reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Lumia po poronieniu juz 6 cykl i nic. A tak w ogole to staram sie od marca 2014 roku. Po laparo ciaza w pierwszym cyklu, potem po poronieniu w 3 cyklu teraz nic. Ja na niczym nie jestem, poprostu chce inseminacje zeby cos pomoc losowi. W poniedzialek jade do lekarza i chce juz w tym cyklu miec. Jutro @ przyjdzie powinna dzis byc ale jakos nie moze sie rozkrecic. I moje pytanie czy zdazy mi lekarz dac te leki do stymulacjii czy to trzeba iles wczesniej brac i rozumiem ze najlepsze te gonadotrropiny tak? I jaki to koszt tak mniej wiecej?
 
reklama
Ja jestem :) cały czas was czytam, aktualnie czekam na wynik ana3 i do reumatologa bo bez sterydu nie zaczynam!!!! a już po następnej @ chcę zacząć staranka :) Ale strasznie sie boję :(
 
Marti,
W Twoim przypadku masz dwie opcje.
1 - niestety na tym etapie, lekarze powiedzą,że "mogło się przytrafić", więc tak jak dziewczyny piszą, co najwyżej dostaniesz podstawowe badanie i tyle.
2- Na własną rękę zrobisz rozszerzoną diagnostykę - oczywiście poza podstawowymi badaniami takimi jak: cytomegalia, hlamydia, toxoplazmoza, różyczka, cytologia, podstawowe badania z zakresu immunologii.
 
Lekarze powiedzieli ze do 12 działa natura i tak musiało być. Wady genetyczne i tak dalej. Ze mogło być chore więc obumarlo. A ja myślę że za dużo stresu bo miałam ciężki okres.
 
Strawbelka,
Clo najpierw brałam od 5-9dc, a poźniej przesunęliśmy z lekarzem na 3-7 dc. Zazwyczaj w te dni zalecają lekarze:)
Ciezko mi doradzić czy po clo będziesz mieć "lepsze jajca" bo sama znasz już moje zdanie:)
Koszt clo to ok20zł - starcza na dwa cykle ( jeżeli dawka 1X1)
Koszt gonad (ja mialam menopur) to ok350-700zł za cykl. Jedna fiolka kosztuje 350zl, ale czasami trzzeba podać więcej - zależy od reakcji.

Róznica cenowa jest ogromna -ale własnie uważam, że te drugie są bardziej naturalne i dają większego powera.
 
reklama
Właśnie Marti dlatego musisz się traz zastanowić na spokojnie - czy traktujesz to "jako przypadek i naturalną selekcję" czy też rozpoczniesz diagnostykę, w kierunku immunologi - tak jak napisała Strawbelka.
Jeśli chodzi o immunologie to to podstępna bestia. Jest tu z nami Doris, która urodziła Trójkę Dzieciaczków, a później ciężko było o 4.... dopiero udało się własnie na zestawie, który jest przepisywany przy problemach immunologicznych.

Ja zw łasnego doświadczenia mogę Ci napisać, że strasznie załuję czasu. Przy pierwszym poronieniu też powiedzano mi ,że tak się mogło zdażyć. potem długie starania, w końcu się udało, ale znów poroniłam - dopiro wtedy zrobiłam badania w kierunku immunologi i okazało sięm,,że własnie mam przeciwciała.
Marti musisz przemyśleć temat i dokonać dobrego wyboru.
 
Do góry