reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@eska29044 2x dziennie pomiar cisnienia. Badania wartoby, kreatyniny i obserwacja, czy nie ma obtzekow, swedzenia skory zwlaszcza dloni od srodka (a miewalam), ale tez brzucha. Ja mialam tez odpowiednio lekkostrawna diete by nie obciazac ciala.
 
reklama
Cześć dziewczyny! Przyznam, że podczytywałam Wasz wątek jeszcze na długo przed moją rejestracją na forum. Nawet nie udzielając się tutaj i ogólnie potrafiłam przywiązać się do niektórych spraw i sytuacji - jedną ze szczególnych była relacja @Destino (pozwoliłam sobie Ciebie wywołać i jednocześnie życzyć zdrówka i powodzenia!) Naprawdę niezwykle imponująca i wzruszająca jest Wasza relacja (pisząc ogólnie). Tworzycie chyba jeden z nielicznych wątków, gdzie człowiek nie tylko czuje się mega doinformowany, ale też wspierany. Tak trzymajcie! Ale do rzeczy, bo jak już zaczęłam pisać to nie mogę skończyć :D chciałam Was zapytać czy zalecacie jakieś dodatkowe badania w trakcie ciąży przy mutacji MTHFR (wariant hetero)? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Was i życzę owocnej walki z upałami :szok:
 
@Pani100krotka witaj. Nie wiem czym sobie zasluzylam na wywolanie. Jestes w ciazy jesli dobrze przeczytalam posta. A czy bierzesz jakies leki, ze pytasz o badania? Jak zauwazylas duzo sprawdzamy same, co w duzej mierze zalezy od historii polozniczej, wynikow i chyba prenych sklonnosci jak u mnie infekcje
 
@Pani100krotka witaj. Nie wiem czym sobie zasluzylam na wywolanie. Jestes w ciazy jesli dobrze przeczytalam posta. A czy bierzesz jakies leki, ze pytasz o badania? Jak zauwazylas duzo sprawdzamy same, co w duzej mierze zalezy od historii polozniczej, wynikow i chyba prenych sklonnosci jak u mnie infekcje

Po prostu pamiętam Twoją historię z Synkiem, jak obydwoje byliście dzielni. I teraz kolejna wspaniała wiadomość. Wybacz jeśli moim wywołaniem jednocześnie wywołałam presję do odpowiedzi na pytanie. Nie było to moją intencją :) Ale dziękuję, że odpisałaś. Moja historia jest w zasadzie prosta, niewiele się tutaj dzieje, ale mam w głowie tą informacje o mutacji i zastanawiam się czy w związku z tym powinnam zrobić coś poza standardowymi badaniami. Z leków nie zażywam nic, raczej opieram się na femibionie i folianie z Solgara. To wszystko...
 
@Pani100krotka zupelnie nie czuje presji. A ktora mutacje Mhtfr masz. Bo jesli c, to dobrze by bylo gdybys miala heparyne. Na pewno warto sprawdzac czy krew za mocno nie gestnieje.

Mam obydwie wersje hetero + PAI homo... Musiało mi zniknąć z 1 posta. Ok, czyli pewnie jakieś ddimery, INR? Będę trzymać rękę na pulsie w takim razie. Heparyny nikt mi nie proponował, choć może to naiwne z mojej strony żeby oczekiwać :) To przynajmniej krzepliwość będę sprawdzać.
 
Hej dziewczyny, mam 29 lat, przechodzę z innego forum - mamusie marzec 2019. Nie udało nam się po raz drugi. I strach już zyskuje na sile. Wczoraj dopiero dowiedziałam się o niebijącym serduszku choć przeczuwałam to od dłuższego czasu ze względu na słabo przyrastającą bete. Wczesniejsze poronienie 6 miesięcy temu. Z zacxhodzeniem w ciąże nie ma chyba zbyt dużego problemu, te 6 miesiecy teraz to były cykle bezowulacyjne ale w koncu przyszedł nasz wyczekiwany. Mam hashimoto, przyjmuje euthyrox 125ug. FT3/4 zawsze w normie. TSH skaczące od 1.5 do 7. Ostatnio bliżej 7. Przeciwciała anty TG ponad norme i przed ciążą leczyłam hiperprolaktynemie bromergonem i ładnie się uregulowało. No i dochodzę do meritum - chcemy z męzem zacząć diagnostykę. Wiem że juz z pewnością milion razy było to omawiane ale jakoś nie mogę się przez to wszystko przebić.
Planujemy zrobić trombofilię wrodzoną - 6 genów i kariotypy mój i męża.
Z tego co kojarzę to badania hormonalne najlepiej po 1 miesiączce tak? Badania zakazne mamy ok.
A z badań immunologicznych planujemy antykoag tocznia, pc B2glikoproteina igm igg, kardiolipinowe igm igg, ana, at III, białko c i s, d dimery, fibrynogen, przeciwciała pc łozysku czy jeszcze coś? Nie rozumiem do końca tych limfocytów i kom NK i nie wiem gdzie to wykonac ewentualnie i czy juz teraz to robic. Chcemy jeszcze witd, kwas foliowy, b12, homocysteina, zelazo i ferrytyna.
Dodam że w 7 tyg właczono mi acard, prewenit intensiv.
Przepraszam za rozprawke. Proszę o rady.
Odstawiłam dzisiaj duphaston i luteinę, mam nadzieję że uda się samoistnie. Czekam....
 
reklama
@marshia nie wiem dobrze zapamiętałam ale jest tak teraz mam dawkę 20 mg ,w 14 tc mam zmniejszyć na 10 mg i potem nie pamiętam w którym tyg będziemy zmniejszać na 5 i następnie całkowicie odłożyć... pani doktor ma informować na bieżąco ... Więc na następnej wizycie będzie już wszystko wiadomo .... Dam znać skarbie dokładnie wtedy.....

Dziewczynki pobolewa mnie podbrzusze, nie jest to jakiś nie wiem bol nie do wytrzymania bardziej mnie cmi, ciągnie kluje czy rwie... powiedzcie że to normalne
 
Do góry