reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzi się raczej w terminie z ostatniej miesiączki czy USG?

Czyli widzę, że jak się urodzi to się urodzi .. super [emoji14] mi lekarka ppwkedziała, ze dwa tygodnie przed i po terminie, to tez w terminie. Tylko zapomnialam zapytac od ktorego termini te dwa tygodnie :D wychodzi na to, ze 5 tygodni bedzie "w terminie" :D
To jest od tego terminu co wychodzi z om
 
reklama
Pytanie do dziewczyn, które już rodziły - urodziłyście bliżej terminu z miesiączki czy z USG? Mi od początku z USG wychodzi trochę wcześniejszy termin (na początku kilka dni a teraz to już całe 12 dni!) i tak się zastanawiam na co barfziej się nastawiać. Czy to nie ma reguły?
Obie ciążę wyliczane tylko z daty ostatniej miesiączki. 1 córa urodzona dzień przed terminem z OM, druga 4 dni przenoszona z datą z OM. Jak drugie dziecko było na USG większe o 1,5 tygodnia to nie zmieniała ginekolog terminu tylko mówiła że dziecko będzie większe.
 
Moje dziecko urodziło się 3 dni po terminie z miesiączki, a z usg wychodziło, że urodzę co najmniej tydzień wcześniej, więc widzisz :D no nie ma reguły hah
 
Pytanie do dziewczyn, które już rodziły - urodziłyście bliżej terminu z miesiączki czy z USG? Mi od początku z USG wychodzi trochę wcześniejszy termin (na początku kilka dni a teraz to już całe 12 dni!) i tak się zastanawiam na co barfziej się nastawiać. Czy to nie ma reguły?
Termin z USG jest brany pod uwagę tylko z pierwszego trymestru, potem każde dziecko rośnie swoim tempem. Jeżeli termin z om i z USG 1 trymestru różni się o ok. tydzień to bierze się pod uwagę termin z USG. A poród w terminie to poród +/-2tyg od daty z om/USG.
Tylko promil rodzi dokładnie w datę wyznaczoną z om/usg
 
To jest od tego terminu co wychodzi z om
Niekoniecznie. Czasem rozstrzał taki, że z usg pewniejszy, bo np owulacja 2-3tyg się przesunęła.

Święty termin, ach. Powiem wam, że często niby termin mija ale dziecko może być niegotowe. Moje wywołane 12dni po terminie ale wg położnych i wszelkich wskaźników wydolności łożyska spokojnie mogło sobie jeszcze posiedzieć z tydzień co najmniej :rofl:
 
Do góry