reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywny wynik chlamydii. Jestem załamana.

Lewia2525

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2018
Postów
110
Dla świętego spokoju podczas ogólnych badań krwi zrobiłam test Igg na chlamydię, niestety wyszedł pozytywnie. Norma przekroczona trzykrotnie ( zdrowy wynik to poniżej 20, a ja mam 61). Wynik na podstawie Igg czyli, że mam ją od dawna.
Nie wiem co o tym sądzić, nie mam żadnych objawów, 2 miesiące temu byłam na wizycie u ginekologa - pełne badanie z USG - wszystko było w porządku, żadnych zastrzeżeń. Cytologia - dwójka, komórki prawidłowe, dobra ilość pałeczek kwasu mlekowego.
Czy to możliwe, żebym miała chlamydię całkiem bez objawów, a ginekolog również nic nie zauważył?
I czy z tym wynikiem by się leczyć mam iść do ginekologa, czy innego specjalisty?
 
reklama
Rozwiązanie
Jestem już po badaniu IGM (wyszło ujemnie czyli dobrze) oraz wizycie u lekarki. Krótko mówiąc nie ma co się sugerować IGG bo to oznacza, że kiedyś zetknęłyśmy się z tą bakterią, ale nie oznacza obecnego zachorowania. Wynik IGM wyszedł prawidłowy (w mojej sytuacji nie mógł wyjść inaczej) i tego należy się trzymać. Na wszelki wypadek wykonałam wymaz, lekarka była raczej spceptyczna bo jej zdaniem wszystko jest ok (po badaniu) i nie ma żadnego śladu jakiejkolwiek nieprawidłowości, infekcji.
I super:) a wymaz dobrze ze zrobiłaś
Czyli dorobić sobie jeszcze przeciwciała IGM? Ja zrozumiałam to tak, że te przeciwciała Igm robi się wtedy, gdy podejrzewa się, że do zakażenia doszło w ciągu ostatnich 3 miesięcy, a to w moim przypadku zwyczajnie niemożliwe (zero aktywności seksualnej, na basenie ostatnio byłam z 5 lat temu).
 
reklama
Czy piszesz o chlamydii trachomatis? Ginekolog może uznać, że trzeba zrobić celowany w chl. trach. wymaz z narządów rodnych i sprawdzić, czy faktycznie ona tam bytuje. Jeśli przygotowujesz się do ciąży, to ma to sens. Jeśli zaś nie masz partnera, z którym współżyjesz bez prezerwatywy (aczkolwiek gin mi mówił, że zarazić można się też poprzez petting), to chyba sensowniej jest odczekać z diagnostyką i ewentualnym leczeniem.
 
Czyli dorobić sobie jeszcze przeciwciała IGM? Ja zrozumiałam to tak, że te przeciwciała Igm robi się wtedy, gdy podejrzewa się, że do zakażenia doszło w ciągu ostatnich 3 miesięcy, a to w moim przypadku zwyczajnie niemożliwe (zero aktywności seksualnej, na basenie ostatnio byłam z 5 lat temu).

Jeśli nie masz objawów, nic Ci nie doklega i nie starasz się o Dziecko to moim zdaniem nie ma takiej konieczności a przeciwciała igM w przypadku każdego zakażenia mówią nam o aktywnej chorobie ;)
 
Czyli jest szansa, że to badanie pokazało tylko dawną chorobę, a obecnie jestem zdrowa? Sama już nie wiem co robić, czy lekarz na podstawie tylko tego badania co zrobiłam da mi jakieś leki czy zleci dodatkowe badania? Sama już nie wiem. Umówiłam się już na wizytę, ale teraz to już nie wiem czy ma sens, skoro to badanie może pokazywać "przeszły" stan?
Tak. Zrob w klasie IgM i w tedy bedzie wszystko jasne. Dodatkowo zrobilabym posirw. Ja z,racji tego ze podcjodzilam do in vitro wiele razy robilam badanie w kierunku chlamydii, mycoplasmy i ueroplasmy ale to zawsze byl posiew
 
Czyli dorobić sobie jeszcze przeciwciała IGM? Ja zrozumiałam to tak, że te przeciwciała Igm robi się wtedy, gdy podejrzewa się, że do zakażenia doszło w ciągu ostatnich 3 miesięcy, a to w moim przypadku zwyczajnie niemożliwe (zero aktywności seksualnej, na basenie ostatnio byłam z 5 lat temu).
Tylko IgM prawde Ci powie
 
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Pani w recepcji opisała to badanie w ten sposób, że zrozumiałam że określa ono czy zostałam zakażona w ciągu ostatnich 3 miesięcy, a że kosztowało dość sporo zrezygnowałam bo wiedziałam, że w ciągu 3 miesięcy nigdzie nie miałam szans się zarazić.
Ale jak dobrze Was zrozumiałam IGM może wyjść pozytywnie nawet jeśli w przeciągu ostatnich miesięcy nie byłam aktywna seksualnie?
Planuję staranie o ciążę, z mężem mieliśmy pewne problemy i jego dłuższy wyjazd (już zażegnane) stąd tak długa abstynencja.
 
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Pani w recepcji opisała to badanie w ten sposób, że zrozumiałam że określa ono czy zostałam zakażona w ciągu ostatnich 3 miesięcy, a że kosztowało dość sporo zrezygnowałam bo wiedziałam, że w ciągu 3 miesięcy nigdzie nie miałam szans się zarazić.
Ale jak dobrze Was zrozumiałam IGM może wyjść pozytywnie nawet jeśli w przeciągu ostatnich miesięcy nie byłam aktywna seksualnie?
Planuję staranie o ciążę, z mężem mieliśmy pewne problemy i jego dłuższy wyjazd (już zażegnane) stąd tak długa abstynencja.
Mozesz miec IgG pozytywne przez najblizszych kilkadziesiat lat. Skoro jestes mezatka, to trzeba by sie zastanowić, czy Twoj maz nie ma chlamydii. Moze sie okazac, ze powinien sie przeleczyc (lub oboje). Pod kątem ciazy zdecydowanie dalabym sobie spokoj z badaniami z krwi i poszla w wymazy z dróg moczowo-plciowych. Minus jest taki, że są drogie. Porozmawiaj z ginekologiem, powiedz to co napisalas nam: masz wieloletniego partnera, ale byliscie w rozlace. Nakresl, kiedy planujecie starania o ciaze i czy bedziecie sie teraz zabezpieczac. Rozsadny ginekolog doradzi Ci, co i kto powinien zbadac, a moze wypisze leczenie "na wszelki wypadek". Byc moze czytalas, ze chlamydia jest wredna do leczenia,ale ja moge napisac, ze wyszla mi w wymazie z drog rodnych, zastosowalam leczenie (partner tez dostał, ale akurat sie z nim rozstalam wtedy) i już nigdy wiecej nie miałam chlamydii, a na przestrzeni lat powtarzalam wymaz w zwiazku z ciazami.
 
reklama
Pewnie jeszcze są tacy ginekolodzy, którzy nie współpracują z laboratoriami... Prawdopodobnie wymaz pobiorą Ci też w odpowiednim punkcie pobrań sieci np. Diagnostyka, Alab, Synevo. Podaję linki do Alabu, bo są z cenami: Link do: ALAB
Jest też pakiet na inne infekcje (robiłam po poronieniu, może nie ma sensu w Twoim przypadku)
Link do: ALAB

Co do leków, nie odpowiem Ci, choćby dlatego, że u mnie już minęło wiele lat.
 
Do góry