reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety u półrocznego dziecka

Rozalia66

Aktywna w BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2019
Postów
92
Witam,
Potrzebuje porady odnosnie rozszerzania diety u niemowlaka. Moj synek ma skonczone 6 msc rozszerzam mu bardzo powoli diete bo rozpoczęłam z miesiac temu od pierwszej marchewki.Ostatnio podalam dopiero drugi raz mięsko ze sloiczka(indyk z bobovity z warzywami -pol porcji).tego samego dnia dalam deserek tez pol sloiczka banan z.jablkiem.Nastepnego poranka dziecko zaczelo robic rzadkie kupy zielonozolte:(;(nie wiem co jest powodem tego czy te sloiczki czy moze mleko bo przechodze tez z bebilonu 1 na 2 mieszajac oba w jednej porcji(gdy doszlismy do trzech miarek z czterech w porcji czyli 3 miarki bebilonu 2 a tylko jedna z bebilonu1)tego poranka pojawil sie rzadki brzydki stolec:(kolejnego dnia czyli dzis kupy byly rzadziej ale nadal o zielonozoltej barwie;(nie widze innych niepokojacych objawów ale nwm czy juz jutro pojsc do pediatry czy odczekac 1 dzien,i czy moze mleko bebilon jest nieodpowiednie dla mojego dziecka???sczesniej nie bylo takich problemow nawet jak mieszalam pol na pol oba rodzaje;(
 
reklama
Zdarzalo sie ze 180ml ale to na sile byle possac smoka..tak to robie no nie cale porcje bo nie chce mu tak na raz wlewac na sile chociaz ma syndrom "oderwania" czyli za kazdym jednym razem DOSŁOWNIE czy to butelka czy cyc krzyczy w nieboglosy ze jest "oderwany"od jedzenia i niestety nie umiem z tym sobie poradzic, co powoduje ze ciezko mi stwierdzic czy czasem faktycznie jest JESZCZE glodny...moze wy tez tak mialyscie..bo moje dziecko czesto az wymiotuje z przejedzenia a i tak krzyczy
Moze smoczek z mniejszym przeplywem ? Bedzie musial dluzej jesc. No, bo skoro wymiotuje. Moze ktos inny sie wypowie, u mnie wrecz przeciwnie, bo wypluwa i kreci glowa, ze juz nie nie.
 
reklama
Dziekuje wam za rady z rozszerzaniem mnie uspokoilyscie..tylko zastanawia mnie jedno (bo chcialabym zrezygnowac juz cslkiem ze swojego mleka)na opakowaniach mleka np bebiko jest ze dziecko niby powinno wypijac w 6 msc 4×180 ml to skoro podaje mu 2 takie porcje a reszte swojego mleka(oczywiscie nwm czy napewno mojego mleka wypije te 2 ×180ml bo go juz nie sciagam tylko dostawiam dziecko kiedy sobie tego zażyczy to czy wystarczajaca ilosc mleka ma na dzien dostarczona.a gdybym wogole go nie karmila to 4×180 to serrio wystarcza?bo do tej pory wydaje mi sie ze wypija ze 3 litry mojego gdy na tym cycu wisi co pół godziny czasami;)a wczesniej doslownie co 20 min wisial
Wisiał bo produkował:) pozwól mu na to jeśli potrzebuje i Ty masz oczywiście możliwość, jeśli jednak musisz zrezygnować z piersi to zmniejszaj ilość karmień na rzecz mm, powoli żebyś nie nabawiła się zastojów czy zapalenia. Na opakowaniach są podane ilości mm i karmień ale patrz na to orientacyjnie tym bardziej jeśli nadal karmisz piersią. Według mnie na tak mały brzuszek 180ml to zdecydowanie za dużo, rozplanuj sobie karmienia co 2-3h w mniejszych ilościach, pomiędzy tym daj do spróbowania a to jakieś warzywo a to jakiś owoc, nie muszą to być odrazu pełne śniadania czy obiady. Jeśli nie boisz się blw to również pozwól dziecku na zabawę jedzeniem, w ten sposób pozna różne faktury, konsystencję, cos tam do dziobka wpadnie przy okazji, ma poznawać smaki a nie zastępować karmienie daną ilością jedzenia, na wyrobienie schematu macie mnóstwo czasu:)
 
To jest normalne mleko od pierwszych dni życia.
I tak jak dziewczyny piszą. Nie pakuj na siłę mm 180 ml bo tak jest na opakowaniu. Dawaj mniej a częściej. Może on Ci ulewa a nie wymiotuje ? Przyjrzyj mu się bardziej bo ma brzydkie kupy, ulewa i płacz. Trochę brzydkie objawy. Dzieciaki powinny zjeść i być spokojne.
A prosyneo ha jest dla jakich dzieci??juz kupilam to bebiko;(;(
 
Ostatnia edycja:
Wisiał bo produkował:) pozwól mu na to jeśli potrzebuje i Ty masz oczywiście możliwość, jeśli jednak musisz zrezygnować z piersi to zmniejszaj ilość karmień na rzecz mm, powoli żebyś nie nabawiła się zastojów czy zapalenia. Na opakowaniach są podane ilości mm i karmień ale patrz na to orientacyjnie tym bardziej jeśli nadal karmisz piersią. Według mnie na tak mały brzuszek 180ml to zdecydowanie za dużo, rozplanuj sobie karmienia co 2-3h w mniejszych ilościach, pomiędzy tym daj do spróbowania a to jakieś warzywo a to jakiś owoc, nie muszą to być odrazu pełne śniadania czy obiady. Jeśli nie boisz się blw to również pozwól dziecku na zabawę jedzeniem, w ten sposób pozna różne faktury, konsystencję, cos tam do dziobka wpadnie przy okazji, ma poznawać smaki a nie zastępować karmienie daną ilością jedzenia, na wyrobienie schematu macie mnóstwo czasu:)
 
Wiesz kiedys musze zrezygnować a boje sie ze bedzie takim"cycem" dlugo dlugo bo najchetniej by spal przy nim Za kazdym razem gdy musi miec drzemke.Rozumiem ze jest malutki i tak dalej ze potrzebuje bliskosci ale kurde,od urodzenia poprawy nie widze:(a pozatym tez martwie sie ze moje mleko jest naprawde cienkie bo by wiecej przybieral;(
 
Wiesz kiedys musze zrezygnować a boje sie ze bedzie takim"cycem" dlugo dlugo bo najchetniej by spal przy nim Za kazdym razem gdy musi miec drzemke.Rozumiem ze jest malutki i tak dalej ze potrzebuje bliskosci ale kurde,od urodzenia poprawy nie widze:(a pozatym tez martwie sie ze moje mleko jest naprawde cienkie bo by wiecej przybieral;(
Nie ma takiego czegos jak cienkie mleko. To sa jakies teorie naszych babc....
Wolisz przejść na mm to karm cycem coraz mniej. Ale jesli jest chetny i Ty tez to mm podawaj rzadko, albo wcale.
 
Wisiał bo produkował:) pozwól mu na to jeśli potrzebuje i Ty masz oczywiście możliwość, jeśli jednak musisz zrezygnować z piersi to zmniejszaj ilość karmień na rzecz mm, powoli żebyś nie nabawiła się zastojów czy zapalenia. Na opakowaniach są podane ilości mm i karmień ale patrz na to orientacyjnie tym bardziej jeśli nadal karmisz piersią. Według mnie na tak mały brzuszek 180ml to zdecydowanie za dużo, rozplanuj sobie karmienia co 2-3h w mniejszych ilościach, pomiędzy tym daj do spróbowania a to jakieś warzywo a to jakiś owoc, nie muszą to być odrazu pełne śniadania czy obiady. Jeśli nie boisz się blw to również pozwól dziecku na zabawę jedzeniem, w ten sposób pozna różne faktury, konsystencję, cos tam do dziobka wpadnie przy okazji, ma poznawać smaki a nie zastępować karmienie daną ilością jedzenia, na wyrobienie schematu macie mnóstwo czasu:)
Wiesz kiedys musze zrezygnować a boje sie ze bedzie takim"cycem" dlugo dlugo bo najchetniej by spal przy nim Za kazdym razem gdy musi miec drzemke.Rozumiem ze jest malutki i tak dalej ze potrzebuje bliskosci ale kurde,od urodzenia poprawy nie widze:(a pozatym tez martwie sie ze moje mleko jest naprawde cienkie bo by wiecej przybieral;(
Ile waży twój synek bo chyba gdzieś przegapiłam posta jeśli podawałas, a przede wszystkim czy na siatkach centylowych idzie równo swoim tempem
 
reklama
Do góry