jakim czasie, ze tak sie stalo, bo moja przyjaciolka miala podtrzymywana ciaze przez 7 miesiecy. A organizm caly czas walczyl z lekami i probowal odrzucic ciaze. Caly czas. I okazalo sie, ze dzidzia byla chora. Zmarla wkrotce po porodzie. Wiec powstaje pytanie, czy cierpienie mojej przyjaciolki (ponad 400 zastrzykow) mialo sens. Nie wspominajac o cierpieniu dziecka. Wspolczuje Twojej szwagierce i rodzinie. Wierze, ze wkrotce jej sie uda zajsc w ciaze i szczesliwie ja nosic 9 miesiecy. Wierze, naprawde wierze.

Margolis, pomodle sie dzis o zdrowie Twojej mamy. Musi byc dobrze, naprawde musi.
 
reklama
Moje samopoczucie jest straszne !!

Joaś dzięki !!

Zastanawiam się jednak ze stracić dziecko w 12 czy 13 tc to przeciez to maleństwo chyba już nie jest zarodkiem, zaczyna być płodem i zaczyna się II trymestr - to przecież już tak długo się utrzymało a tu nagle !!!

Dlaczego???

Co to znaczy że dziecko było chore?? na co??

 
Bardzo mi przykro Mycha. Tak to niestety już nieraz jest i nikt do końca nie wie dlaczego. Trzeba wierzyć, mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze bo nic innego nam nie pozostaje i jednak dbać o siebie by nawet jak stanie się coś złego wierzyć, że zrobiło się wszysto by było dobrze...
 
Niestety tak jest, ze nikt nie jest w stanie stwierdzic co bylo dokladnie... Faktem jest, ze kiedys po prostu kobiecie opoznial sie okres a potem miala taki strasznie bolesny i mocniej krwawila. Teraz diagnostyka jest tak posunieta, ze dowiadujemy sie, ze jestesmy w ciazy duzo wczesniej niz natura zdazy zadzialac. Okazuje sie ze 70% kobiet w wywiadzie obecnie ma poronienie. Dowiedzialam sie o tym przed ostatnim porodem.
Pozostaje nam wierzyc, z kazda tego doswiadcza, a jesli sie raz doswiadczylo, to nie musi byc kolejnego razu...
 
oj dziewczyny nie straszcie bo ja mam jakieś paranoje ostatnio, że coś będzie nie tak..zastanawiam sie czy badań prenatalnych nie robić - przeciez ja juz 30 lat mam - wiem głupio myślę///
 
Ja tez wpadam w lekką panikę. Od dwóch dni jakoś mnie chyba brzuch nie kłuje ani nic, pocieszam się tym że mam mdłości i zmęczona jestem i piersi takie wrażliwe ale i tak chciałabym już być po usg żeby wiedzieć czy wszystko dobrze...
Aga to w podobnym wieku jesteśmy ja w listopadzie skończę 30 lat, ale to moje pierwsze dziecko dlatego może mocniej się boję? :)
 
Aga, Margolis, Moje Drogie uspoojcie sie, nie martwcie sie. Ja tez w paranoje lekka wpadam, naprawde. Dzis jestem przerazona bo jak nigdy mam duzo energii. Nawet nie mdli mnie.Co chwile sprawdzam piersi. Nie sa obolale, ale nie byly (czyzby dwojka wykarmionych dzieci zrobila swoje???), ale sa pelniejsze. Brzuch troche pobolewa.
Oj, przesadzilyscie z tymi prenatalnymi. Marcina urodzilam jak mialam prawie 31 lat. Moj gin nadal uwaza ze nie ma wkazan dobadan prenatalnych. A juz skonczylam 34 lata. Moge Wam powiedziec, ze wdzialam jak wygladaja takie wyniki. To tylko stopien prawdopodobienstwa. I po co nam cos takiego za duze pieniadze? Bo wskazania do nieodplatnych sa po 35 roku zycia. Takie miala moja siostra. Kupa strachu oczekiwania na wyniki. Koszmar.
Czekajmy wszystke spokojnie na usg, z wiara i nadzieja :).
Caluje Was mocno
 
Dziewczyny rozumiem że każa z nas się zawsze obawia ale nie przesadzajcie!!!!!!!!


Dbajcie o siebie ale nie do przesady !!

Pozdarwiam
 
reklama
a ja będe chciała zrobić badania, mam wizyte 9 lutego i umowię sie już na konkretną date badań. Jest to badanie usg połączone z badaniem krwi matki. Nie ma ingerecji do macicy. Jak znajdę ulotkę to wypiszę jakie choroby wykrywa. Chcę je zrobić bo w początkach mialam styczność z ospą, do tego ta cytomegalia no i ja też w maju kończę 30.
 
Do góry