reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzące i staraczki w 2011

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Witam wszystkie Panie :)
Cieszę się Misiu, że jesteś zadowolona z lekarza, lada moment pojawi się Twoje dzieciątko i już niedługo będziesz widziała ją/jego dokładnie na usg. :biggrin2:

Ja miałam dzisiaj okropną noc. Mieszkam z 10mc dziewczynką, której właśnie wychodzą ząbki i ciągle płacze, bo tak strasznie musi ją boleć.
:-:)-(
Znacie może jakieś sposoby, żeby jej ulżyć?

Mnie też coś pobolewa brzuch i czuję się taka "nadmuchana" :/

A co do zajadów, to też mam je baardzo często :/:baffled::baffled:
 
reklama
Maggy ale mnie nie pobolowa ,a są to raczej dość silne bóle brzucha :-( zwłaszcza wieczorem i nocą :-(
Zresztą mam już ciąże jedną zakończoną za sobą i to jak boli przy powiększającej się macicy różni się od tego jak teraz mnie boli. I zastanawiam się nad tym czy nie wybrać się do lekarza wcześniej.
marylko ,sorbek ,createbylove heyka
sol
biedna ta Karola niech Ci szybko zdrowieje.

A zajdy robią się też z brudnych rączek i innych bakterii które nieumyślnie pakujemy do dziuba .Nieleczone kąciki przenoszą się do ust i atakują nam układ oddechowy. Wiem coś o tym bo brat jak był mały wszystkie brudy do buzi pakował. Najpierw mu kąciki się zrobiły ,a potem w środku do ust się dostało i wygląda to jak poparzone od środka pękające ropiejące masakra. Do szpitala przez to trafił bo jeść nie mógł i cała buzia fioletowa bo Gencjaną zazwyczaj się to leczy. A syn szwagra ma to non stop bo wiecznie się babrze w piasku do którego psy włażą i ręce brudne chyba cały czas ma. A i jedzenie rzuca gdzie się da i potem je nawet z podłogi...
 
marcepanek- wybacz, nie doczytalam.. bidulo.. a moze lepiej isc do ginka wczesniej..ja bym raczej poszla, bo po co sie denerwowac niepotrzebnie..a moze cos Ci przepisze na te bole? mialas to samo podczas pierwszej ciazy?
 
Maggy no właśnie nie miałam. Gin wie o tych bólach i dał mi no-spe forte i dupka mam wciąż łykać plus lutka dowciapnie. Nie bardzo jednak to pomaga :-(
A tu kochane o zajadkach info :
Objawy

Zajady objawiają się głębokimi rozpadlinami skóry i nawarstwiającymi się strupami umiejscowionymi w kącikach ust. Pieką i bolą, szczególnie podczas jedzenia, gdy zetkną się z pożywieniem zwłaszcza z kwaśnym lub słonym. Często pękają i krwawią, szczególnie przy szerszym otwieraniu ust lub uśmiechu.






Dlaczego są?
Zajady powstają w następstwie długotrwałego przyjmowania antybiotyków, ubogiej diety, niedoboru witaminy B2 -ryboflawiny czy wiosennym osłabieniu. Stosowanie antykoncepcji hormonalne, stres i ciąża zwiększają zapotrzebowanie na witaminę B2, czego skutkiem mogą być właśnie zajady i opryszczki. Problemem może się okazać proteza stomatologiczną, nieodpowiednia pasta czy też cukrzyca. Współwystępuje zakażenie bakteriami chorobotwórczymi, jak paciorkowce czy gronkowce, albo grzybami i drożdżakami.

Gdzie można szukać witaminy B2?

Znajduje się ona w mleku i jego przetworach, ciemnym pieczywie, drożdżach piekarskich (ale nie w drożdżówkach),mięsie, fasoli i grochu. Należy wzbogacić dietę w przetwory mleczne w kwaśne mleko, jogurt (naturalny) i kefir z żywymi kulturami bakterii. Niedobory witamin z grupy B często dotyczą także innych witamin, a więc B1, B6. Najlepiej zażywać B complex pochodzenia naturalnego np. wyciąg z drożdży.

 
Marcepanek - a to co się robi w buzi to nie zajady tylko pleśniawki :-) A dzieci często je łapią :tak: Smaruje się je takim gorzkim preparacikiem albo żelem Aftin i bardzo ładnie schodzą :tak:


Spadam się położyć bo coś senna jestem :-)
 
Sol a ja nie o pleśniawkach. Tylko jak zajady przedostają się do środka to cała buzia jest jak jedna wielka rana. Bo pleśniawka to taki biały nalot w buzi. Naprawdę i to jest ekstremalny przypadek by właśnie do środka się rozniosło i potem ma to nawet nazwę inną.
 
Kochan widze, ze dzisiejszy temat główny to zajady i opryszczki:happy: Apropo ja zajady mam BARDZOOO zadko ale za to z opryszczka czesto mam problemy... Moze macie jakies domowe sposoby zeby im zapobiegac.
Moj Kochany Mąż kupił mi dzisiaj tran żebym łykała na wzmocnienie i biore 2 tabletki dziennie a poza tym herbatka z soczkiem malinowym i meliską, gorące mleko.
Kupiłam sobie kalosze żeby w nogi było ciepło, kurteczke jesienną już mam także pilnuje sie jak tylko moge.

Mamuś lekarz powiedział, że opryszczka jest niebezpieczna ale nie chce mi dawac leków zwłaszcza teraz na początku wiec smaruje sobie zofiraksem (nie wiem czy to dobrze napisałam-przepraszam).
Uważaj Słońce żebyś z dietą nie przesadziła!! :*

Kochane ja wpadne do Was wieczorkiem --> musze sie przespac bo prawie na ulicy na stojąco zasnełam...
A na wieczór mam kisiel, soczek multiwitaminka i ogóraski... Coś mnie do kwaśnego ciągnie a słodkie to w ogóle bleeeee :baffled::baffled::baffled:
 
reklama
ZAPMARTA no właśnie ja się tak bardzo nie nakręcam i szkoda mi, jak dziewczyny się ciągle rozczarowują. Ja tez się staram o dziecko jakiś, ale jak dotąd jeszcze robiłam testów, mimo iż okres mi się spóźniał nawet 5 dni. Po prostu patrzę na to jakoś tak "trzeźwo" jak mówią. Chyba dochodzę do wniosku że się nie nadaję do tego forum. Za bardzo się staram pomóc i za bardzo się przejmuje cudzymi problemami.... A potem jeszcze opie...ol za to dostaje..... Bez sensu

Jakoś Mary się nie oburzyła (tak mi się wydaje) i chyba wie, że to było napisane w dobrej wierze...

A co do tego zagnieżdżania, to wyczytałam to w moim podręczniku od ginekologii i położnictwa. Może mieli to na myśli, że musi się rozpocząć zagnieżdżanie od 3go dnia od zapłodnienia, a nie napisali ile trwa... Zawsze miałam zaufanie to tego wydawnictwa :(
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry