reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w luxmedzie

darianna1

Aktywna w BB
Dołączył(a)
7 Maj 2024
Postów
96
Cześć dziewczyny. Rozważam wykupienie ubezpieczenia szpitalnego w luxmedzie, które gwarantuje prywatny powód (bez prowadzenia ciazy). Czy któraś z Was korzystała z tego i może podpowiedzieć czy warto, jak to wygląda? Składka wynosi 240 zł a okres karencji 10 msc, zatem zakładając że wkrótce uda się zajść wychodzi dużo mniej niż wykupić poród "na już". Troche podejrzana mi ta cena dlatego chcialam zasięgnąć porady.
 
reklama
Cześć dziewczyny. Rozważam wykupienie ubezpieczenia szpitalnego w luxmedzie, które gwarantuje prywatny powód (bez prowadzenia ciazy). Czy któraś z Was korzystała z tego i może podpowiedzieć czy warto, jak to wygląda? Składka wynosi 240 zł a okres karencji 10 msc, zatem zakładając że wkrótce uda się zajść wychodzi dużo mniej niż wykupić poród "na już". Troche podejrzana mi ta cena dlatego chcialam zasięgnąć porady.
Mialabym dwie wątpliwości:
1. Co jezeli wykupisz, a starać się będziecie np. rok?
2. Co jeżeli wykupisz, zajdziesz od razu i urodzisz wcześniej?

Kasa w błoto. Nie lepiej odkladać miesięcznie już teraz jakąs kwotę i potem sobie wykupić prywatny poród jak faktycznie będzie taka możliwość?
 
Oczywiście mam z tyłu głowy te same wątpliwości. Co do drugiego to wstrzymałabym się miesiąc 🤣
A tak serio to wiesz, pomyslalam, że łatwiej byłoby placic te 240 zł co miesiąc niż potem wyskoczyć z 10 tys nagle, bo wiadomo, że wydatków związanych z dzieckiem sie nagromadzi i wtedy będzie szkoda na to. I jeszcze pytanie co w przypadku ciazy wysokiego ryzyka? Wtedy też chyba kasa w błoto? Niby szpital 3 referencyjnosci z mojego miasta jest na ich liście, ale w wykluczeniach ubezpieczenia jest prowadzenie ciazy wysokiego ryzyka
 
Oczywiście mam z tyłu głowy te same wątpliwości. Co do drugiego to wstrzymałabym się miesiąc 🤣
A tak serio to wiesz, pomyslalam, że łatwiej byłoby placic te 240 zł co miesiąc niż potem wyskoczyć z 10 tys nagle, bo wiadomo, że wydatków związanych z dzieckiem sie nagromadzi i wtedy będzie szkoda na to. I jeszcze pytanie co w przypadku ciazy wysokiego ryzyka? Wtedy też chyba kasa w błoto? Niby szpital 3 referencyjnosci z mojego miasta jest na ich liście, ale w wykluczeniach ubezpieczenia jest prowadzenie ciazy wysokiego ryzyka
Mi chodzi o porod przedwczesny. Ja sobie wykupiłam ubezpieczenie dodatkowe przed ciążą, mieli super kasę wypłacić za urodzenie dziecka. Karencja 9 miesięcy. Zaszłam w ciążę 2 miesiące po wykupieniu, ale urodzilam w 6m, więc mi przepadło.

Nie wiem jak działają te prywatne porody luxmedowe 🙈 skąd jesteś? Niektóre szpitale oferują prywatne sale poporodowe i prywatną położną, to razem wychodzi o wiele taniej niż 10tys.
 
Hej:) nie wiem jak w Gdańsku, ale podejrzewam, że drożej. Ja w sumie nie miałam prywatnego porodu, ale w państwowym szpitalu miałam wykupioną położną, poród bajka i potem na czas mojego krótkiego pobytu też miałam sama salę z łazienką:) i wyniosło mnie to niecałe 1,5 tys. a nie 10 😄
 
Mialabym dwie wątpliwości:
1. Co jezeli wykupisz, a starać się będziecie np. rok?
2. Co jeżeli wykupisz, zajdziesz od razu i urodzisz wcześniej?

Kasa w błoto. Nie lepiej odkladać miesięcznie już teraz jakąs kwotę i potem sobie wykupić prywatny poród jak faktycznie będzie taka możliwość?
Ja bym dodała też przede wszystkim, że co jeśli będą wskazania medyczne do szpitala o wysokim stopniu referencyjnosci.
 
reklama
No 1.5 to bajka a z jakiego miasta jesteś?
Szczerze to nie ma w owu co oni tam , ale na stronie jest tak:
Gwarantujemy kompleksową opiekę poporodową nad matką i dzieckiem:

  • całodobową dostępność położnych, pielęgniarek, lekarza ginekologa, neonatologa, anestezjologa,
  • porady laktacyjne, gdy pojawią się problemy z karmieniem piersią,
  • preparaty pielęgnacyjne oraz materiały opatrunkowe dla Pacjentek i dzieci.
 
Do góry