reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w wodzie

reklama
hej dziewczyny... mam takie pytanie... otoz slyszalam ze przy porodzie w wodzie nie stosuje sie naciniania krocza... jak to jest po porodzie?? jak z pologiem?? jesli ktos nie byl naciety czy polog bardzo boli czy nie??
 
Ponieważ nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie, to ja się wtrącę :) Moja koleżanka rodziła w wodzie i była bardzo zadowolona. To było jej drugie dziecko, więc miała doświadczenie podczas klasycznego porodu. Podobno w wodzie mniej boli i dziecko przeżywa mniejszy szko, jako, że z wód płodowych przechodzi w drugą wodę :-)
 
witam. chetnie sie wtrącę bo także mam plan rodzić w wodzie. słyszałam że jest naprawde rewelacyjnie. kobieta rodząc w wodzie jest bardziej rozluźniona i spokojniejsza.Tutaj w niemczech jest to na porządku dziennym w każdym szpitalu można tak rodzić i pokrywa to kasa chorych.. A w polsce to jest płatne z tego co wiem ale może na internecie poszukaj to się więcej dowiesz gdzie co i jak:tak::-).. ?
 
witam. chetnie sie wtrącę bo także mam plan rodzić w wodzie. słyszałam że jest naprawde rewelacyjnie. kobieta rodząc w wodzie jest bardziej rozluźniona i spokojniejsza.Tutaj w niemczech jest to na porządku dziennym w każdym szpitalu można tak rodzić i pokrywa to kasa chorych.. A w polsce to jest płatne z tego co wiem ale może na internecie poszukaj to się więcej dowiesz gdzie co i jak:tak::-).. ?

Hej,ale chyba najpierw trzeba to predzej uzgodnic:confused:
Ja rodzilam w Niemczech...i co prawda posiedzialam sobie w wannie z cieplutka woda ale rodzilam juz poza wanna ;-)
Dlugo chodzilam w bolach i wsadzili mnie do wanny zeby rozwarcie szybciej poszlo...
I rzeczywiscie...jak wyszlam z tej wanny to sie zaczela ostra jazda:szok:
Za to ZZO dostalam gratis;-)
 
reklama
ja też się wtrącę, jako doświadczona :tak::
Rodziłam w wodzie, w Sulechowie (lubuskie); odpłatnie (wydatek pod tytułem "darowizna na zakup łózka szpitalnego" - 350zł), pierwsze dziecko. Oczywiście - rewelacja :tak:. Trzeba wcześniej uzgodnić poród z lekarzem, bo ciąża musi przebiegać prawidłowo, a jakiś czas przed rozwiązaniem należy przyjąć globulki przeciw różnym zakażeniom.

Skurcze w wodzie są słabsze, woda masuje, uspakaja - wszystko, co o tym mówią, w moim przypadku się potwierdziło. Osobiście więc polecam :-).

Drugie dziecko natomiast urodziłam "na sucho", ekspresem, więc też nie narzekam ;-)
 
Do góry