reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębienie we wczesnej ciąży

marta.martyna

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2017
Postów
50
Cześć dziewczyny, jestem w 4 tygodniu ciąży niestety się przeziębiłam..to moja trzecia ciąża. Pierwszą poroniłam, więc teraz wszystko mnie przeraża...Leczę się domowymi sposobami, temperatury nie mam, internista stwierdził mała infekcję. Ale oczywiście wyczytałam, że infekcja wirusową może być niebezpieczna dla płodu zwłaszcza w pierwszym trymestrze, że może powodowac wady rozwojowe..Miałyście może podobne zmartwienie? Jest się czym stresować?
 
reklama
Ja też dzisiaj czuję gardło, mam katar i flegme... Jestem w 6 tyg ciąży. Ale czytałam gdzieś na forach, że dziewczyny nawet gorączkuja w ciąży z powodu przeziębienia... Nie wiem sama
 
Dziewczyny nie przesadzanie , w ciąży organizm jest bardzo osłabiony, i choroby w 1 trymestrze to norma , ja tez byłam ciągle przeziębiona na początku, i urodziłam zdrowa corke ,moja koleżanka miała grype, to akurat może być bardzo niebezpieczne dla dziecka, ona nie wiedziała że jest w ciąży brała leki na grypę, i Urodziła zdrowe dziecko
 
Dziewczyny nie przesadzanie , w ciąży organizm jest bardzo osłabiony, i choroby w 1 trymestrze to norma , ja tez byłam ciągle przeziębiona na początku, i urodziłam zdrowa corke ,moja koleżanka miała grype, to akurat może być bardzo niebezpieczne dla dziecka, ona nie wiedziała że jest w ciąży brała leki na grypę, i Urodziła zdrowe dziecko
Dzięki za pocieszenie :) wiem, że przesadzamy..kiedyś zawsze byłam optymistką, ale po stracie pierwszej ciąży boje się wszystkiego :/
 
Wydaje mi się, że przeziebienie nie jest groźne dla malucha. Wirusy w pierwszym trymestrze są groźne, ale to raczej chodzi o poważniejsze choroby wirusowe typu ospa czy różyczka, a nie zwykła infekcja. Ja w ciąży też non stop chora byłam. Akurat nie na początku, bo ten przypadał na środek wakacji i upał 30 stopni, ale potem. Takie rzeczy naprawdę dziecku nie szkodzą.
 
reklama
reklama
Ja również byłam przeziębiona w ciąży. Pomogły domowe sposoby (herbata z miodem i cytryną, syrop z cebuli), leki przeznaczone dla kobiet w ciąży (zapytaj w aptece na pewno farmaceuta coś poleci), stodal i syrop prawoźlazowy, na katar nasivin. Pomogło, po miesiącu ale pomogło.
 
Do góry