reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rejestracja w Urzędzie pracy

reklama
Cześć dziewczyny, rejestrowała się któraś z Was niedawno w Urzędzie pracy? Mam dwa pytania. W internecie piszę, że wymagają świadectwa ostatniej pracy, niestety zgubiłam świadectwo.... Umowa wystarczy? No i nie będę ukrywać z racji tego, że w ciąży mój pracodawca niezle mnie załatwił i nie przedłużył umowy, aktualnie nie mam macierzyńskiego, nie jestem ubezpieczona, więc najbardziej zależy mi właśnie na ubezpieczeniu. Teraz na pewno nie rozpocznę pracy bo mam 3 miesieczne dziecko. Do pracy chce wrócić jak będzie mieć roczek. W urzędzie mam wprost powiedzieć, że chodzi mi o ubezpieczenie? Czy zostanie to zle przyjęte? ( wyprzedzając pytanie - nie ma kto mnie ubezpieczyć)
Kochana najlepiej będzie jak zadzwonisz sobie do urzędu pracy i zapytasz 😊 niepotrzebnie pytasz tu na forum bo sama widzisz jakie "miłe" odpowiedzi dostałaś 😉 Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie twojego problemu.
 
Ja zarejestrowałam się jako bezrobotna poszukująca pracy,kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży bo musiałam iść do lekarza.Nie mówiłam im od razu, że jestem w ciąży.Powiedziałam po miesiącu.Kazali mi tylko przynieść zaświadczenie od lekarza, na którym i tak nie jest napisane w którym jestem tygodniu.Skoro nasze Państwo wykorzystuje swoich obywateli Nie widzę problemu ze skorzystania w ten sposób z tego do czego mamy prawo.Jestem w urzędzie od 18 roku życia i nic nie robili w tym kierunku aby pomóc w znalezieniu pracy dostałam 1 propozycje starzu byłam chętna jednak odmówił mi pracodawca.
 
Ja zarejestrowałam się jako bezrobotna poszukująca pracy,kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży bo musiałam iść do lekarza.Nie mówiłam im od razu, że jestem w ciąży.Powiedziałam po miesiącu.Kazali mi tylko przynieść zaświadczenie od lekarza, na którym i tak nie jest napisane w którym jestem tygodniu.Skoro nasze Państwo wykorzystuje swoich obywateli Nie widzę problemu ze skorzystania w ten sposób z tego do czego mamy prawo.Jestem w urzędzie od 18 roku życia i nic nie robili w tym kierunku aby pomóc w znalezieniu pracy dostałam 1 propozycje starzu byłam chętna jednak odmówił mi pracodawca.
Bezrobotna a poszukująca pracy to dwa inne statusy w urzędzie pracy [emoji2358] zarejestrowałaś się w urzedzie jako osoba bezrobotna (każda osoba bezrobotna ma ubezpieczenie a poszukująca pracy nie). Kobiety w ciąży zarejestrowane w UP są "chronione", nikt ich do pracy nie wyślę jeśli nie chcą.
 
Bezrobotna a poszukująca pracy to dwa inne statusy w urzędzie pracy [emoji2358] zarejestrowałaś się w urzedzie jako osoba bezrobotna (każda osoba bezrobotna ma ubezpieczenie a poszukująca pracy nie). Kobiety w ciąży zarejestrowane w UP są "chronione", nikt ich do pracy nie wyślę jeśli nie chcą.
I nie mogą mnie też wyrejestrować.Jeżeli się rejestruję jako osoba bezrobotna to automatycznie jestem poszukującą pracy.Ubezpieczenie dostajesz w każdym przypadku rejestracji.
 
To czemu wtedy się nie zarejestrowałaś w UP i zasiłek byś miała i ubezpieczenie
Akurat składa się tak, ze wcześniejszą ciążę poronilam a druga ciążę mialam zagrożona, więc poszlam od razu na l4 po miesiącu zadzwonili, że nie przedluzaja mi umowy bo mają takie prawo byłam w ciąży krócej niż 3 msc
 
reklama
Akurat składa się tak, ze wcześniejszą ciążę poronilam a druga ciążę mialam zagrożona, więc poszlam od razu na l4 po miesiącu zadzwonili, że nie przedluzaja mi umowy bo mają takie prawo byłam w ciąży krócej niż 3 msc
Rozumiem ale po zwolnieniu z pracy jeśli nie byłaś na l4 mogłaś iść się zarejestrować to byś miała ubezpieczenie i zasiłek skoro pracowałaś wiele lat i pracodawca Cię zwolnił i w ciąży byś była "chroniona", rodząc dziecko w czasie pobierania zasiłku nawet zostaje przedłużony na dodatkowy rok
 
Do góry