reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

potówki

Wszystko zależy od poradni. W tej którą wybraliśmy dla maleńkiejwizyty domowe to nic niezwykłego. Najpierw była położna jak się okazało ze szpitala w którym rodziłam. bardzo fajna babka i dobrze ją znam po ciąży, a kilka dni później pani doktor.Też fajna kobitka sympatyczna, konkretna widać, że ma czas i serce dla swoich małych pacjentów. A dziś byliśmy na wizycie bo Olusi coś pępek nie może się zagoić i przy okazji po recepty na witaminki. Przy okazji moja Kruszynka waży już 3180g i w ciągu 2 tygodni przytyła 550g. Rośnie jak na drożdżach. A wracając do tematu wszystko zależy od przychodni bo w tej w której ja byłam do tej pory to też przyjdź sobie sam i najlepiej o 7 rano bo 15 po to już miejsca nie mają. Paranoja.
 
reklama
DO NAS POŁOZNA JESZCZE NIE DOTARŁA, BO POMYLIŁAM W SZPITALU ADRES ZOZ-U I DOK WRÓCIŁY- JUZ SPROSTOWAŁAM:)
BYLSMY Z KLAUDIA U LEKARZA- ZDROWIUTKA! I W CIAGU 10 DNI PRZYBRAŁA 500 G:) -
 
u nas położej jeszcze nie było może bedzie w tym tyg jak mąż zapisywał do przychodni tak mu powiedzieli Kacperek mało przybiera na wadze jak sie urodził to ważył 3170 i to była sobota w środe byl ważony i ważył 2930 i dzisiaj byliśmy na kontroli i maluszek ważył 3005 wiek tak nie dużo za tydzień idziemy do lekarza i prawdopodobnie acper dostanie witamine D3 ja podejrzewam ze mam za chude mleczko nie wiem co mam jesc zby było bardziej tłuste i musze budzic malucha co 2 godziny nawet w nocy a nie jest to proste
 
Agusiu witamine D3 dostaje kazde maleństwo, u mnie w szpitalu poradzili podawać od 3 tygodnia, w przychodni tak samo. Z tego co wiem mozna odstawić ewentualnie jak świeci słoneczko.

A polożna u nas też juz byla- jakieś 2 godziny- bylam w szoku- pokazywała jak czyścic uszka, jak kapać, jak radzic sobie z piersiami itd. Najpierw poświeciła mi godzinę, a potem maluszkowi. Mowila co mogę już ćwiczyć po cesarce, sprawdzała gojenie rany i skurczenie macicy. Sprawdzała jak karmię, pokazywala pozycje możliwe przy karmieniu, ogladała jakich specyfików uzywam, dzieki czemu doszłysmy do tego , że moje maleństwo jest uczulone na lanolinę, pytała o moj jadlospis:)), a w ten sposób wyeliminowalam częste kupki małej - wystarczyło odstawić sok jabłkowy na rzecz porzeczkowego.

A co do pediatry to u nas idzie się do przychodni, no chyba, ze cos powazniejszego. Do tego pediatra przyjmuje na pierwszym pietrze, a windy brak-paranoja! Panie z rejestracji tez maja problem z przypilnowaniem wózka....
 
ell, ile czasu po cesarce mogłaś ćwiczyć i co cwiczysz, to znaczy jak?? Ja na razie zamówiłam sobie z internetu pastylki na odchudzanie i zamierzam wziąć się za siebie (dodam z góry że nie karmię piersią, wiec dlatego mogę sobie pozwolić na jakieś środki odchudzajace) ;) :)
 
agaciulko połózna była u nas w piatek, to było prawie 3 tygodnie po porodzie- powiedziała, że jak najbardziej moge ćwiczyć, byleby się nie forsowac- wykonywac mozna wszystkie ćwiczenia wlącznie z brzuszkami, tylko tak aby nie czuć bólu i nie zapominac, że to nie aerobik czy siłownia. Ćwiczyć z myślą o powrocie ciała do stabilizacji, a nie do figury, jak to okresliła. Najlepiej ćwiczyć 2 razy dziennie do 30 minut. Ćwiczenia można wzmocnic jeżeli po 6 tygodniu lekarz na kontolonej wizycie powie, że wszystko już na swoim miejscu:)
Położna zostawiła mi też program ćwiczeń dla kobiet po porodzie, zapytaj u was w przychodni może tez coś bedą posiadać.
 
agusia24 pisze:
u nas położej jeszcze nie było może bedzie w tym tyg jak mąż zapisywał do przychodni tak mu powiedzieli Kacperek mało przybiera na wadze jak sie urodził to ważył 3170 i to była sobota w środe byl ważony i ważył 2930 i dzisiaj byliśmy na kontroli i maluszek ważył 3005 wiek tak nie dużo za tydzień idziemy do lekarza i prawdopodobnie acper dostanie witamine D3 ja podejrzewam ze mam za chude mleczko nie wiem co mam jesc zby było bardziej tłuste i musze budzic malucha co 2 godziny nawet w nocy a nie jest to proste
Agusia nie wiem jak karmisz ale musisz mu dac oproznic jedna piers do konca bo najpierw leci chude mleczko - takie do na picia sie a dopiero po 10-15 min tłustsze wiec jak sie karmi po10 min z kazdej to w obu dziecko zalapuje sie na chude które ma dużo laktozy a mało tłuszczu
 
reklama
Basiu Kacper je dokońca pierś i czasmi prosi o jeszcze karmienie trwa u nas czasmi godzine jak usypia to go budze i ciągnie dalej narazie go nie dokarmiam zobaczymy jak to bedzie za tydzien ale dziekuje za rade
 
Do góry