reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaków

szybko zaczyna mowic trudniejsze słowka moja to tak wyraznie nie powie tylko skraca sobie i przekreca hehe na bolało mówi łała w senie ze ma ała.heh
 
reklama
zdolne te dzieciaczki :) moja na pilke mówi -tulu, na picie- pi, jak cos daje to zamiast masz jest - ma, oznacza to tez- mam, daj-da, jak ma sie isc kapac to woła- chlap, a na jedzenie mniam mniam, na samą siebie mowi niunia, misiu to mimi, pozatym mama tata baba dziadzia, mowi pupa i pokazuje gdzie ma pupe pokazuje tez oczka nosek raczki stopki uszy buzke, jak zrobi siku to mowi sii(szkoda tylko ze jak juz zrobi)hehehe :)i zaczyna w koncu czasem mowic tak w jej wydaniu-ta, bo dotychczas bylo tylko nie ;)
 
piłka - bam
daj - da
masz (kiedy mi coś podaje) - również DA
kąpiel to "ciap ciap ciap"
Kura - koko
Oko - oto (czasem oko)
nos to też OKO :D
ucho to również oko :D
jedzenie - am
picie - tutu
huśtawka - hutu hutu
autko - akoo i bum bum
Sandra - Sana
Oliwia - Olo
Amelia - Ami
Dziadzia, dzidzia, baba itp mówi jakiś czas już
Hello Kitty to oczywiście Kici Kici, a Każdy inny kotek to "miaaaaaaaaaaaaaam"

Poza tym zabiera nam telefon przykłada do ucha, sopaceruje po domu i dydzwania (SAMA) do babci, taty i cioci.. po prostu wie skubana jak odblokować telefon i jak wybrać ostatnie wychodzące połączenie.... raz zadzwoniła do mojej szefowej :] "debe? abedenemanatabete???batenebedetemenetu? bejbeeeeee? Hana? debebenete?" :D

muszę się też pochwalić, że Hania zaczęła rozróżniać płeć i tak -
gdy oglądamy jakieś obrazki, książeczki to wszystkie dziewczynki i kobiety są "mama" a chłopcy i panowie "tata". z kolei gdy ją poprawiam że to "dziewczynka" i "chłopczyk" to dziewczynka=dzita, a chłopczyk=dzidzi, gdy są to dorośli to nie da sobie powiedzieć, że to Pan i Pani.. bo nadal twierdzi, że mama i tata :D
 
Ostatnia edycja:
no ładnie. Alcia jeszcze nie mówi ale ona zawsze ta ostatnia. Chyba narazie wystarczy mi gadulstwo starszej. A dla Waszych pociech nalezą się gratulacje Eli,Moniu, Dodo.
 
Mamy sukces - już mogę się pochwalić: od 2tyg Alusia sama zasypia w swoim łóżeczku! Daje jej wcześniej herbatke u mnie na łóżku (żeby nie nabrała nawyku zasypiania przy butli) potem przytulam. buziak i do łóżeczka. Małą lampkę zapalam i puszczam kołysanki i wychodzę. I w końcu mam czas na różne rzeczy i na kolację o przyzwoitej porze! Jak widać każde dziecko musi dojrzeć do wszystkiego,wcześniej długo usypiałam ją na rękach, potem musiała ze mną w naszym łózku a teraz proszę.
Odrzuciła też poranne mleko. Parę słówek już mówi,najbardziej mi się podoba jak pokazuje u siebie pępek i mówi "pepek" i "pupa"-na wszelaką goliznę!
Ech rosną nam dzieci.....
 
reklama
Do góry