reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc

reklama
Przepraszam że nic nie pisałem ale miałem duzo spraw związanych z domem pogrzebem i Maciusiem.
Maciuś będzie żył !!!! :):) Tak mówią lekarze :) Ciesze się jak nie wiem, nie da się tego opisać :):)
 
Również się cieszę, że Maciuś ma się lepiej :-) Pewnie trochę czasu spędzi w szpitalu. Lekarze coś mówią? Trzymaj się! Jak będziesz miał chwilę, to skrobnij coś :-)
 
Witaj Szymonie! Przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia. Chciała bym, żebyś wiedział, że Twoj los nie jest mi obojętny. Sama jestem samotna mama i bez pomocy bliskich nie poradziła bym sobie. Teraz odbijam się powoli od ziemi i wierzę, że dobro które mi dano powinnam przekazac dalej. Jeżeli więc potrzebujesz czegoś to pisz smialo!
 
Cześć Wszystkim.
Za tydzień będę już mógł zabrać Maciusia do domu.
W związku z tym musiałem rzucić starą pracę była bardzo dobrze płatna no ale niestety...
Wyprowadzam się z miejscowości w której mieszkam do innego miasta gdzie już kupiłem nowe mieszkanie.
Teraz prosze was o pomoc napiszcie mi liste rzeczy jakie musze kupić do takiego pokoju dziecięcego.
Napiszcie te rzeczy które sa bardzo potrzebne ,ahhh napiszcie wszystko bo nic nie wiem a chce jak najlepiej.
Jaki łóżeczko wózeczek ???
 
Super, że Maciusia będziesz miał przy sobie już za tydzień :-).

łóżeczko może być drewniane plus materac gryka-kokos
Pościel do łóżeczka x 2
Poduszeczka i kołderka
2 kocyki jeden cieniutki a drugi może być grubszy
Przewijak plus prześcieradełko na nie
2 prześcieradła do łózeczka
Wanienka
2 ręczniczki z kapturkiem

KOSMETYKI
żel lub emulsja do kąpieli
balsam do ciała
kremik do twarzy na co dzień moze byc OLIATUM
kremik z filtrem 50 lub większym na wyjście na dwór
Krem do pupy może bć SUDOCREM, BEPANTHEN czy (ja takiego używam) apteczny krem na odparzenia
Nożyczki do paznokci (oczywiście dla niemowląt)
waciki
OCTENISEPT do pępuszka (jeśli się jeszcze pępowinka trzyma)

BUTELKI
2 sztuki albo i 3 mogą być Dr Browna lub zwykłe Canpola
Szczotka do czyszczenia butelek
możesz kupić wyparzacz albo tabletki do sterylizacji
Smoczek do ssania (0 plus)
podgrzewacz do butelek albo termos plus dzbanek na chłodną wodę
Mleko modyfikowane (spytaj jakie dostaje w szpitalu)
Pieluchy nr 1
Pieluchy Tetrowe x 5

NO I UBRANKA

body na krótki rękaw x5
Body na długi rękaw x 3
Pół śpiochy x 4
Bluzę na chłodniejsze dni
czapeczki x 3
skarpetki x 5

Coś z apteki

Kropelki na ból brzuszka mogą być BOBOTIC

A wózek jaki sobie tam wybierzesz to będzie dobry.


Myśle, że więcej napiszą dziewczyny:-)

POWODZENIA
 
Szymonie, bardzo poruszyła mnie Wasza historia i cieszy mnie to, że wkrótce będziesz miał Maciusia już przy sobie. Ja również wychowuję sama synka.
Kilka wskazówek ode mnie. Przydadzą się także:
sól fizjologiczna do przemywania oczek dzidziusia (z apteki) + zwykłe waciki kosmetyczne (przecieramy od kącika zewnętrznego oka w kierunku kącika wewnętrznego)
woda morska do nosa (w sprayu) - do higieny codziennej noska np. Marimer, Sterimar baby (z apteki), ja wypróbowałam też Mermaid spray kupiony w drogerii
aspirator do nosa ja wypróbowałam np. NoseFrida (w zasadzie do codziennej higieny noska, a niezastąpiony przy katarze) (do kupienia w aptece i sklepach dziecięcych)
jednorazowe chusteczki nawilżające - ja wypróbowałam firmy Pampers (dużo się tych chusteczek zużywa) (do kupienia w sklepach dziecięcych lub drogeriach - najtaniej)
do smarowania pupki przy przewijaniu mogę polecić Linomag maść (niedrogi do kupienia w aptece, u nas sprawdził się rewelacyjnie przy codziennej pielęgnacji)
ogólnie uważam, że do pielęgnacji po kąpieli lepszy jest balsam niż oliwka (zwłaszcza przy problemach skórnych)
szczoteczka do czesania włosków (z naturalnego włosia)
warto zwrócić uwagę na to aby ubranka, zwłaszcza bielizna były bawełniane: mi osobiście bardziej sprawdzały się pajacyki lub śpiochy niż półśpiochy (zapięte na napy trzymały się na dziecku, a półśpiochy to wiecznie zsuwały się z pupki
a rozmiar ubranek to pewnie będzie 56 (56 cm długości)
proszek lub płyn do prania ubranek dziecięcych
 
reklama
Szymonie, przeczytałam Twoją historię...mogę tylko napisać, że bardzo mi przykro, że życze Tobie i Maciusiowi siły, że dasz radę, bo będziesz dobrym tatą...
Napewno, przyjdzie do domu położna, na wizytę. Ją mozesz pytać o wszystko...powinieneś wybrać pediatrę dla Maciusia w swojej przychodni.
Jeśli Maciuś jest wcześniakiem, napewno przy wypisie, dostaniesz listę wizyt kontrolnych u spacjalistów.
Z rzeczy potrzebnych dla dziecka, dziewczyny chyba to, co najważniejsze wypisały.
Trzymam kciuki i daj znac, co u Was?
 
Do góry