reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@roki_1991 dzieki za odpowiedź ja tez juz schodzę z dawek i tez w 18 tyg mam odstawić i się trochę boje
Też jakoś 18 tc już brałam 2.5 mg i koło prenatalnych w 20 tc odstawiłam. Ale tak się zgraly akurat wizyty. I te 2.5 mg brałam dłużej niż lekarz zamierzal ;)
Też się bardzo bałam...Ale wszystko jest dobrze więc trzeba lekarzom zaufać. ;) ja długo schodzilam z dawki. Miałam krótko 10 mg. Także przyszedł czas i Trezba;)
Też przy odstąpieniu Intralipidu miałam obawy. Teraz te mam jak mi zmniejszył acard. Aby za miesiąc skończyć z dawka.
Duphaston zmniejszony....I powoli mnie tabletek się robi. 🙂
Ja dzisiaj 26t4d i odstawilam już Intralipid, encorton, zmniejszony acard do 75. Zmniejszony Duphaston do 2x1. Luteiny nie biorę.
 
Też jakoś 18 tc już brałam 2.5 mg i koło prenatalnych w 20 tc odstawiłam. Ale tak się zgraly akurat wizyty. I te 2.5 mg brałam dłużej niż lekarz zamierzal ;)
Też się bardzo bałam...Ale wszystko jest dobrze więc trzeba lekarzom zaufać. ;) ja długo schodzilam z dawki. Miałam krótko 10 mg. Także przyszedł czas i Trezba;)
Też przy odstąpieniu Intralipidu miałam obawy. Teraz te mam jak mi zmniejszył acard. Aby za miesiąc skończyć z dawka.
Duphaston zmniejszony....I powoli mnie tabletek się robi. 🙂
Ja dzisiaj 26t4d i odstawilam już Intralipid, encorton, zmniejszony acard do 75. Zmniejszony Duphaston do 2x1. Luteiny nie biorę.
@Charlotte21 bardzo długo bierzesz progesteron. To są zalecenia Profesora czy lekarza prowadzącego z kliniki? Mogłabyś mi napisać dlaczego tak długo zażywasz progesteron? Ponieważ z tego co kojarzę to nawet na cyklu sztucznym po transferze odstawia się prog ok 12-14TC ponieważ łożysko przejmuje funkcje hormonalną. Pytam z ciekawości, bo pierwszy raz czytam aby tak długo suplementować hormony 🙂
 
@Charlotte21 bardzo długo bierzesz progesteron. To są zalecenia Profesora czy lekarza prowadzącego z kliniki? Mogłabyś mi napisać dlaczego tak długo zażywasz progesteron? Ponieważ z tego co kojarzę to nawet na cyklu sztucznym po transferze odstawia się prog ok 12-14TC ponieważ łożysko przejmuje funkcje hormonalną. Pytam z ciekawości, bo pierwszy raz czytam aby tak długo suplementować hormony 🙂
W sumie nie mam pojęcia! To zalecenie lekarza. Biorę to tak już długo. Miałam dawkę 3x2 nawet kiedy nie brałam luteiny dopochwowo. Potem zeszliśmy na 2x1x2, potem 3x1 A teraz 2x1 i mówił że już będziemy odymrawiac niedługo.
Może że względu na stawianie się brzucha??? Nie mam pojęcia. 🤔
 
@roki_1991 dzieki za odpowiedź ja tez juz schodzę z dawek i tez w 18 tyg mam odstawić i się trochę boje
Normalne że się boisz, ale wszystko będzie dobrze ;) też się bałam a z wiki wszystko okej ;)

@Charlotte21 bardzo długo bierzesz progesteron. To są zalecenia Profesora czy lekarza prowadzącego z kliniki? Mogłabyś mi napisać dlaczego tak długo zażywasz progesteron? Ponieważ z tego co kojarzę to nawet na cyklu sztucznym po transferze odstawia się prog ok 12-14TC ponieważ łożysko przejmuje funkcje hormonalną. Pytam z ciekawości, bo pierwszy raz czytam aby tak długo suplementować hormony 🙂
Ja też brałam dłużej luteine. Chyba do 21tc a zaczęłam schodzić z dawki koło 17-18tc. Mega się bałam bo u mnie był problem z poziomem progesteronu i brałam luteine 3x3
A luteina dopochwowa działa też dobrze na szyjke więc też przy problemach z szyjka często lekarze zalecają luteine właśnie
 
Normalne że się boisz, ale wszystko będzie dobrze ;) też się bałam a z wiki wszystko okej ;)


Ja też brałam dłużej luteine. Chyba do 21tc a zaczęłam schodzić z dawki koło 17-18tc. Mega się bałam bo u mnie był problem z poziomem progesteronu i brałam luteine 3x3
A luteina dopochwowa działa też dobrze na szyjke więc też przy problemach z szyjka często lekarze zalecają luteine właśnie
Ja tez na duphastonie i luteinie do 25tc, dupka zmniejszalismy dawke od jakiegos czasu, teraz juz calkiem odstawiamy a luteina zostala 2x1. Chyba ze wzgledu na ryzyko niewydolnosci szyjki po lyzeczkowaniu, ale w sumie nie mam pewnosci ze dlatego. Wole brac "jak daja" i sie czuc pewniej :)
 
Cześć dziewczyny.
Wczoraj odebrałam wyniki badań, z których wyszło, że mam przeciwciała przeciwplemnikowe słabo dodatnie (++) we krwi. Bardzo mało jest informacji na ten temat w internecie. Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim? Do wizyty jeszcze trochę czasu a ja już wariuję. Czy w takim przypadku szanse na naturalna ciąże są pogrzebane? :(
 
reklama
Dzień dobry Kochane,

Zbyt rzadko tu jestem żeby wiedzieć co u kogo ale czasem jak mnie kto wywoła to wpadnę :)
U nas ok, dziewczynki rosną.
Ja natomiast w październiku miałam operację usunięcia całej tarczycy, do pracy wracam w połowie lutego.
Buziaki dla wszystkich Was.
 
Do góry