reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy...

Ja to dobrze ze ja nie musze sie martwic narazie moj M kategorycznie kazal mi zapomniec o pracy on jest od tego aby nas utrzymac a swoja droga ze panstwo pomaga bardzo duzo Moze za kilka miesiecy wyrwe sie na pare godzin narazie mam 2 etaty w domu :D

Wiesz, że Ci zazdroszczę i nie będę sie powtarzać...

Nocanko, faktycznie :szok: pracoholiku
 
reklama
ja mam macierzynski do 23 listopada pozniej urlop za ten rok a co dalej nie wiem.moja mama pracuje tesciowa pracuje wiec nie mialby sie kto zajac Oliwka a do zlobka jakos mi sie nie usmiecha dawac.moze wezme wychowawczego troszke choc za praca wcale nie tesknie tym bardziej ze atmosfera sie zepsula na urzedzie wogole sie pozmienialo wiec bede musiala po powrocie duzo sie nauczyc nowosci.no i jakos tak nie bardzo sobie moge wyobrazic ze zostawie polroczne dzieciatko komus pod opieka.bede myslec pozniej co i jak.gdyby za wychowawczy placili to napewno bym na niego poszla cale 3 lata:-)
 
poruszałyśmy już ten temat na zamkniętym ale ten wontek to dobry pomysł więc chyba Ewuniu nikt ci łebka nie ukręci;-)

w Czechach płacą przez całe 3 lata i to wcale nienajgorsza kaske - trzeba wyemigrować albo również poszukac prezesa - tylko gdzie a chętnych widze sporo :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
odkond niuniek sie urodził moje prjorytety zupełnie sie pozmieniały , kiedyś podobnie jak nocanka liczyła sie tylko praca , teraz niunia jest najważniejsza i choc będzie krucho to niewybieram sie do roboty. po macieżyńskim mam jeszcze zaległy urlop z tamtego roku + tegoroczny a potem wychowawczy , podowiaduje sie jak to dokładnie jest z zasiłkiem wychowawczym , ale pewno sie niezałapie.
 
Dobra myśl Andziu, tylko trzeba się dowiedzieć, gdzie się go dostaje i czy ja go mogę dostawać. A poniżej 504 zł mam na 100%... a ciekawe czy go można dostać jak się będzie pracowało... U mnie też się priorytety zmieniły, ale cóż, jak nie ma wyjscia...
 
Ewunia podobno w opiece społecznej trza sie popytać , jak pracujesz i nieprzekracza 504 zł to też sie należy , kurce ja sie niezałapie
 
No to fajnie, muszę skoczyć do MOPRu i może się uda jeszcze 4 stówy wyrwać ;-) a czemu się nie załapiesz Andzia, hmm?
 
jak to czemu - aby dostać to dochód na członka rodziny niemoże przekraczać 504 zł a nam przekracza , będzie nawet przekraczać jak ja przestane dostawać macieżyński.
a dziewczyny jak to jest z tą kaską na maciezyńskim , bo moja koleżanka dostaje dużo mniej niż ja - od czego to zależy?
 
w Czechach płacą przez całe 3 lata i to wcale nienajgorsza kaske - trzeba wyemigrować

w Niemczech mamy rok i platne 67% netto, ale ze nie zarabialam za wiele przed porodem, to w sumie obecnie tego co od panstwa dostaje jest tyle, co wczesniej dostawalam na reke, wiec nie moge narzekac. Problemem za to sa tutaj zlobki. W moim miasteczku jest....az jeden i podania do niego skladaja kobiety jeszcze bedac w ciazy, wiec pozostaje mi liczyc pozniej tylko na moja mame.
 
Ja nie mam narazie gdzie wracać. Umowę miałąm do maja a później ze mną jej nie przedłużono. Więc jak się zdecyduję będę szukała na nowo.
Ale nie spieszy mi się zpełnie. Będąc w ciązy wydawało mi się, że 3 miesiące to szmat czasu i zaraz zbajde gdzieś pracę - a teraz nie wyobrażam sobie że miała bym małą zosawić. Ogólnie mój swiat i podejście do życia mocno się zmieniły.
Na szczęście nasza sytuacja materialna nie zmusza mnie do szukania pracy
 
reklama
Do góry