reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@marshia a taka immunosupresja tabletkami zamiast np equoralem tez p wskazana?
Wiem ze chyba maciejka jakas brala
Przybycien nie podaje accofilu przed owu bo uwaza ze to szkodzi
Masz plan co i jakie dawki brac jak bedzie ciaza? A takze po owu?
No i co pow dr o immunoglobulinach?

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@iveo wg Pasnika immunosupresja nie jest dla mnie, bo mam dobry stos cd4/cd8. Na NK mam zlecony co ok. 2 tygodnie intralipid, na niską Il10 steryd od 6 dc, jeśli się boję o komórki jajowe to od owulacji, do tego clexane 0,6, na endometrium miał być accofil.
@iveo @olaa90 O wlewach z immunoglobulin nie rozmawiałam z nim, ja nie mam przekonania, on nawet o nich nie wspomniał.
A co do accofilu. Ilu lekarzy, tyle opinii. Paśnik twierdzi, ze przepisuje accofil i ma ciąże już po pierwszej dawce (i tak - mówiliśmy o wlewach, nie iniekcjach podskórnych). Niektórzy ginekolodzy w ogole boją się go stosować ze względu ma ewentualne negatywne skutki.
A ja jestem jak widać trudny przypadek ;) trza indywidualnie do mnie podchodzić i głaskać, a nie traktować jak "całą resztę" ;) ;) ;)
Ps. Oczywiście żartuję z tym głaskaniem mnie, wolę z konkretnie i z przytupem ;)
 
Ostatnia edycja:
@dżoł oby to były resztki z ovi + beta z gniazdka :) Siknij jutro - jak będzie taka sama, a nie słabsza, to znaczy, ze jest dobrze :)
@mała79 1 drożny jajowod to 50% szans na bobofrutka :) Ważne, ze działa chociaż jeden :)
@bea25ta ja tez zauważyłam, ze forum ucichło. Chyba wszyscy uprawiają prywatę ;) Dzięki za pamięć o mamie - jest w muare ok :)
A ja pisałam wyżej - accofil rozwalił cały cykl, nici ze starań. Proszę trzymajcie kciuki, żeby wszystko wróciło do normy, bo wiek mi daje do głowy i każdy kolejny miesiąc to dla mnue dramat. A odkąd wyszłam w pazdxierniku ze szpitala, to z każdym kolejnym jestem w większej i czarniejszych d..... albo torbiel, albo biochemiczna, albo ten pieprz. accofil, który zablokował 2 owu. Także @mała79 patrz na to, ze Ty chociaż masz owu ;)
@marzycielka81 a co z autem wyszło?

Hej dziewczyny,
Niestety nie za bardzo mam czas czytać forum, ale napiszę tu do @marshia bo akurat ten post mi się ukazał jako pierwszy. Co do accofilu blokującego owulację, właśnie dr P. wspominał kiedyś że już nie poda żadnej pacjentce accofilu przed owulacją bo nagminnie mu się zdarzało, że acco blokował owu u pacjentek, które zazwyczaj nie miały z tym problemu. Jego metoda to podanie accofilu zaraz po potwierdzonej owulacji. Może zaproponuj to lekarzowi, a nuż się uda :) Powodzenia ;*
 
@marshia faktycznie jesteś obstawiona lekami, a może tak jak pisałaś za późno dostałaś ovitrelle? konsultowałaś to z lekarzem? i tak sobie jeszcze myślę ostatnio czytałam też że chore migdałki też wpływaja na poronienia, może trzeba by zapytać laryngologa czy wszystko ok. Wiesz tobie accofil zablokował owu a mi encorton zanim wróciłam do normalnych cykli minęło parę miesięcy, też miałam bezowulacyjne a cykle były nawet co 60 dni. Organizm musi się po prostu oczyścić. Fajnie, że masz lekarzy którzy to ogarniają.

@magda1208 znam jedną parę która po adopcji od razu zaszła, takrze może coś w tym jest ze Ten na górze ma wobec nas plany ;) a chcialam się Ciebie jeszcze zapytać czy dr. Zalewska stosuje intralipid albo accofil? ogólnie jest ogarnięta z naszymi przypadkami czy po prostu toleruje zalecenia innych lekarzy?

dopiero wyczytałam że podczas histeroskopii zrobiono mi biopsję endometrium, też tak miałyście? mam nadzieję, że biobsja mi nie zaszkodzi.

@Marthi nadal chodzisz do Kubiaczyk, może ona stosuje intralipid lub accofil? ogólnie jest godna polecenia czy Ci nie pomogła.

Muszę zdecydować się na jakiegoś lekarza, w moich okolicach cięzko z lekarzem, który ogarnia nasze problemy ale nie ma już czasu i trzeba działać! Szukam kogoś z kujawsko pomorskiego.

Miłego popołudnia.
 
@Lili81 monitiring miałam co 2 dni, nawet w niedziele wielkanocną na dyżurze :). Także nie byl podany za pozno.
Bo mam jeszxze trzeciego super hiper ulubionego doktorka, który wykonuje zalecenia Pasnika :), robi monitoringi, przepisuje recepty, odpisuje smakowo na wszystkie moje wymysły i pomysły itp. I za to Aj lof him ;)
@nevergiveup wiem, ze accofil po pomaga. Ja nie mogę ze wzglefu na stwardnienie rozsiane. Za duże ryzyko uaktywnienia choroby. Dzięki za chęć pomocy :*
 
@marshia na forum byla teczowa z ta choroba co Ty. W ciąży miała wieksze dawki encortonu na endo jakis divigel poczytaj jej leczenie moze to podobne. Colostrum na immunologie. Ja sie martwie czy w Twoim leczeniu jest cos nowego? Przy mutacjach zakrzepowych Twoich ja mam acard caly czas a Clexane wzielam pare dni po owu.


Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@marshia to owu na pewno wróci szybko jak sie przestanie tymi lekami mieszac.Spróbujcie moze staran bez tych calych monitoringów itd mi się wydaje ze chwila oddechu od lekarzy tez moze pozytywnie wpłynac na organizm. Ale wiadomo rób jak czujesz.
Badzo Ci kibicuje i @burczuś też mam nadzieje ze ten Wasz dr P jest naprawde dobry!
I @dżoł! Ale dziewczyny powinnyscie badac allo po szczepieniach bo tu w Krak jak i u Maliny cuda sie z nim dzieja nie ze zawsze rosnie
 
@iveo i sobie...i każdej z nas życzę spełnienia tego największego pragnienia.
@mała79 jeszcze nie jeżdżę do Łodzi.czekam na wyniki męża bo bez tego do szczepień nas nie dopuszczą;)
@magda1208 no to fajnie z tym kursem. Podziwiam nieustannie i niezmiennie...życzę podjęcia mądrej i przemyślanej decyzji:) a że jesteś cudowną i madrą babeczką,to wiem, że tak bèdzie;*
 
reklama
@marshia a słyszałaś o wlewach domacicznych z osocza bogatopłytkowego (z Twojej krwi)?
Słyszałam, że w mojej potencjalnej nowej klinice to stosuję, tylko nie wiem w jakich przypadkach dokładnie. Jak będę na wizycie to postaram się wypytać, tylko coś czuję, że moja wizyta będzie taka długa, że mnie chyba doktorek w końcu wyrzuci z gabinetu :D
 
Do góry