reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

[
Dziękuję za odpowiedź ☺️Województwo łódzkie. Byłam u prof Wilczyńskiego. To on zlecił mi te badania. Wcześniej nawet nikt o tym nie pomyślał. Czekam na wizytę, ale jeszcze do niej daleko. Bardzo się denerwuje, to wszystko juz mnie przeraża. Dlatego chciałam zapytać czy z takimi różnymi ,,problemami,, immunologicznymi udało się komuś zajść w ciążę i ja szczęśliwie zakończyć.

Witaj ja mogę Ci tylko powiedzieć , że straciłam 2 ciąże ale nie z naturalnego starania tylko inseminacji bo przez 4 lata nie udawało mi sie zajść naturalnie. Po szczepieniach limfocytami w Łódzi u prof Malinowskiego udało mi sie zajść w ciąże za pierwszym razem. Powiedz mi czy mąż/partner przebadany? Jak nasienie czy badał p/ciała przeciw plemnikowe w spermie? U nas okazało się , że mąż je ma chodź nigdy nikt u nas ich nie badał dostał na nie steryd w moje dni owu. Reasumując albo szczepienia albo steryd pomógł albo jedno i drugie pomogło w pierwszą ciąże zaszłam w pierwszym cyklu w druga (obecną trwa) tez w pierwszym cyklu . Mam nadzieję , że moze ta informacja bedzie pomocna daj znac jak będziesz miała jakieś pytania
 
reklama
[

Witaj ja mogę Ci tylko powiedzieć , że straciłam 2 ciąże ale nie z naturalnego starania tylko inseminacji bo przez 4 lata nie udawało mi sie zajść naturalnie. Po szczepieniach limfocytami w Łódzi u prof Malinowskiego udało mi sie zajść w ciąże za pierwszym razem. Powiedz mi czy mąż/partner przebadany? Jak nasienie czy badał p/ciała przeciw plemnikowe w spermie? U nas okazało się , że mąż je ma chodź nigdy nikt u nas ich nie badał dostał na nie steryd w moje dni owu. Reasumując albo szczepienia albo steryd pomógł albo jedno i drugie pomogło w pierwszą ciąże zaszłam w pierwszym cyklu w druga (obecną trwa) tez w pierwszym cyklu . Mam nadzieję , że moze ta informacja bedzie pomocna daj znac jak będziesz miała jakieś pytania
Czekamy na wyniki męża na przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu. U mnie na razie wyszły dodatnie przeciwciała przeciwłożyskowe i przeciwjądrowe. Na teście CBA wszystko mam poniżej normy. Wiem, że powinnam czekać na interpretację lekarza, ale się boję i chciałam usłyszeć jakieś słowa pocieszenia. A u Ciebie te szczepienia były z jakiego powodu (jakie wyniki miałaś złe?) Czy udało Ci się zajść w ciążę podczas szczepień naturalnie czy miałaś inseminację?
 
Czekamy na wyniki męża na przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu. U mnie na razie wyszły dodatnie przeciwciała przeciwłożyskowe i przeciwjądrowe. Na teście CBA wszystko mam poniżej normy. Wiem, że powinnam czekać na interpretację lekarza, ale się boję i chciałam usłyszeć jakieś słowa pocieszenia. A u Ciebie te szczepienia były z jakiego powodu (jakie wyniki miałaś złe?) Czy udało Ci się zajść w ciążę podczas szczepień naturalnie czy miałaś inseminację?
U mnie mrl 0, cytokiny wszystko poprzestawiane , zespół antyfosfolidowy ale tylko w ciąży, CBA też nie najlepsze , mąż przeciwciała. Wyżej napisałam, ze w pierwszą ciąże po szczepienuach zaszłam w pierwszym cyklu mam córeczkę prawie 2 letnia druga ciąża ( obecnie trwa) pierwszy cykl naturalnie a w zasadzie taka wpadka. W ciąży biore również heparynę cała ciąże i encorton do 18-20 tygodnia.
 
U mnie mrl 0, cytokiny wszystko poprzestawiane , zespół antyfosfolidowy ale tylko w ciąży, CBA też nie najlepsze , mąż przeciwciała. Wyżej napisałam, ze w pierwszą ciąże po szczepienuach zaszłam w pierwszym cyklu mam córeczkę prawie 2 letnia druga ciąża ( obecnie trwa) pierwszy cykl naturalnie a w zasadzie taka wpadka. W ciąży biore również heparynę cała ciąże i encorton do 18-20 tygodnia.
Dzięki za odpowiedź ☺️ czy te szczepienia limfocytami są bardzo drogie? Wiem, że to indywidualna kwestia, ale jestem ciekawa czy są to tysiące czy raczej setki złotych.
 
Witajcie,
Nowym koleżankom proponuję zaglądać w ten link
Link do: Ciaze po poronieniach zakonczone sukcesem- badania, przebieg
To są nasze wspólne wnioski :)
Cześć dziewczyny, jestem nowa, więc mam pytanie. Być może nie ogarnęłam czy napisałam na dobre forum. Otóż staram się zajść w pierwszą ciążę od roku. Przebadałam się od A do Z (hormony, drozność jajowodów, monitoring owulacji). Ciągle słyszałam, że wszystko jest ok. Koleżanka poleciła mi jednego lekarza, który zlecił mi badania pod kątem immunologicznym. Z badań wyszło mi, że mam przeciwciała przeciwłożyskowe, przeciwjądrowe. Wyniki badania CBA też wyglądają nieciekawie. Szukam osób, które miały podobne problemy. Chce dowiedzieć się czy to można jakoś wyleczyć i czy uda mi się zajść w ciażę? Jeśli trafiłam na złe forum, to na jakie powinnam napisać swoją wiadomość? Pozdrawiam [emoji3526]
Witaj :) a przebadalas się pod kątem trombofilii i zespołu antyfospolidowego? Wydaje mi się ze warto te badania zrobić na etapie starań, bo z reguły jeśli coś w nich wyjdzie to włącza się leczenie heparyna. @nafoczka wrzuciła tutaj niedawno link do wątku, gdzie dziewczyny opisaly swoje historie. Znajdziesz tam informacje jakie robily badania, jakie przyjmowały leki i u kogo się leczyly. Dużo bardzo przydatnych informacji. Nie wiem jak mam w apce wstawić ten link, ale jeśli zrobię to nieskuteczne to możesz się cofnąć kilkanaście postów i go znajdziesz ;)

Ja tak jak pisałam mam mutacje MTHFR 677 homozygota i p/c przeciwjadrowe dfs70 +++ i ro52 +.
Po ponad 2 latach na lekach udało się zajść w ciążę. Obecnie leci 15 tc wiec mam nadzieje ze Cię to podniesie na duchu [emoji4]
 
Witaj :) a przebadalas się pod kątem trombofilii i zespołu antyfospolidowego? Wydaje mi się ze warto te badania zrobić na etapie starań, bo z reguły jeśli coś w nich wyjdzie to włącza się leczenie heparyna. @nafoczka wrzuciła tutaj niedawno link do wątku, gdzie dziewczyny opisaly swoje historie. Znajdziesz tam informacje jakie robily badania, jakie przyjmowały leki i u kogo się leczyly. Dużo bardzo przydatnych informacji. Nie wiem jak mam w apce wstawić ten link, ale jeśli zrobię to nieskuteczne to możesz się cofnąć kilkanaście postów i go znajdziesz ;)

Ja tak jak pisałam mam mutacje MTHFR 677 homozygota i p/c przeciwjadrowe dfs70 +++ i ro52 +.
Po ponad 2 latach na lekach udało się zajść w ciążę. Obecnie leci 15 tc wiec mam nadzieje ze Cię to podniesie na duchu [emoji4]
Dzięki wielkie, czyli jakaś nadzieja jest. Gratulacje dla wszystkich, którym się udało. Życzę Wam, żeby się wszystko szczęśliwie zakończyło ☺️
 
Witaj :) a przebadalas się pod kątem trombofilii i zespołu antyfospolidowego? Wydaje mi się ze warto te badania zrobić na etapie starań, bo z reguły jeśli coś w nich wyjdzie to włącza się leczenie heparyna. @nafoczka wrzuciła tutaj niedawno link do wątku, gdzie dziewczyny opisaly swoje historie. Znajdziesz tam informacje jakie robily badania, jakie przyjmowały leki i u kogo się leczyly. Dużo bardzo przydatnych informacji. Nie wiem jak mam w apce wstawić ten link, ale jeśli zrobię to nieskuteczne to możesz się cofnąć kilkanaście postów i go znajdziesz ;)

Ja tak jak pisałam mam mutacje MTHFR 677 homozygota i p/c przeciwjadrowe dfs70 +++ i ro52 +.
Po ponad 2 latach na lekach udało się zajść w ciążę. Obecnie leci 15 tc wiec mam nadzieje ze Cię to podniesie na duchu [emoji4]
Czekam jeszcze na wyniki na zespół antyfosfolipidowy i przeciwciała przeciwplemnikowe. Już bez tych badań część wychodzi źle....
 
Nadzieja oczywiście ze jest ! [emoji8] majac na uwadze, że jesteś cały czas na etapie diagnostyki niepłodności, to wnioskuję ze nie macie jeszcze jakiegoś bardzo długiego okresu starań za sobą wiec tym bardziej trzeba wierzyć, że wkrótce się uda. Tak jak juz dziewczyny pisały, podstawa to dobry lekarz, który zleci wszystkie niezbędne badania i wdroży odpowiednie leczenie. A pozniej to już tylko działać i czekać na efekty [emoji7]

My staraliśmy się dość długo na lekach i zaczęłam tracić nadzieje ze się uda. Leczyłam się u naprotechnolog i jak już chciałam szukać pomocy dalej to się udało [emoji173] U mnie bardzo dużym obciążeniem była też praca i możliwe ze sobie nie zdawałam do końca sprawy ze aż tak dużym. Po wykanczajacych miesiąch nadgodzin udaliśmy się na urlop i chwile potem udało się zobaczyć dwie kreski [emoji7] wiec kto wie... może coś było i tu na rzeczy [emoji12]

Życzę szybkiej diagnostyki i efektywnego leczenia !! [emoji8]
Czekam jeszcze na wyniki na zespół antyfosfolipidowy i przeciwciała przeciwplemnikowe. Już bez tych badań część wychodzi źle....
 
Dzięki za odpowiedź ☺️ czy te szczepienia limfocytami są bardzo drogie? Wiem, że to indywidualna kwestia, ale jestem ciekawa czy są to tysiące czy raczej setki złotych.
Mhhh u mnie badania to 4300 zl +szczepienia 3x750 zł ale w rym roku juz 850 zł wizyty powtorka zlych badań w 10 tygodniu i 20 tygodniu wizyty u lokalnego gin do łodzi mam 200 km . Trochę poszło kasy myślę ze z prowadzeniem ciąży coś ok 25 tyś
 
reklama
Proszę wrzucam link jeszcze raz :)


I oczywiście będę wdzięczna za wszelkie nowe "informacje"
 
Do góry