reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozszerzamy dietę naszych maluchów.

Hania też zapija obiad mlekiem :-D

Kochane jaką kaszę mogę dać Hani do obiadku??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lopop właśnie chodzi mi o coś innego jak kasza manna. Jaglana czy coś w tym stylu może? wiem, że jadła słoiczek z jakąś kaszą ale nie pamiętam z jaką ;/
 
Pysia, ja daje jaglaną, ryż , mannę:-)

Nie wiem jak kuskus, a kukurydzianą można z jabłkiem gotowanym jako deserek:tak:
 
Ostatnia edycja:
Pytanie do mam cyckowych: czy podawać coś do picia jak zaczęłam dokarmiać - raz dziennie obiadek podany przeważnie po piersi?
Jak wy robicie?
 
Ostatnia edycja:
Darenka próbuj po troszku...ja podaję soczek, herbatkę albo wodę, ale Lenka nie jest chętna i przystawiam po obiadku czy w ciągu dnia też na chwilkę, by sobie popiła mleczka, bo coś musi pić.;-)
 
Darenka jeżeli obiadek jest po piersi, albo zapijany piersią, to nie trzeba dopajać, chyba, że dziecko się tego domaga. Co innego, jeśli zaczną się zaparcia, wtedy konieczne jest podawanie dodatkowych płynów. Generalnie, aby wszystko było książkowo to na każdy kilogram wagi dziecko powinno wypijać 100ml płynów.

Ja mojej Jagodzie podaję dodatkowo wodę, chociaż obiadki zapija piersią. Tylko, że my mamy duże problemy z zaparciami i ogólnie kupsztylami :-)
 
reklama
Jak na razie problemu z kupkami nie ma, oczywiście normalnie w ciągu dnia karmie tak jak do tej pory piersią, w nocy też sie jeszcze budzi na jedzonko.
A jak podajecie picie? Bo Krystian butelki nie zna w sumie prawie wcale, to może lepiej od razu niekapek spróbować?
 
Do góry