reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@olaa90 dziękuje za polecenie Przybycienia.... Przekaże im @roki_1991 Z tymi igłami od clexane to jak Boga kocham, rok temu wchodziły mi jak w masło ( a byłam chudsza), wydawało mi się ze jestem specjalistka od tych zastrzyków ;) a teraz to wbijam a one nie chcą wejść, boli strasznie.... jak się rano budzę to od razu mysle o tych zastrzykach brrr. Dzieki za info z encortonem, ja już wpadłam w panikę ze nawaliłam z ta godzina brania :/
@Porzeczka1234 mój brat z bratowa są bardzo słabo zdiagnozowani, starają się ok 7 lat. Była zrobiona drożność jajowodów i tulko ogólne nasienia, które wychodzą bardzo dobrze. Ale nasienie to się zmienia, ja podejrzewam ze brat może mieć tam jakieś ukryte problemy bo jako dziecko dostał lek który spowodował u niego ogromne skutku uboczne ( chyba hemofilia to byla)Reszta to zwykle badania krwi, żadnych genetycznych, żadnych mutacji nic im nikt nie zlecił. Przez tyle lat. Niestety nie trafili na żadnego dobrego lekarza ( u nas w trojmiescie to ja mam wrażenie ze żadna klinika kompleksowo nie leczy albo od razu kierują na in vitro a oni się in vitro obawiają). Bratowa miała jedno poronienie, w zeszłym roku o tej porze w 5 tc. Zarodek nie był widoczny. Nie stoją zbyt dobrze finansowo i dlatego nie wiem czy polecać Malinę czy po prostu odpuścić.... może by brat zrobił chociaż te przeciwciała plemnikowe? A jak to u niego wyjdzie dobrze to wtedy bratowa do diagnostyki. Sprobuje pogadać ale nie chce by to złe odebrali.zawsze to smuteczek gdy się jest w ciąży a ktoś z boku nie może nawet zajść.
Gdyby jakaś koleżanka z forum mogła polecić dobrego lekarza od bezpłodności z 3 city albo choćby Łódź to poproszę o info
Dziękuje za odzew :)
U mnie wyszły złe wyniki tsh... w ciągu 4 dni z nadczynnosci w niedoczynnosc, tsh 4 a mam hashimoto i to źle, jutro endokrynolog mnie przyjmie...a ja już niestety najgorsze myśli. Dzisiaj wigilia w pracy a ja ryczę w domu, nie zebrałam się by iść.... przytulasy dla wszystkich przygnębionych dzisiaj
 
reklama
Jeśli chodzi o Kiry to ja już sama nie wiem jak powinno być... mam info ze swojej wizyty i od jeszcze jednej dziewczyny. Takie wnioski:
Z mojej wizyty - W kirach najważniejsze sa 3 Kiry: 2dl1 aby był pozytywny (obecny), 2dl2 aby był negatywny (nieobecny), 2ds1 aby był pozytywny.

Od innej dziewczyny info- Paśnik powiedział ze są 3 najważniejsze kiry bez których się nie zajdzie naturalnie: 2DS1, 2ds5, 3ds1

A on jeszcze innej ze wszystko ds powinny być obecne.

Także już sama nie wiem...
Jeśli chodzi o kiry to załączniku coś z internetów - ja znowu mam info, że powinny być aktywujące, a hamujące są fuj. Im więcej tym lepiej. Któryś jeden jest ponoć szczególnie ważny jeśli chodzi o implantację, ale nie pamiętam już który.
Jeśli bez tych które @bertha wymieniłaś faktycznie (2ds1, 2ds5, 3ds1) nie można zajść, to już wiem dlaczego u mnie zaskakuje tylko transfer z accofilem a na naturalsy nie mam szans. Tzn może kiedyś tam spróbuję naturalsa z tymże lekiem, hmmm - jak wykorzystam te zarodki ;)

@marshia ty kochana nigdzie się przed szereg nie wypuszczaj, stój grzecznie w kolejce do porodówki ;)
@Hatice jak przykładam igłę z heparyną i nie chce wchodzić to szukam innego miejsca (jak wbijam na siłę to zostaje siniak). Może masz już dużo zrostów i dlatego igła nie idzie.
PS śmiesznie zabrzmiało Twoje pytanie czy profesor pomaga zachodzić :D hihi :p

Pozdrawiam wszystkie cieplutko!
 

Załączniki

  • kiry.png
    kiry.png
    99,4 KB · Wyświetleń: 576
@roki_1991 - gratuluje kokardek.

@marshia - współczuje, podejrzewam jak jestes rozerwana :( nie łatwo jest lezec i miec świadomość, ze nie mozesz pomoc jednej osobie, na rzecz drugiej... ale musisz znalezc złoty środek... odpoczywaj ile sie da.
Btw. Co oznacza, ze mała jest w 17 centylu?

@Porzeczka1234 - Hahha TAAAK!!! U osteopaty był taki relax, ze juz bym tam wrocila :D

@marzycielka81 - mi tez sie zawsze mocno odbijało po progesteronie... mega tego nie lubiłam :p

@Hatice @burczuś @olaa90 - mi dr Paśnik mowil, ze branie Encortonu najlepiej jak odbywa sie rano, ale nie jest tak, ze „trzeba brac do 8:00”. On wyjaśnił mi to tak, ze kazdy z nas ma indywidualnie wyzwalany kortyzol z przysadki (jak dobrze pamietam te nazwę) i jesli np ktos wstaje o 6 to warto by zjadł ten lek przed 8.00, ale jeżeli ktos chodzi spac np o 2-3 w nocy to tu nie panuje taka sama zasada - bo mamy inny tryb wowczas pracy przysadki i ona później wydziela hormon. Takze wg niego wszystko trzeba dopasowac indywidualnie, ale nie ma konieczności brania leku „do 8:00” bo to wg niego mit.
 
Dla mnie za to clexane wchodzi jak w masło, a Neoparin tak bolał przy wpuszczaniu, ze potem paliła skóra wokół jak poparzona albo użądlona - przez kilka minut. Skonczyl mi się oststnio clexane i musiałam zrobic 2 zastrzyki z neo i ten sam piekący bol.
@Marthi to skala. Od 10 do 90 centyla jest norma. Ale w tym samym tyg jedno jest w 10 centylu, a inne w 90. Niby norma, ale różnica ponad kilograma. Moja w 17 oznacza, ze drobniutka.
Przykład skali:
DE3E0BC8-67B0-4BEB-8342-3FBA530C7DC4.jpeg
 

Załączniki

  • DE3E0BC8-67B0-4BEB-8342-3FBA530C7DC4.jpeg
    DE3E0BC8-67B0-4BEB-8342-3FBA530C7DC4.jpeg
    76,1 KB · Wyświetleń: 882
Ostatnia edycja:
@dżoasia haha no jak przeczytałam potem co napisałam to tez mi się śmiać zachciało, myślałam ze nikt nie zauważy ;) ale słyszałam o takim lekarzu co lubił wspomóc pacjentki ,, swoim dobrem” ;) ale to nie w Polsce chyba, także nie chce nikogo stresować ;)
@iveo ja mam już letrox 150 :/ i kurczę myślałam ze będę zwiększać dawkę stopniowo a tu szaleństwo, w pierwszej ciąży skoczyło mi do 18 nawet. Mam świetna endokrynolog, jutro przyjmie mnie chociaż nie pracuje.... Otwiera gabinet specjalnie dla mnie, ostatnio dzwoniła nawet zapytać jak samopoczucie, co za lekarz! :)
@marshia nigdy nie stosowałam niczego innego jak clexane ale mnie właśnie to clexane tak pali ze po zastrzyku leżę chwile i cierpię katusze. @Marthi o to super wyjaśnienie, bo ja chodzę późno spać i wstaje późno to może u mnie wystarczy ta 9.00. Niestety u Maliny się nie dopytałam, ale wyjaśnienie Pasnika bardzo mi odpowiada. W poniedziałek do Łodzi jedzie ze mną kuzynka, i umówiła się do Pasnika, mam nadzieje, ze jej rozświetli sprawę, bo jest po 3 poronieniach, głównie drugi trymestr. @roki_1991 a to córeczka będzie, pięknie!
 
@marshia - dzięki za wyjaśnienie![emoji8]

@Hatice - super endokrynolożka! [emoji4] Zawsze kuzynka dla Pewnosci moze dla Ciebie dopytac tego Pasnika o encorton ale ja byłam z mezem na wizycie i dosc wyraźnie to tłumaczył [emoji4]

Ja za to dzisiaj wyrywałam kolejna ósemkę [emoji1] o 14:00, trwało to z pol minuty :O i o dziwo do tej pory nie wzielam ani jednej tabletki przeciwbólowej... Jestem w szoku[emoji1]

A z nowości - nie wiem czy ktoras z Was tak miała po laparo, ale - mnie przed okresem nigdy nie bolały piersi. Bolały tylko jak zachodziłam w ciaze. Teraz zbliża sie okres po laparo i nagle bola mnie od wczoraj cycki... jestem w szoku! [emoji33]
 
Ostatnia edycja:
@Marthi mnie cyce zawsze bolą przed @ ale tak tydzień wcześniejsze jak dostanę ustępuje co miesiąc w ciąży jestem :p

@Hatice to ja bym uderzyła do kliniki niż do Maliny czy Paśnika porządnie musi się przebadać szwagierka i brat. Tam pewnue z 3 tyś wywalą na dzien dobry. Moze sprawdzic nazwisko lekarza i zobaczyć czy ma praktykę prywatną zawsze to trochę taniej. A może lekarz naszej @dżoł wydaje mi się być sensowny ;).Tyle lat to bardzo smutne współczuję diagnostyka wskazana koniecznie czas leci a zegar tyka co ci będę pisać sama wiesz...

@marshia nie przejmuj się centylami moja Zosia 3 kg się urodziła. Po prostu ma mniejszy brzuszek i tak do dziś a też ciągle w 17 centylu.

@aniolkowamama3 witaj jeśli chciałabyś się podzielić z nami swoją historia wiedzą zapraszamy
 
reklama
Do góry