reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Lumia jeszcze jedno pytanko, nie chce juz Ci truc...slyszalas cos o tej gonadotropinieFSH Fostimon podobno zastrzyk 68 zl? Z tych gonadotropin to najlepsza ta co mialas? Czy sa jakies tansze ktore tez sa dobre? Czy to cenowo wyjdzie jak Twoje, bo Ty jeden zastrzyk dziennie mialas?
 
Ja się na tym nie znam dlatego pytam. Mam nadzieję że to jednorazowy Przypadek. Nie wiem co myśleć. Zaczniemy niedługo próbować znowu i się wtedy okaże. Nie mam pojęcia w tym temacie,o tym co wy tu piszecie.
 
Niestety nie. Z tego co pamiętam Dziewczyny raczej gonal lub własnie menopur miały. Ja dopiero "zacząłam "przygodę z gonadotropinami i udało się za pierwszym razem. Ale proponuję Ci żebyś zadała pytanie własnie na wątku iui w walce o pierwszą....lub na wątku o invitro - bo przy tej procedurze to dziewczyny mają gonadotropiny, więc pewnie większą wiedzę mają:)Ale na tym pierwszym wątku też jest kilka dziewczyn po in vitro:)
I wal smiało, wcale mi nie trujesz - miło mi bardzo jak mogę jakoś pomóc:):*

A i jeeszcze jedno - pytanie czy ten zastrzyk to jednorazowy czy nie? Bo jeśli tak to nie wiem czy wychodzą taniej menapour ten za 350 zł: np. przy dawkowaniu, które mi zostało zalecone miałam na 6 razy:) - może bym miała większoną dawkę , ale się nie doczekałam:)
 
Marti w którym byłaś tyg? Czy nie było to puste jajo? Podałaś za mało danych żeby coś doradzić.
Susana estradiol już nie ma sensu zwłaszcza że w weekend nigdzie nie zrobisz, lepiej kup test i zrób kolejny ale ja myslę, że to już ;-)
ja jestem 5dni po owu i co bym miala zrobic ztym estradiolem?

Strawbelko,
Jest wiele Diewczyn, które mają iui na naturalnym cyklu - te które oczywiście nie mają problemów z owu. Ja niestety mam pco - latego byłam stymulowana.
A Ty jesteś na clo? ile cykli sie staracie?
Wiesz ja mam trochę swoją teorię na temat clo - le oczywiście to moje subiektywne zdanie.
Ja brałam clo ponad pól roku i nic - nie potrafiłam zaciążyć Jak się już wkurzyłam- powiedziałam lekarzowi, że chcę ganodrotopiny (bo wydaje mi się ,że są "bardiej naturalne") Wtedy dał mi jeszcze letrozol - i wtedy się udalo za pierwszym razem - niestety poroniłam. Teraz byłam własnie na gonadotropinach i też zaskoczyło za pierwszym razem.
Dlatego moja teoria jest tka,że clo (przynajmniej u mnie) "produkował" słabe jajka....
A wracając do iui - to jeżeli już dostajesz gonadotropiny - to lekarz zaleca już iui w celu zwiększenia szans - bo ganodotrop są o wiele droższe niż clo.
ja dostalam clo bo wlasnie mam slabe jajka swoje a pregnyl wzmacnia go... nie rozumiem juz sama o co chodzi z gonatropinami. Wzielam utrogestam zgodnie z zaleceniami ale cyce mam jak donice a leje sie jak z kranu i co mam zrobic zeby szybko wlaczyc encorton boje sie na wlasna reke bo juz mam 100 letroxu potem co bede 1000 brac... nie wiem co robic ani endo ani lekarz ni chca dac podczas staran encortonu cholera jasna

kiedy mam ten test zrobic zeby cos wiedziec? i nie bylo pregnylu?
 
Ja się na tym nie znam dlatego pytam. Mam nadzieję że to jednorazowy Przypadek. Nie wiem co myśleć. Zaczniemy niedługo próbować znowu i się wtedy okaże. Nie mam pojęcia w tym temacie,o tym co wy tu piszecie.

Zdaję sobie z ego sprawę dlatego piszę to wszystko. Wiem ile wiedziałam po pierwszym poronieniu, a ile teraz.
Dlatego tak jak napisałam, gdybym wiedziała zrobiłabym te badania już po pierwszym poronieniu.
Wiesz ja nie mam Dzieci w ogóle - walcze o pierwsze od 2013 roku...może mojje myślenie jest nieco inne....Nie wiem.
To tylko i wyłącznie Twoja decyzja i nikt nie będzie oceniał tego co zadecydujesz, ale w mojej ocenie warto zrobić podsawowe badaania z immunologi już teraz. Oczywiście poza innymi podstawowymi.
 
reklama
Dzięki za podpowiedź, właśnie o to mi chodziło. Nie mam pojęcia co robić bo to się stało w Polsce a ciążę prowadzę w Austrii i jeszcze mój Lekarza o niczym nie wie. Ale wolę sama się za wczasy dowiedzieć żeby dał mi skierowanie na badania w konkretnym kierunku.
 
Do góry