reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród we wrześniu

Kitty95

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Lipiec 2022
Postów
16
Witam. Poradzicie w co ubrać noworodka we wrześniu w szpitalu. Jakie ubranka zapakować ze sobą? A na wyjście ze szpitala? Nie chce dziecka przegrzać ale nie chce też żeby było mu zimno
 
reklama
Ja rodziłam koniec września 4 lata temu i ubierałam na wyjście ze szpitala córkę w krótki bodziak i na to długi a na to delikatny śpiworek z lekkiego polarku. Też nie chciałam przegrzewać. Ja rodziłam na przełomie miesięcy można powiedzieć( 29.09) i wychodziłyśmy już w październiku
 
Wszystko zależy jaka będzie pogoda i ile stopni. Niby się mówi że 1 warstwa więcej niż my, ale jak jest upał to ja nawet długiego rękawa bym nie ubrała tylko na krótki i ewentualnie długie getry, jak jest zimno to zawsze można przykryć kocem a jak ubierzesz za ciepło to może Ci marudzić w trakcie podróży i wtedy nic nie zrobisz.. temperaturę sprawdź na karku, bo rączki i stópki takie maluchy często mają zimne i nie jest to oznaką wyziębienia :)

Rodziłam i lipcu i nawet w szpitalu przydałyby się krótkie ubranka, mały przyjeżdżał z noworodków poubierany w długi rękaw i jeszcze pozawijany, był cały spocony..
 
Wszystko zależy jaka będzie pogoda i ile stopni. Niby się mówi że 1 warstwa więcej niż my, ale jak jest upał to ja nawet długiego rękawa bym nie ubrała tylko na krótki i ewentualnie długie getry, jak jest zimno to zawsze można przykryć kocem a jak ubierzesz za ciepło to może Ci marudzić w trakcie podróży i wtedy nic nie zrobisz.. temperaturę sprawdź na karku, bo rączki i stópki takie maluchy często mają zimne i nie jest to oznaką wyziębienia :)

Rodziłam i lipcu i nawet w szpitalu przydałyby się krótkie ubranka, mały przyjeżdżał z noworodków poubierany w długi rękaw i jeszcze pozawijany, był cały spocony..
W lecie to nie bardzo z tą jedną dodatkową warstwą :D
 
Rodziłam córkę na początku września i był straszny upał. Do domu wracała w body na krótki rękaw i spioszki, na główkę cienka czapeczka, którą w aucie zdjęłam.
 
3 lata temu koło 20.09 wychodziłam i bylo ponuro, wiało, że hej. We wrześniu trzeba mieć i body na krótki i długi i pajac i kombinezon jakiś jesienny.
 
Witam. Poradzicie w co ubrać noworodka we wrześniu w szpitalu. Jakie ubranka zapakować ze sobą? A na wyjście ze szpitala? Nie chce dziecka przegrzać ale nie chce też żeby było mu zimno
Wszystko zależy od temperatury, nie od miesiąca. Przygotuj sobie dwa komplety na wyjście i niech ktoś kto cie bedxie odbierał ze szpitala weźmie bardziej odpowiedni.
Rozumiem, że wasze wyjście to że szpitala do auta a potem z auta do domu?

Jesli pogoda będzie podobna do aktualnej dałbym body krótki rękaw i cienki pajacyk
 
Ja rodziłam rok temu pod koniec września i wychodziłam ze szpitala przedostatniego dnia września i było 25 stopni i pełne slonce 🙂
W szpitalu używałam głównie pajacyków. Na wyjście ubrałam pajacyk i grubszy kombinezon.
Ale moje dziecko miało problemy z termoregulacja i leżała w inkubatorze na dogrzewaniu przez dwa dni. Wtedy kazały mi położne ja ubierać w kilka warstw. Czasem miała bodziaka i pajacyka i była w rożku.
Gdyby nie to pewnie pajacyk by wystarczył i na wyjście też jakiś pajacyk i cienki kombinezon na wyjście. Dużo zależy jaka bedzie pogoda.
 
reklama
Najlepiej sobie przygotowac dwa zestawy na wyjście i zostawić w domu, żeby tego ze sobą nie zabierać. Zapewne ktoś Was będzie odbierał ze szpitala, więc wtedy może wziąć ze sobą wybrany przez Ciebie zestaw, jak już będziesz wiedziała jaka jest pogoda danego dnia :)
Powodzenia :)
 
Do góry