reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@Marthi ddimery ich ilosc w ciazy wzrasta wraz z jej zaawansowaniem by przygotowac cialo na porod by sie nie wykrwawic. One wlasnie tego pilnuja. Teraz nie pamietam jak to fachowo napisac. To takie substancje wplywajace na wieksza krzepliwosc krwi.
Jak jest ich za duzo to sa niebezpieczne rowniez dla matki. Powoduja gestnienie krwi.

@Marzycielka81, a moze kroplowka z magnezu, albo spasmolina? Trzymaj sie dzielnie. A podali moze sterydy na plucka w razie w?
 
@Marthi u mnie nigdy nie doszly do poziomu 2 tys. Nawet w 40tc. Nie wiem jak by bylo z Helenka, bo z nia przyrastaly zdecydowanie szybciej. Wazne jest tez by za szybko nie przyrastaly, czyli ok 500 na miesiac. 150 miesci sie jeszcze w normie. Jesli jest wiecej trzeba zwiekszac heparyne, tak samo jak powyzej 2500, bo moze dojsc nie tylko do niedotlenienia plodu, ale tez zagraza to matce zatorami np. U mnie przy aps 0,6 dala rade. Mowie nie wiem jak przy Helence by bylo do konca. Ale bylo ok na czas w ktorym bylam. Mialam tez okresy, kiedy ddimery spadaly. U mnie przy zwiekszonej aktywnosci.
A i jesli masz powyzej 500 to labolatorium ma obowiazek do ciebie zadzwonic i cie o tym fakcie poinformowac. To tak bys sie nie przerazila
 
@Destino jestem w domu. Kazali brać magnez, luteine i odpoczywać. Wzięłam spasmoline i jest lepiej ale leżę plackiem. Ogólnie to te kilka godzin na polnej też swoje zrobiło siedziałam tam od 07 do 12.00


@Marthi chodzę tam do diabetologa. I z racji cukrzycy zaczęłam mieć ktg. Teraz co tydzień tam muszę pojechać żeby mi je zrobili.
 
@Marthi u mnie nigdy nie doszly do poziomu 2 tys. Nawet w 40tc. Nie wiem jak by bylo z Helenka, bo z nia przyrastaly zdecydowanie szybciej. Wazne jest tez by za szybko nie przyrastaly, czyli ok 500 na miesiac. 150 miesci sie jeszcze w normie. Jesli jest wiecej trzeba zwiekszac heparyne, tak samo jak powyzej 2500, bo moze dojsc nie tylko do niedotlenienia plodu, ale tez zagraza to matce zatorami np. U mnie przy aps 0,6 dala rade. Mowie nie wiem jak przy Helence by bylo do konca. Ale bylo ok na czas w ktorym bylam. Mialam tez okresy, kiedy ddimery spadaly. U mnie przy zwiekszonej aktywnosci.
A i jesli masz powyzej 500 to labolatorium ma obowiazek do ciebie zadzwonic i cie o tym fakcie poinformowac. To tak bys sie nie przerazila

Dziekuje, jesteś Skarbnica wiedzy! [emoji8][emoji173]️
 
@Marthi szczawiany i te inne w moczu to na pewno z metformaxu tez mialam ale mini ilości . Czy w nocy sikałaś tylko raz ? Trzymałaś mocz? Bo od tego to wychodzi. D-dmiery odpowiadają za krzepliwość po ciąży też warto je badać w połogu by nie zrobiły sie zatory czy zakrzepy. Dobrze by nie rosły z 500 np do 1800 przez 3 tygodnie u mnie w ciazy nigdy nie rosły takim tepmem tylko np o 100-200 dotarłam do moze 1200 . Spokojnje kochana masz nas doradzimy zawsze moge Malinowskiego zapytać o coś nie nakręcajj się.

@ovli22 czekamy na betę i kciuki mocne

@marzycielka81 przydałby ci się kroplówka z magnezem działa cuda niemniej odpoczywaj i kontroluj szyjkę dobrze byscie wytrzymali jeszcze 6-8 tygodni
 
reklama
@Marthi u mnie nigdy nie doszly do poziomu 2 tys. Nawet w 40tc. Nie wiem jak by bylo z Helenka, bo z nia przyrastaly zdecydowanie szybciej. Wazne jest tez by za szybko nie przyrastaly, czyli ok 500 na miesiac. 150 miesci sie jeszcze w normie. Jesli jest wiecej trzeba zwiekszac heparyne, tak samo jak powyzej 2500, bo moze dojsc nie tylko do niedotlenienia plodu, ale tez zagraza to matce zatorami np. U mnie przy aps 0,6 dala rade. Mowie nie wiem jak przy Helence by bylo do konca. Ale bylo ok na czas w ktorym bylam. Mialam tez okresy, kiedy ddimery spadaly. U mnie przy zwiekszonej aktywnosci.
A i jesli masz powyzej 500 to labolatorium ma obowiazek do ciebie zadzwonic i cie o tym fakcie poinformowac. To tak bys sie nie przerazila
Dziekuje, jesteś Skarbnica wiedzy! [emoji8][emoji173]️

Popieram ten telefon z labu. Ja mało zawału nie dostałam jak raz zadzwonili że ddimery podwyższone... Ale jak powiedziałam że jestem w ciąży to babka odpowiedziała że w takim razie jest w porządku ;) i mi też nie rosły mocno. Były momenty że spadały. I chyba tylko raz były powyżej tych 500 więc nie ma reguły ;)
 
Do góry