reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy w ciąży

u mnie 23 tc i narazie bez rozstepow, ale smaruje sie dwa razy dziennie kremem, bo bardzo się boje, że się pojawią. Moja znajoma po 30 tc przestala sie smarowac, bo stwierdziła, że jak nic nie ma do tej pory, to juz nic sie nie pojawi, no i pojawił sie na sam koniec ciazy tygrysek na brzuchu
1f61e.png
ja kupuje krem mamas z diagnosis, chyba w kazdej aptece go maja i jestem mega zadowolona, polecam:D a na wlosy to moze olejowania spróbuj? jeszcze co do rozstepow, to ja troche pogrzebalam w necie i stosuje sie do trzech zasad i rozstepow nie mam. Po pierwsze : zdrowa dieta i duzo wody - mineralnej oczywiscie;)
po drugie: nawilzanie, nawilzanie i jeszcze raz nawilzanie, po przygodach z kilkoma specyfikami stwierdzam, ze najfajniej dziala wlasnie seira mamas od diagnosis, szybko sie whlania , a to meeega plus. No i po trzecie oczywiscie pozytywne nastawienie ;D Tak naprawdę skóra każdej z nas przejdize ciążę inaczej.. Niektórzy bez większych starań będą mieli super brzuszek po ciąży, bez zadnych sladów, a inni będą się starac, smarowac, nawilzac, a i tak jakieś slady zostaną. Ale ... ciąża to cudowny okres, więc takie rozstępiki to zawsze jakaś pamiątka :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
u mnie 23 tc i narazie bez rozstepow, ale smaruje sie dwa razy dziennie kremem, bo bardzo się boje, że się pojawią. Moja znajoma po 30 tc przestala sie smarowac, bo stwierdziła, że jak nic nie ma do tej pory, to juz nic sie nie pojawi, no i pojawił sie na sam koniec ciazy tygrysek na brzuchu :( ja kupuje krem mamas z diagnosis, chyba w kazdej aptece go maja i jestem mega zadowolona, polecam:D a na wlosy to moze olejowania spróbuj?
Nie che Cię martwić ale jeżeli chodzi o rozstępy to najczęściej wychodzą w ostatnich paru tygodniach- mi się pojawiły w pierwszej ciąży w 36 tyg a w drugiej w 37. I wiele moich znajomych potwierdza że dopiero 2-3 tygodnie przed porodem zaczęły mieć rozstępy. Dodam że w pierwszej ciąży smarowałam się od 13 tyg regularnie rano i wieczorem. Uzywalam ziajiki dla mam i jeszcze jakiegoś jednego z apteki, nazwy juz nie pamiętam.
 
Rozstępy to w dużej mierze genetyka. Ja smarowałam sie cała ciąże Palmersem, a i tak pod koniec ciąży wyszło kilka. I po urodzeniu dziecka tez pojawiło sie kilka. Także nawilżanie jak najbardziej i dbanie o siebie. Jednak nie przejmujcie sie jak pomimo tego coś wyskoczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ja na rozstępy używałam kremiku od diagnosis :) W sumie jest łatwo dostepny i ma bardzo fajny i przyjazny skorze skladzik :)
 
u mnie tez rozstepy sie pokazaly w jakims 37tc, z tym ze juz wczesniej zaczelam sie smarowac strialysem i nie bylo ich tak duzo. no i pozniej jeszcze jakis czas sie smarowalam i ostatecznie ładnie się pogoiły i bliz na szczescie nie mam. Ale to fakt, ze to jest genetycznie uwarunkowane - moja mama miałam rozstępy i u mnie też się pojawiły, a z drugiej strony u mojej koleżanki na odwrót - jej mama całe życie bez najmniejszego rozstepu, i ona po ciazy też nic, a nawet sie nie smarowala niczym. Dlatego jak ktos wie, ze u niego moga wystapic to warto zaczac wczesniej pielegnacje
 
reklama
Ja używam oliwki pielęgnacyjne z Rossman baby's dream fur mama. Cena rozsądna i fajnie nawilża. Niestety mam rozstępy z pierwszej ciąży. Pierwsza ciąże cała się smarowalam i dopiero w osystnim tygodniu wyskoczył mi jeden rozstęp taki ze 4cm,za to nie wiem czy w trakcie czy po porodzie popekal mi cały brzuch ;p także wydaje mi się że jak mają być to będą, ale z czasem są prawie niewidoczne i trzeba je pokochać, taka uroda <3
 
Do góry