reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje obiadków i deserów

A wiec ja znam tylko jeden przepis na ucierany i zawsze mi wychodzi
Ucierany placek:

1 szklanka cukru
4 jajka
1 margaryna
cukier waniliowy
2 szklanki maki
2 lyzeczki proszku do pieczenia

Ucieram najpierw jajka z cukrem pozniej dodaje reszte i ucieram mikserem. Przekladam do brytfanki i na wierzch zucam owoce jakie chce. Teraz mialam mrozone maliny, ale w lecie czesto robie z borowkami. Pieke od 1h. Smacznego:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
a w jakiej temperaturze pieczesz bo nie doczytałam

A wiec ja znam tylko jeden przepis na ucierany i zawsze mi wychodzi
Ucierany placek:

1 szklanka cukru
4 jajka
1 margaryna
cukier waniliowy
2 szklanki maki
2 lyzeczki proszku do pieczenia

Ucieram najpierw jajka z cukrem pozniej dodaje reszte i ucieram mikserem. Przekladam do brytfanki i na wierzch zucam owoce jakie chce. Teraz mialam mrozone maliny, ale w lecie czesto robie z borowkami. Pieke od 1h. Smacznego:)
 
Anno pieke na 180 przewaznie wszystkie ciasta i ciastka. Ale teraz mam nowa kuchenke wiec czas pieczenia jaki napisalam ulega zmianie, nie 1h a 40 min gora pieke ten placek. Wszystko zalezy jak ci piecze piekarnik, ale jakbys wstawila tez do za duzj temp to mogly opasc chyba, po upieczeniu siedzi jeszcze w zamknietym piekarniku pare minut, pozniej lekko uchylam drzwi i tez siedzi troche po czym dopiero calkiem wyjmuje i posypuje cukrem pudrem.
 
Oooo trochę zaniedbany ten wątek - mogłybyśmy się powymieniać nowymi przepisami!!!
Ja od paru dni nie gotuję nic! Zakupów też nie robię! Popsuła nam się lodówka :-( I najprawdopodobniej odpuścimy sobie naprawy i kupimy nową...
 
Ja uwielbiam bob do tego stopnia, ze w zimie jem:-) Gotuje w osolonej wodzie do miekkosci i jem z plasterkami masla albo polana smietana. Nie wyobrazam sobie lata bez zjedzonego bobu bo oczywiscie teraz ma ten smak.
 
No to ja jednak nie lubię go. Wczoraj ugotowałam i po spróbowaniu całą miskę przekazałam sąsiadom. Nie smakował mi, nie mówić już o zapachu. Zasatanawiałam się czy coś źle zrobiłam, ale widzę że nie, po prostu mi nie smakuje.
 
dzięki tusiekn za info o tym cieście - dzisiaj piekę z truskawkami

a bób - uwielbiam - ugotowany pokroszony tak po staropolsku z z cebulką podsmażoną na patelni z masełkiem
 
No odswiezyc watek najwyzsza pora:-)
Ostatnio zrobilam mega szybki sos do spaghetti, podsmazylam czosnek z cebulka, do tego czerwona papryka, baklazan i sos knora napoli, Vuala
 
reklama
Do góry