reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Myślę, że to bez znaczenia:) Przy tych lekach często zdarzają się podobne rzeczy.. Ja w okolicach spodziewanej @ maiłam spore plamienie i byłam pewne , że to koniec, dodatkowo puste jajo w 5tyg6dni - okazało się , że ciąża była młodsza o 2 dni i teraz to puste jajo waży ok 1700g i za 9 tyg ma pojawić się na świecie:)
A co do różowego plamienia to identyczne miałam do 13tyg.. Co kilka dni jednorazowo coś różowo-rdzawego tylko na papierze toaletowym i tyle .. w USG bez krwiaków i jakichkolwiek nieprawidłowości, dzidzia ok. Ostatecznie gin przyjął , że to z szyjki bo miałam tam niewielką nadżerkę a w ciąży błona śluzowa jest bardziej ukrwiona. Podsumowując- najprawdopodobniej wszystko ok, tylko bierz duphaston 3x1 i luteinę 2x100 jeśli jeszcze nie bierzesz:)
 
reklama
Hej dziewczynki. Ja już po wizycie. Wszystko ok z Niunią:) waży 1732 g wg OM to 30t2dz, a wg usg 31t2dz czyli wciąż jest o tydzień większa:) Łożysko ok, wody w normie AFI 12,4 serduszko 147/min, szyjka mocno trzyma, ma 41mm, twarda i pozamykana. Jak to powiedział gin, póki co nie ma się do czego przyczepić;) Od razu mi lżej na sercu:) Jedynie malutka wciąż leży sobie w pozycji podłużnej miednicowej i nóżki ma centralnie na moim pęcherzu i szyjce i lubi sobie tam pokopać:) A i mam powoli odstawiać acard, zostanę tylko na fraxi, gin mówił że jeszcze maksymalnie dwa tyg mogę brać (do 33tyg) i koniec, bo ponoć może zaszkodzić na serduszko dzidzi. Także powoli odstawiam, będę brać raz na kilka dni i za dwa tyg koniec. A Wy dziewczyny kiedy macie odstawić lub kiedy odstawiłyście?

Enya, super że z mamą już lepiej, będzie dobrze, najważniejsze że szybko wykryli guzek i szybko usunęli.

Agnieszka też myślę że to od leków, najważniejsze tak jak pisze Karola brać progesteron.
 
Neli to nasze maleństwa nawet tak samo położone:) Cieszę się , że wszystko ok i jakkolwiek to nie zabrzmi- zazdroszczę szyjki;)
Co do acardu to mój gin mówił coś o 36tyg, ale zapytam go dokładniej za tydz, bo rzeczywiście NLPZ mogą powodować przedwczesne zamknięcie przewodu Botala (połączenie krążenia małego i dużego w życiu płodowym), wcześniakom podaje się specjalnie jeden z nich (indometacynę) jeśli sam się nie zamknie..
 
Ostatnia edycja:
Agnieszko mysle zeto od lekow, tez tak mialam. :-)

Dziewczyny juz niedlugo porod ale czas leci...

IMAG1197.jpg oto Piotrus maruda, ktory by teraz jadl co 2h...
 

Załączniki

  • IMAG1197.jpg
    IMAG1197.jpg
    17,9 KB · Wyświetleń: 68
alokin - super, że do domu!! Tylko nie szarżuj!!
pietrucha - kciuki za ten cykl! Oby clo nie był potrzebny :)
enya - zdrówka dla Mamy i dla Ciebie cierpliwości :)
alokin - ja właśnie dziś dzwoniłam do Prokocimia i za dwa badania (ja+M) 219 zł. Super :)
Anieszka - po lekach. Na bank!
neli - super wieści!
aditka - cuuuuuudny Piotruś :)

A ja dalej mam jakieś dziwne jasno-krwawe strzępki :( Byle do piątku do wizyty, bo zaczynam świrować i wymyślać tysiąc różnych scenariuszy. Jedne lepsze od drugiego :(
 
Dziekuję za słowa otuchy, na Wasz zawsze można liczyć, na razie plamienia ustały.
Alternatywa ja 3 tyg po łyżeczkowniu dostałam krwotoku i też leciały mi skrzepy, po badaniu bety okazało się że mam jeszcze resztki po poronieniu i miałam powtórny zabieg. Mam nadzieję, że u Ciebie to nie to.
 
Anieszko, u mnie pojawiły się strzępki - mało tego jest. Tylko zaraz po łyżeczkowaniu było trochę plamienia, potem nic, a w poniedziałek i dziś kilka. Pewnie panikuję :)
 
Pietrucha jestes kolejna weteranka ktora walczy o marzenia walcz walcz bez walki brak efektow. Ja z calego serca kibicuje. Nie mam jak foty wkleic bo laptop mi sie zepsul a z tego ********tel nie da rady.
Misiejku tu chyba pytalas o twardnienie jest to bardzo niepszyjemne uczucie doslownie czuje sie jak macica sie stawia i brzuch robi sie twardy. Jak dziecko sie wypina to tylko jakas polowa jest twarda.

Adidko cudowny!!!!!!!
Agusia przy takim zestawie lekow krwawienie chyba nieunikniobe. Wtedy wiecej lutki dupaka dupka w gore i lezymy. Ja teraz do 10 tyg a potem w 14 tyg polałam juz
myslalan ze koniec

Kurcze spia te moje laski az niemozliwe w spokoju zjadlam serek to nowość:) te upaly mnie wykoncza. Dzis na rehabilitacji bylismy i ze mbie sie lalo a liwka wogole nerwowo byla. Mamy miesiac spokoju.

Karola pamietam jak pisalas o pustym jaju potem o serduszku a tu porod zaniedlugo. Jaka masz specjalizacje??
Pracowalas na Ip jakiejsc moze znamy sie ze szpitala
Wiec enya neli ty alokin zula misiejek balbina GDZIE JESTES??
AgbieszkaP feli iiiii
 
reklama
Agnieszka ja już w 5 tc miałam takie brązowe nitki na papierze i w związku z poprzednimi historiami pojechałam na IP, poleżałam niecałe 3 dni, nie dali mi nic więcej ponad to co brałam a nitki zniknęły. Pojawiły sie znowu za kilka dni, ja już wtedy byłam po wizycie serduszkowej i lekarz stwierdził u mnie krwiaka. Potem brudzenie było raz większe raz mniejsze, potem krwotok w 8 tc (po tym krwiak się ulotnił) a brudzenie i tak zostało do 11tc nie wiadomo czemu. A jak widzisz dzidzia rozwija się dobrze:)

Moja mama jest już w domu:) Nabrała kolorów, czuje się dobrze, zwłaszcza psychicznie (dotarło do niej że schizowała strasznie). Jest bardzo dobrze;-)

Do tego byliśmy w hurtowni i kupiliśmy łóżeczko:) Mialam kupić używane ale chcieli za takie z szufladą ok. 200 zł a za nowe daliśmy 300zł - ładne, jasne, sosnowe łóżeczko. Do tego parę rzeczy i wydaliśmy prawie 500 zł - masakra....Ale jeszcze tylko rzeczy które już mam w koszyku na Gemini praktycznie wszystko mam:)

Aditko Piotruś fajny chłopak:) Jakie poważne spojrzenie:-)

Pietrucha ja myślę że w Twoim wypadku bez encortonu nie ma w ogóle gadki....Ale mało dostałaś, ja na starcie od razu miałam dawkę 10mg:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry