reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

a jakie masz allo mlr?
Hej właśnie jestem po konsultacji w klinice salva medica, dostałam skierowanie ba badania:
Ana1
IMK
CBA
KIR
HLA-C(partner)
AlloMLR(oboje)

Czy powiecie mi gdzie mogę takie badania zrobic ? Doktor mówił ze Warszawa, lub lodz… ja jestem z okolic Wrocławia. Serio tylko w tych dwóch miastach zrobię? A jeśli tak to gdzie dokładnie? Polecicie cos?
 
reklama
Nigdy nie byl badany zarodek pod wzgledem genetycznym. Morfologia nasienia na poziomie 18%. Androlog mowi ze jak chromatyna zle wyjdzie to nie ma ma szans na naturalne ciaze dlatego nie badalem. Zgodnosc HLA-C dobrze wyszla bo żona ma c1c2 ja c1c1. Mysle ze moze pomoglby accofil bo mamy tylko KIR 2ds1? Steryd siofor to to jakis silniejszy steryd od encortonu? Na zbicie NK?
Brzydko napiszę teraz. Uważam to za dużą nieodpowiedzialność i egoizm, że żona się bada, co bywa nieprzyjemne, bierze silne leki, które nie są obojętne dla jej ciała, przeżywa straty a Pan ja na to wszystko naraża z obawy, że chromatyna może źle wyjść. A może właśnie tu tkwi problem. Może są inne rozwiązania niż bezustanne narażanie partnerki. A może okaże się, że to Pan potrzebuje trochę wysiłku włożyć w to, by ciąża się udała. W rodzinie potrzeba współpracy. Nie rozumiem dlaczego całą odpowiedzialność zrzuca się na kobietę. Dziecko, to owoc starań obojga rodziców. Może to Pan potrzebuje zmienić tryb życia i za jakiś czas pojawi się zdrowyaluch?
Jestem teraz zła. Mój mąż miał podobne podejście. Okazało się, że plemniki są nienajlepszej jakości. Wystarczyło zmienić kilka rzeczy, wziąć witaminy i było znacznie lepiej.
Tu nie chodzi o szukanie winnych, ale o to, by się angażować. Starania to dopiero poczatek drogi rodzicoelstwa. Jeśli na tym etapie strach powoduje, że lepiej pewnych rzeczy nie robić, to nie wiem, czy to droga dla Pana. Proszę się nad tym zastanowić. Ojcostwo będzie wymagało większych wyrzeczeń.
Poza tym jak coś nie tak wyjdzie z nasieniem to jeśli macie siłę wciąż możecie próbować, bo do zapłodnienia wystarczy jeden zdrowy plemnik. No i jest jeszcze inseminacja, on vitro, adopcja. Jeśli chcecie być rodzicami, to trzeba szukać różnych możliwości. Ta lekcja przyda się potem w wychowywaniu potomka.
 
Hej właśnie jestem po konsultacji w klinice salva medica, dostałam skierowanie ba badania:
Ana1
IMK
CBA
KIR
HLA-C(partner)
AlloMLR(oboje)

Czy powiecie mi gdzie mogę takie badania zrobic ? Doktor mówił ze Warszawa, lub lodz… ja jestem z okolic Wrocławia. Serio tylko w tych dwóch miastach zrobię? A jeśli tak to gdzie dokładnie? Polecicie cos?
w Krakowie, możliwe, że w Katowicach też. Trzeba poszukać. Na badanie allo mlr trzeba jechać z partnerem
 
Hej właśnie jestem po konsultacji w klinice salva medica, dostałam skierowanie ba badania:
Ana1
IMK
CBA
KIR
HLA-C(partner)
AlloMLR(oboje)

Czy powiecie mi gdzie mogę takie badania zrobic ? Doktor mówił ze Warszawa, lub lodz… ja jestem z okolic Wrocławia. Serio tylko w tych dwóch miastach zrobię? A jeśli tak to gdzie dokładnie? Polecicie cos?
ANA zrobisz w każdym labie, jeśli zdecydujesz się na Diagnostykę, to zrób ANA2 a nie ANA1

KIR i HLA-C zrobisz w Testdna (musiałabyś przez czat na stronie zapytać gdzie byłoby pobranie)

IMK (immunofenotyp) zrobisz takze w Testdna, Diagnostyce, Synevo, może jeszcze gdzieś

Reszta - nie wiem. Ale poszukaj w przeglądarce Babyboom bo wydaje mi się że około rok-pol roku temu ktoś pisał, że zrobił/oddał materiał na te badania we Wrocławiu. Być może coś mylę. Spytalabym jeszcze w Synevo bo też ktoś mi mowil, że co prawda wysyłają do Łodzi, ale jednak pobranie jest na miejscu i nie trzeba jechać. Ale znowu nie jestem pewna czy to chodziło o CBA lub allow czy o coś innego.
 
Dziewczyny,
czy samo Clexane ma sens czy lepszy duet Clexane + Acard?
Pytam perspektywicznie, narazie ciąży brak. Lekarz przepisał mi Clexane po pozytywnym teście, ale bez Acardu. Nie mam problemów z zakrzepicą, ale mam mutacje MTHFR. To powinno wystarczyć czy upierać się też przy Acardzie?
 
Dziewczyny,
czy samo Clexane ma sens czy lepszy duet Clexane + Acard?
Pytam perspektywicznie, narazie ciąży brak. Lekarz przepisał mi Clexane po pozytywnym teście, ale bez Acardu. Nie mam problemów z zakrzepicą, ale mam mutacje MTHFR. To powinno wystarczyć czy upierać się też przy Acardzie?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od wielu czynników. Dlatego dobrze, jak lekarz to kontroluje
 
Hej właśnie jestem po konsultacji w klinice salva medica, dostałam skierowanie ba badania:
Ana1
IMK
CBA
KIR
HLA-C(partner)
AlloMLR(oboje)

Czy powiecie mi gdzie mogę takie badania zrobic ? Doktor mówił ze Warszawa, lub lodz… ja jestem z okolic Wrocławia. Serio tylko w tych dwóch miastach zrobię? A jeśli tak to gdzie dokładnie? Polecicie cos?
Hej właśnie jestem po konsultacji w klinice salva medica, dostałam skierowanie ba badania:
Ana1
IMK
CBA
KIR
HLA-C(partner)
AlloMLR(oboje)

Czy powiecie mi gdzie mogę takie badania zrobic ? Doktor mówił ze Warszawa, lub lodz… ja jestem z okolic Wrocławia. Serio tylko w tych dwóch miastach zrobię? A jeśli tak to gdzie dokładnie? Polecicie cos?
Brzydko napiszę teraz. Uważam to za dużą nieodpowiedzialność i egoizm, że żona się bada, co bywa nieprzyjemne, bierze silne leki, które nie są obojętne dla jej ciała, przeżywa straty a Pan ja na to wszystko naraża z obawy, że chromatyna może źle wyjść. A może właśnie tu tkwi problem. Może są inne rozwiązania niż bezustanne narażanie partnerki. A może okaże się, że to Pan potrzebuje trochę wysiłku włożyć w to, by ciąża się udała. W rodzinie potrzeba współpracy. Nie rozumiem dlaczego całą odpowiedzialność zrzuca się na kobietę. Dziecko, to owoc starań obojga rodziców. Może to Pan potrzebuje zmienić tryb życia i za jakiś czas pojawi się zdrowyaluch?
Jestem teraz zła. Mój mąż miał podobne podejście. Okazało się, że plemniki są nienajlepszej jakości. Wystarczyło zmienić kilka rzeczy, wziąć witaminy i było znacznie lepiej.
Tu nie chodzi o szukanie winnych, ale o to, by się angażować. Starania to dopiero poczatek drogi rodzicoelstwa. Jeśli na tym etapie strach powoduje, że lepiej pewnych rzeczy nie robić, to nie wiem, czy to droga dla Pana. Proszę się nad tym zastanowić. Ojcostwo będzie wymagało większych wyrzeczeń.
Poza tym jak coś nie tak wyjdzie z nasieniem to jeśli macie siłę wciąż możecie próbować, bo do zapłodnienia wystarczy jeden zdrowy plemnik. No i jest jeszcze inseminacja, on vitro, adopcja. Jeśli chcecie być rodzicami, to trzeba szukać różnych możliwości. Ta lekcja przyda się potem w wychowywaniu potomka.
Cały czas przyjmuje suplementy (dużo) i to one dodatkowo poprawiły moja morfologie. Jedna inseminacja przyniosla pozytywny wynik-na chwile😔Cały czas wspieram żone w szukaniu leczenia bo rozumiem Jej przygnebienie w staraniach. Na in vitro sie nie piszemy a adopcja to dalszy temat…
ps. jakie „witaminki” bral mąż?
pozdrawiam
 
Cały czas przyjmuje suplementy (dużo) i to one dodatkowo poprawiły moja morfologie. Jedna inseminacja przyniosla pozytywny wynik-na chwile😔Cały czas wspieram żone w szukaniu leczenia bo rozumiem Jej przygnebienie w staraniach. Na in vitro sie nie piszemy a adopcja to dalszy temat…
ps. jakie „witaminki” bral mąż?
pozdrawiam
Nie h Pan stawi czoło prawdzie i zrobi chromatyny. Czasem czekanie do ostatniego momentu zamyka inne możliwości. Jak to powiedziano nam w ośrodku adopcyjnym oni nie chcą, by dziecko miało dziadków za rodziców. Miałam wtedy 38 lat jak to usłyszałam. Poza tym do adopcji długo się dojrzewa.
Maz brał jednego dnia salfazin, drugiego capivit a+e, trzeciego Wit c 1000. Przez 3 miesiące, potem to kontynuował i dostał dodatkowo profertil. Do tego brał Wit d3 5000. Zostaliśmy odrobaczenie bo mamy zwierzaki. Przeszliśmy kurację odgrzybiajaca. Mąż miał zakaz jazdy na rowerze, ciasnych gatek i spodni. Miał nie przegrzewac moszny. Miał zakaz sauny i gorących kąpieli. Zakaz trzymania komputera na kolanach, noszenia komórki w kieszeni spodni lub przy pasku. Ja tak samo.
 
reklama
Dziewczyny,
czy samo Clexane ma sens czy lepszy duet Clexane + Acard?
Pytam perspektywicznie, narazie ciąży brak. Lekarz przepisał mi Clexane po pozytywnym teście, ale bez Acardu. Nie mam problemów z zakrzepicą, ale mam mutacje MTHFR. To powinno wystarczyć czy upierać się też przy Acardzie?
Ja biorę tylko heparynę na zwiększone ryzyko zakrzepicy i wygląda na to, że bardzo dobrze nam służy (juz mam donoszona ciążę). Acardu nie chcą mi dawać ani hematolodzy, ani gienkolodzy. Ale ja jestem dobrze przebadana i mam swoją własną historię położnicza (m.in. z krwawieniami). Przy mthfr to musisz mieć pod kontrolą homocysteine (to też jest wskaźnik ryzyka zakrzepowego).
 
Do góry