reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

quchasia w Żeromskim przynajmniej jakoś "wytłumaczyli" wypychanie dziecka, mi w Ujastku nic nikt nie mówił, ani nie pytali czy mogą nacinać, wypychać, tylko dwóch lekarzy położyło się na brzuchu i łokciami wypychali to był najgorszy ból jaki przeżyłam.. Po wszystkim zabrali małego na noc do inkubatora i o tym, że miał zamartwice, ile punktów dostał i całej reszty dowiedziałam się po wypisie z karty informacyjnej..

Dorka22 ja wybrałam za drugim razem Żeromski, głównie dlatego, że oni tam rozmawiają z pacjentką, o wszystkim jesteś informowana i pytana czy wyrażasz zgodę, nawet już po porodzie, w Ujastku tego brakowało:-( :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
To ważne, co piszecie, czasem jedno zdanie lub pytanie wystarczy, żeby poczuć się jak człowiek.
Smutno czytać, że wciąż traktuje się kobiety jak przedmiot- zwłaszcza w szpitalu, który sobie wybrałam. Może po porodzie dołożę swoją cegiełkę i dam znać, jak to było u mnie. Jeszcze nie wiem, który to będzie szpital, ale dziś planuję odwiedzić Żeromskiego :)
 
Hmm a mnie niestety przebili w Żeromskim pęcherz płodowy bez mojej wiedzy czy zgody. Poród nie postępował i polozna podczas badania to zrobiła. Nigdy jej tego nie wybacze, to było straszne. Nie wiedziałam co się dzieje. Badanie trwało długo - nie wiedziałam czemu, było mega bolesne bo cały czas miałam skurcze. Poczułam się potraktowana jak kawal mięsa. I tak uważam, że raczej Żeromski to lepsza opcja niż ujastek, ale niestety nie jest tam tak znowu kolorowo :( można kiepsko trafić;(
 
Daj mi 3-4 tyg i powiem ci na świeżo jaki jest Ujastek. Ja nie zrezygnuję, no chyba że nie zdążę dojechać...

Napisane na GT-I9300 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie zdążę G.abi, bo termin mam za tydzień ;)

Jak widać wiele zależy od przypadku, od tego, na kogo się trafi i tego, jak będzie przebiegał nasz poród. Chyba nigdzie nie jest idealnie, ale pewnie też wszędzie nie jest tak strasznie źle, jak może nam to podpowiedzieć wyobraźnia... Mam taką nadzieję :) Ale to może jest tylko taka naiwna nadzieja dziewczyny, która jeszcze nie wie, co to znaczy rodzić...
W każdym razie dzięki za Wasze wpisy :)
 
Ja myślę że będzie dobrze. Położna jest najważniejsza i na serio każda tam jest miła. Wiedzą co robią.

Napisane na GT-I9300 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie dziewczyny.

Jestem tu nowa. Chciałabym rodzić na ujastku - jestem teraz w 33 tyg ciąży.
Nurtuje mnie kwestia opłacenia położnej.
Jakie jest wasze zdanie? Czy opłacenie położnej ma sens? Czy warto? Czy cena wynosi 1500 zł jak na stronie internetowej czy jednak jest to kwestia "dogania się" ?
Z góry dziękuję za wasze opinie :)
 
Podobno 1200 minimum ale każda ma swoją stawkę i normalnie podpisujesz umowę. Na pierwszy poród, jeśli masz kasę to bierz. Ja się nie decyduje teraz ale jak dziesięć lat temu rodziłam córkę to żałowałam że nie mam. Fajnie żeby ktoś ci tłumaczył co i jak. Sprawdzał czy ogarniasz :)

Napisane na GT-I9300 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry