reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Oczekujaca123 przeczytałam mnóstwo artykułów i prac na temat mety w ciąży i w żadnej z nich nie znalazłem informacji, że powoduje przedwczesne porody. Jestem też na Fb na grupie na temat IO w ciąży. I tam praktycznie wszystkie dziewczyny biorą metę do końca albo do prawie konca - zależy od lekarza. Żadna nie napisała, że urodziła wcześniaka przez to.
Co do heparyny nie uzasadniał. Ja nie wnikałam, aż tak głęboko, zapytałam oczywiście czemu nie neoparin. Powiedział że przy trombofilii on jednak radzi clexane. Tak czy inaczej mam ryczałt, więc niewiele to zmienia. Jak narazie do 24 tygodnia przeleciałam na neoParinie. I wszystko jest ok. Ale dla świętego spokoju zmienię. Wiadomo że im wyższa ciąża tym bardziej człowiek panikuje, wiec żeby nie pluć sibie potem w brodę... ;)
No wlasnie a wiesz gdzie ja przeczytalam? W ksiazce fundacji IO... "z drugiej strony dostrzezono zwiekszona czestosc porodow przedwczesnych"
Na grupie tez sie jakos czas temu rzucilo mi to w oczy.. :(
1541697121296.jpg
 

Załączniki

  • 1541697121296.jpg
    1541697121296.jpg
    526,2 KB · Wyświetleń: 355
reklama
Dziewczyny prosze o pomoc jak już wspominałam lekarz kazal mi schodzic z dawki 30mg od 8tc tylkooo hmmm od skonczonego???pisze encorton 30mg 1 rano do 8tc i potem powoli odstawiamy...czyli odstawiam jak koncze 8tc czy jak zaczynam

Ja dostałam tylko 5mg encortonu a i tak kazał dopiero od 16tc odstawiac i to przejść na pół tabletki do 20 tc. Także może skonsultuj to z nim jeszcze raz...
 
No wlasnie a wiesz gdzie ja przeczytalam? W ksiazce fundacji IO... "z drugiej strony dostrzezono zwiekszona czestosc porodow przedwczesnych"
Na grupie tez sie jakos czas temu rzucilo mi to w oczy.. :( Zobacz załącznik 914865

Z drugiej strony...... ryzyko cukrzycy w ciąży w moim wieku, biorąc pod uwagę IO przed, powikłania okołoporodowe takich maluszków, problemy z rozwojem organów wewnętrznych, choćby płucek, makrosomia, problemy z glukozą dziecka na starcie, obciążenie ryzykiem cukrzycy dziecka - nie żałuje, ze biorę i brałabym osobiście nadal gdybym była na wcześniejszym etapue. Co nie znaczy, ze polecam i radzę to innym. To kwestia własnych przekonań.
 
I jeszcze jedno. Dziś któraś dziewczyna pisała, ze robiła heparynę pod skosem. Ostatnio badałam krzepliwość i rozmawiałam z pielęgniarką kardiologiczną, która heparynę podaje na co dzień pacjentom. Wytłumaczyła o co chodzi z tym 90 stopni i czemu ta wersja jest prawidłowa. Otóż: heparyna ma trafić nie w tłuszczyk i nie w mięsień. Dlatego odciąga się fałd skory (warstwę tłuszczyku) od mięśnia. Wtedy heparyna trafia tam gdzue powinna. Podając pod skosem trafia w tłuszcz, podając bez robienia fałdy trafi w mięsień i spowoduje bolące gule. Najlepsze wykorzystanie jej potencjału daje wbicie pod katem 90 stopni.
 
Z drugiej strony...... ryzyko cukrzycy w ciąży w moim wieku, biorąc pod uwagę IO przed, powikłania okołoporodowe takich maluszków, problemy z rozwojem organów wewnętrznych, choćby płucek, makrosomia, problemy z glukozą dziecka na starcie, obciążenie ryzykiem cukrzycy dziecka - nie żałuje, ze biorę i brałabym osobiście nadal gdybym była na wcześniejszym etapue. Co nie znaczy, ze polecam i radzę to innym. To kwestia własnych przekonań.
Ja rozumiem, tez bylam pewna, ze to dobry pomysl. A ostatnio przegladalam i taka inf... to troche zwatpilam, co chyba zrozumiale, bo ja jednak mam sklonnosci do porodu przedwczesnego. Ale jeszcze nie zdecydowalam co zrobię, a co wiecej jeszcze nawet nie wiem czy dotrwac...
Swoja droga ryzyko cukrzycy ciazowej... no to troche zabawne, w sensie ja mam IP cukru zawsze idealne.. od lipca biore 3x500 dbam o diete, nie jem nic z bialej maki itp itd... a tu prosze od 4tc cukrzyca ciazowa stwierdzona... takze, no nie ma reguly. :(
Ale tak jak mowisz kazda robi zgodne z wlasnym przekonaniem, ja tylko podzielilam sie swoja watpliwoscia... ;*
 
@Destino ....tak sobie czytam Twoją stopke i się zastanawiam co to jest hiperprolaktynemia?? i z jakich badań to wychodzi??

Obecnie jestem w szpitalu na badaniach więc mam czas Was poczytać i z badań wyszło mi że TSH i FT3 i FT4 jest ok ale przeciwciała tarczycowe mam za wysokie jak norma jest 100 to ja mam 600. Czytałam że przeciwciał za wysokich się nie leczy ale zastanawiam się czy ktos z Was nie miał takiego problemu, nie powinnam brać czegoś na tarczycę??

@Porzeczka1234 ana i przeciwciała mam ok oprócz tych co pisze wyżej przeciwtarczycowych i co do których mam nadzieję, że właśnie odkryłam mój problem ale muszę chyba . NK docent powiedział, że nie mają u mnie znaczenia nie dopytywałam bo wiecie, że wizyty są szybkie. A Ty przed szczepieniami miałaś intralipid czy od razu szczepienia? Szczepienia u docenta?

@tęczowa89 napisz mi proszę dlaczego brałaś jodin i selen rozumiem, że coś z tarczycą ale co było nie tak?
Mialam wahania tsh. I lekarka mi kazala brac. Bez zadnych wiekszych ekscesow. Selen tez kazala ino juz nie pamietam czemu, ale biore [emoji23]
 
I jeszcze jedno. Dziś któraś dziewczyna pisała, ze robiła heparynę pod skosem. Ostatnio badałam krzepliwość i rozmawiałam z pielęgniarką kardiologiczną, która heparynę podaje na co dzień pacjentom. Wytłumaczyła o co chodzi z tym 90 stopni i czemu ta wersja jest prawidłowa. Otóż: heparyna ma trafić nie w tłuszczyk i nie w mięsień. Dlatego odciąga się fałd skory (warstwę tłuszczyku) od mięśnia. Wtedy heparyna trafia tam gdzue powinna. Podając pod skosem trafia w tłuszcz, podając bez robienia fałdy trafi w mięsień i spowoduje bolące gule. Najlepsze wykorzystanie jej potencjału daje wbicie pod katem 90 stopni.
Ja pisalam, a co jesli mam tyle tluszczu, ze i tal wbije w tluszcz? Tzn nie wiem czy to mozliwe.. ale rozne watpliwosci mnie nachodza... to gdzie wtedy wbic?podejrzewam, ze nie tylko ja mam ten problem ;)
 
Dziewczyny a jak to jest z heparyna po porodzie? Myslalam ze juz sie nie bierze a mi gin powiedzial ze ueszcze miesiac tak...zeby tak nagle nie odstawiac czy czemu tak? Cos wiecie?
 
Dziewczyny a jak to jest z heparyna po porodzie? Myslalam ze juz sie nie bierze a mi gin powiedzial ze ueszcze miesiac tak...zeby tak nagle nie odstawiac czy czemu tak? Cos wiecie?
W pologu ogolnie jest wskazanie , bo tez jest ryzyko zakrzepicy i orzez 6tyg sie bierze - tak mi hematolog i immunolog mowil i tak napisali na zaświadczeniu
 
reklama
Do góry