reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Nancy opieka jest super :-) jeśli mały urodzi się z wadą to możesz jeszcze Kopernika rozważyć. .ha stąd i stąd mam dobre wspomnienia ;-)

Dzięki :* No właśnie zastanawiałam się też nad Kopernikiem, w sumie do niego mam bliżej. Mały prawopodobnie jest bez jednej nerki i na ostatnim usg pani doktor zalecala Żeromskiego bo tam sie tym bardziej zajmują. Ale czy tak faktycznie jest to nie wiem.
 
reklama
No u mnie też wyszła wada ale jadę na dodatkowe badania, bo jest szansa, że wszystko się do porodu ułoży. Gdyby jednak nie, to Kopernik (ale staram się pozytywnie nastawić i myślę, że jednak uda się w Żeromskim). Znajoma trochę z przymusu (odesłali ją z Ujastka) rodziła w Żeromskim, dziecko miało bardzo niską wagę i jeszcze jakieś komplikacje ale twierdziła, że świetnie się nimi zajęli, a dziecko było przebadane na wszelkie możliwe sposoby :)
 
Żeromski to szpital, na Kopernika to klinika, ponoć mają tam jeden z najlepszych oddziałów neonatologicznych ale myślę, że w razie gdyby była taka potrzeba to szpital Cię pokieruje w odpowiednie miejsce na np. dodatkowe badania w inne miejsce.
 
Zwal jak zwal..
Na Kopernika jest najwyższy stopień referencyjnosci jednak Żeromskiemu nic nie brakuje :-) i tu i tu byłam zadowolona z opieki przed w trakcie i po..
 
Ta nazwa właśnie robi tą różnicę właśnie, bo kliniki zazwyczaj mają najwyzsze stopnie no i są specyficzne. Żeromski ma II stopień ale jak już sama zaciagałam opini ( dość kiepskie przeżycia z pierwszego porodu z innego szpitala) to naprawdę mamy są zadowolone. Nawet lekarka do której chodzę (jest z Kopernika) polecała mi ostatnio Żeromskiego :D
 
A czy któraś z Was wie może, czy w którymś z krakowskich szpitali jest opcja wykupienia osobnego pokoju, tak by tata dziecka mógł być z nami cały czas?
 
Nancy chyba na simiradzkiego można wykupić jedynkę ale czy ojciec dziecka może nocować to nie mam pojęcia ale można przedzwonić i zapytać. A ja mam pytanie, żeby umówić się w żeromskim na ktg to trzeba dzwonić na oddział?
 
reklama
Dzięki za inf. A powiedzcie mi, bo słyszałam, że w szpitalu nie wypisują tatusiom l4. Takie zwolnienie wypisuje lekarz prowadzący ciążę czy rodzinny?
 
Do góry