reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porodówki w Szczecinie i okolicach

Ja też jestem pacjentką Iry, pytałam o wrażenia, bo czasem mam wrażenie że popadam w skrajność w dobrej ocenie tego lekarza. Ale jednak okazuje się, że nie tylko ja jestem zadowolona. Zgadzam się z Twoją opinią. Faktycznie moje dziecię jest miesiąc młodsze, musiałyśmy się zatem mijać w gabinecie na Niedużej albo na Andrzejewskiego :)
A kolejne dziecko też będę rodziła w Stargardzie :)
 
reklama
No pewnie mijałyśmy się w poczekalni.:-D A jesteś już w ciąży, czy dopiero planujesz? Wiesz coś może o tym szpitalu w Stargardzie?
 
Marita na razie myślę i oswajam się z wizją drugiego dziecka. Bardzo chciałabym, ale może nie w tym momencie. Co do szpitala-mam tylko informacje od Iry-że oddział nowoczesny, po remoncie. Same plusy i jakoś mu w to wierzę, bo jak na razie nie zawiódł mojego zaufania.
 
dziewczyny mam problem innej natury...chcę rodzic przez CC ...nie będę sie rozwijała tutaj dlaczego ale uwierzcie powody są bardzo silne...wspomnę tylko o tym że druga fazę porodu która powinna trwac 3 minuty u mnie trwała 80...syn 11 lat temu urodził się z ogromnym krwiakiem na twarzy i okazało się że widzi w 10% na jedno oko.....tak zostałam skrzywdzona na Pomorzanach....niestety co zmiana to inni ludzie.....pracuję w medycynie od kilku dobrych lat i chciałabym zapytac czy któras rodziła w niedalekim czasie w Schwedt lub Prenzlau...wiem że nie ma mozliwości rodzeni atam teraz na NFZ ale ja zbieram pięniądze .....mam trochę koleżanek które tam rodziły ale może wy macie jakieś doświadczenia z tym związane....a może któras wie który z lekarzy w Szczecinie nie będzie robił zbytnich ceregieli i za opłatą wykona CC na zyczenie....lub tez czy znacie jakieś prywatne kliniki położnicze gdzieś niedaleko? znam szpitale od podszewki, nie ufam....bez odpowiedniej opłaty ciężko o uwagę i profesjonalne traktowanie...tym którym się to udało musze powiedziec że po prostu dobrze trafiły. Miały szczęście którego wiele z nas niestety nie ma. Chce tego uniknąc za każde pieniądze. bedę wdzięczna za odpowiedzi.

 
natasha ja nie stety nie pomoge:/ ale doskonale Cie rozumiem!!!
Ja rodzilam w Zdrojach; od 3 w nocy do 12 w poludnie-masakra! az w koncu wzieli mnie na cesarke bo mala sie zaklinowala glowka! jak dla mnie to bylo zbawienie :)
 
natasha ja 2 dzieci rodziłam sn i starczyło mi tych atrakcji więc 3 poród chciałam mieć owszem sn ale ze znieczuleniem,jednak nigdzie nie udało mi sie załatwić znieczulenia.Pojechałam dowiedzieć sie do Schwedt,poród kosztuje 800 euro, zapłaciłam zaliczkę i miałam tam jechać.Okazało sie jednak ze mam paciorkowca,bałam sie że trafie na lekarz niemca i nie dogadam sie że ma podać mi antybiotyk.Moj gin wiedział że sie boję i zaproponował mi cc( oczywiście odpłatnie).Powiem ci że ból po cc to jest nic do sn, jak sie nie ruszasz to nie boli,ja nawet mówiłam żeby nie dawali mi środków przeciwbólowych bo nie ma potrzeby.Po porodzie sn przez miesiąc nie mogłam siadać a po cc po tygodniu robiłam wszystko tak jakbym nie rodziła.Doszłam szybciej do siebie niź po sn.Jednak mimo wszystko bardzo ale to bardzo żałuje że nie pojechałam do schwedt na sn ze znieczuleniem,brakuje mi tych wspomnień, tego uczucia jak kładą dziecko na brzuch.A poza tym okazało sie teraz że w bliżnie po cc mam endometrioze i chyba będę musiała isć na jej wycięcie.
A co do lekarzy to bardzo wielu w szczecinie robi odpłatnie cc.
 
natasha ja rodzilam z cc na zyczenie. teraz w październiku.
Byłam w szpitalu w POlicach.

to byl mój drugi poród, pierwszy 5 lat temu tez nie byl za ciekawy,,
najpierw rodzilismy naturalne,, 8h, po tym zaczela sie 2 faza porodu i nie bylo sali na cesarke przygotowanej bo kazalo sie ze jest potrzebna dziecko mialo za duza glowe,
(a musialam miec w osobnej sai bo mialam HBS dodatni) bylo to na pomorzanach
synek urodzil sie w zmartwice 2 punkty Apgar w 1 minucie dostał
na dodatek pozniej musielismy lazic przez rok na wszytskie dodatkowe niepotrzebne badania i modlic sie aby nic nei bylo.....

jak teraz trafilam do polic opowiedzialam wszytsko lekarzowi i powioedzialam ze nie zgadzam sie na poród na nuralny. Mialam wypis ze szpitala z poprzedniego porodu. Pospisałam oświadczenie ze nie bede naturalnei rodzic i na sale.

Bardzo dobra opieka po cesarce, bardzo dobre warunki bardzo fajny personel nie mozna naprawde narzekac a sale poporodowe sa 1 lub 2 osobowe.

w porównaniu z 1 porodem rewelacja..

ps. malutka miala taka sama duza glowe jak starszy synek wiec nie miala szans na naturalny poród,,,
 
natasha ja rodzilam z cc na zyczenie. teraz w październiku.
Byłam w szpitalu w POlicach.

to byl mój drugi poród, pierwszy 5 lat temu tez nie byl za ciekawy,,
najpierw rodzilismy naturalne,, 8h, po tym zaczela sie 2 faza porodu i nie bylo sali na cesarke przygotowanej bo kazalo sie ze jest potrzebna dziecko mialo za duza glowe,
(a musialam miec w osobnej sai bo mialam HBS dodatni) bylo to na pomorzanach
synek urodzil sie w zmartwice 2 punkty Apgar w 1 minucie dostał
na dodatek pozniej musielismy lazic przez rok na wszytskie dodatkowe niepotrzebne badania i modlic sie aby nic nei bylo.....

jak teraz trafilam do polic opowiedzialam wszytsko lekarzowi i powioedzialam ze nie zgadzam sie na poród na nuralny. Mialam wypis ze szpitala z poprzedniego porodu. Pospisałam oświadczenie ze nie bede naturalnei rodzic i na sale.

Bardzo dobra opieka po cesarce, bardzo dobre warunki bardzo fajny personel nie mozna naprawde narzekac a sale poporodowe sa 1 lub 2 osobowe.

w porównaniu z 1 porodem rewelacja..

ps. malutka miala taka sama duza glowe jak starszy synek wiec nie miala szans na naturalny poród,,,


no widzisz. mnie prowadzi lekarz z polic ale każe mi załatwiać wskazania. albo od ortopedy albo od okulisty albo psychiatry. nie wiem widze że narazie bagatelizuje to ale pewnie dlatego ze jestem w 24 tygodniu....śmieje się ze mnie że ja już planuję poród od 5 tygodnia....trudno mi się dziwić po takich przejściach.....byłam w Schwedt....warunki takie że się w pale nie mieści.....lekarz pokazał mi porodówkę i stanęłam jak wryta. Czyściutko cichutko, kolorowo jak w dziecinnym pokoju....obok mała salka z wielką czerwoną wanną......aromaterapia oraz koloroterapia wszystko dla komfortu rodzącej......do tego lekarz mnie poinformował że rodząca nie poczuje nic oprócz wypchnięcia dziecka i łożyska z macicy podczas cc. Później po zabiegu ma przycisk z dawkami morfiny które sama sobie dozuje w razi epotrzeby....leży sama na sali lub z mężem , ma menu z posiłkami do wyboru....:szok::szok::szok::-D:-D:-D zwariowałam że tak powiem....koszt cc na chwilę obecną razem ze wszystkim, czyli badaniami, znieczuleniami i pobytem rodzącej i dziecka 1500 euro. Jesli mąż bedzie chciał być z wami to koszt tego 25 euro za dobe. Sprawa jest bardzo droga ale ponoc weszła dyrektywa w życie od 1 stycznia 2011 o czym mi powiedział własnie ten lekarz ze każda rodząca z unii europejskiej ma prawo rodzić gdziekolwiek. Niestety na chwilę obecną brak jest rozporządzeń i uregulowań prawnych na co czekają.:-):-)kolezanka z NFZ powiedziała mi że już o tym wiedzą ale ze nie ma rozporządzen sprawa bedzie się przeciągała.
 
reklama
Który to lekarz z Polic:)

Proponuje zrobic wyczieczke do polic:)
naprawde warunki sa super...

tez sporo zmieliło się w podejściu do pacjentów.
Pyt. lekarza po porodzie Wstaje pani tak boli jeszcze? Proszę się nie wstydzić przynawac bo ma prawo panią bolec!
Jeżeli pani boli podamy znieczulenie i juz.
Po cc pełne 3 doby w szpitalu.. (jak wszytko ok wychodzisz)

po pieszej cesarce chodziłam jak otumaniona przez 3 dni leki przeciwbólowe trzeba bylo prosić, z cewnikiem (a atutaj zdjęty po 5 h:)

jak masz jakiś pytania śmiało pytaj...
ale szpital w policach naprawdę mnie pozytywnie zaskoczył:)


ps. a sa jakis bonifikaty dla dzieci urodzonych w Niemczech?? np. obywatelstwo??? to bym sie wtedy zastanowala:)


Ps co do rozporządzenia słyszlam ze ma byc tak aby kazdy mogł leczyc sie tam gdzie chce na terenie unii.
ale jak jedzesz do szwed rodzic to oni dostaja refundacje od naszego nfz taka jak za poród w poslce.
poza tym unia nie narzuciła bezwzglednie stosowac ta dyrektywę.
każde państwo przygotowuje samo rozporządzenia wiec...nie sądze aby nfz SIEBIE skrzywdzil
 
Ostatnia edycja:
Do góry