reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkola i żłobki

pewnie marne szanse na dostanie się teraz gdy już po rekrutacji, ja jak mała zapisywałam pod koniec marca to jedynie 64 na rezerowej, jak mąż wczoraj był zapytać z ciekawości czy coś się ruszyło to nie było nikogo kto ma dostęp do listy rezerwowej.
A właśnie koleżanka mi mówiła że u niej w miejscowości żłobek prywatny jest tylko 50 zł droższy od publicznego bo mają takie dofinansowanie. jakby ktoś wiedział czy w szczecinie coś takiego istnieje to z góry dziękuję :)
 
reklama
pewnie marne szanse na dostanie się teraz gdy już po rekrutacji, ja jak mała zapisywałam pod koniec marca to jedynie 64 na rezerowej, jak mąż wczoraj był zapytać z ciekawości czy coś się ruszyło to nie było nikogo kto ma dostęp do listy rezerwowej.
A właśnie koleżanka mi mówiła że u niej w miejscowości żłobek prywatny jest tylko 50 zł droższy od publicznego bo mają takie dofinansowanie. jakby ktoś wiedział czy w szczecinie coś takiego istnieje to z góry dziękuję :)


https://nabor.pcss.pl/szczecin/przedszkole/nabor/ Rekrutacja przedszkola
Polecam obejrzenia listy przedszkoli na stronie miasta Szczecin (widać tam ile osób składa podania i ile się dostaje)

ZLOBKI MIEJSKIE W SZCZECINIE Żłobki

Do państwowego przedszkola nie przyjmują dzieci który w tym roku rocznikowo nie mają 3 lat.
5 latki mają obowiązek przedszkolny więc muszą przyjąć.
 
MamaMai -Mogę polecić tylko prywatny, bo tam dałam swoją córcię. Mimo moich obaw i wrodzonego czepialstwa, wszystko jest OK. Młoda skończyła 13 m-cy, chodzi drugi miesiąc do Bajolandii na Pogodnie. Polecam! Nie jest to żadna reklama, tylko szczera opinia ;)
Do publicznego bym nie dała dziecka.
 
Dziewczyny,
każde dziecko uczeszczające do przedszkola powyżej 3go roku życia jest objęte dofinansowaniem z gminy, w której jest zameldowane nie mniej niż 75% kosztów bieżących utrzymania dziecka

(w wolnym tłumaczeniu: prywatne przedszkole otrzymuje z gminy dziecka 75% kosztów bieżących jakie ponosi ta sama gmina na utrzymanie dziecka w przedszkolu swoim własnym, czyli publicznym)

To jest obowiązek gminy

http://www.oswiata.abc.com.pl/czyta...-przedszkolu-placi-gmina-miejsca-zameldowania

A ile wynosi dopłata? Odpowiedź poniżej:
http://bip.um.szczecin.pl/umszczecinbip/chapter_50317.asp?soid=894350FA69864492962EC1A185EBEF34

Druga sprawa, że rodzice dopłacają do utrzymania dziecka w przedszkolu publicznym, ponieważ gmina ustawowo musi zapewnić tylko 5h opieki (teraz w Szczecinie jest chyba 2,7zł za godzinę pobytu ponad 5h)



W każdym przedszkolu prywatnym warto negocjować cenę opieki, ale pewnie tylko nieliczni mają taka odwagę, bo większość myśli że "nie wypada" co jest przecież kompletną bzdurą.


Danix,http://www.prawo.vulcan.edu.pl/przegdok.asp?qdatprz=akt&qplikid=1 zwrócić szczególną uwagę na art. 6, 17 i 90 ustęp 2b
 
Ostatnia edycja:
zylcia miło było cię poznać w realu:-)
pewnie nie raz jezszcze sie spotkamy, może jakis spacerek jak juz bedziesz z Agatką na spacerki jezdzic;-)
 
To jeszcze raz ja:)

Proszę dziewczyny o opinie na temat przedszkoli do których chodzą Wasze maluchy, o zajęciach dodatkowych, czy maluchom się podoba itd.

Marzec się zbliża i stoję u progu wyboru przedszkola, myślę oczywiście o publicznym, chociażby ze względu na wyżywienie, standardy opieki itd.
(no i ze strachu po przeczytaniu artykułu o niepublicznym punkcie przedszkolnym we Wrocławiu, pewnie znacie temat)
Piszcie proszę.

Biorę pod uwagę głównie te na Hożej, Jodłowej i Królowej Jadwigi (ale w zasadzie prawie wszystkie publiczne mam "po drodze" do pracy)
 
Witam a jak myslicie czy w tym roku będą szanse na przyjęcie 2,5 letnich dzieci???
kurcze moja mała jest ze stycznia i chciałabym ją dać do publicznego przedszkola ze względów finansowych.
Czy wiecie w jakich przedszkolach jest największa szansa na przyjęcie??
 
reklama
Ja mam ogromną nadzieję że w tym roku nam się uda dostać do żłobka. Jak narazie jesteśmy 50 na rezerwowej więc będzie cud jak się dostaniemy, jednak tym razem dopiszę inne żłobki to szanse pewnie się zwiększą. A czy jest mama której pociecha chodzi do żłobka na warszewie na brytyjskiej? A czy orientujecie się jak jest w żłobku nr 5 biedronka albo nr 8?
 
Do góry