reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poduszka do midelowania główki

Angelin

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
43
Jaką możecie polecić poduszke do modelowania główki dla 2 miesięcznego niemowlaka, która sir u was faktycznie sprawdziła?
 
reklama
Rozwiązanie
K
Ostatnio byłam u fizjoterapeuty z moim 4miesiecznym synkiem u którego stwierdził spłaszczenie główki.Jedynie co.mi zalecił to układanie raz na jednym boku ,raz na drugim boku.Do tego miał dużo czasu spędzać na brzuszku.Teraz ma 5 miesięcy i główka ładnie wyrównała się .
Spróbuj z firmy Valabia nie jest nawet taka droga. Jednak później mój syn jak był starszy nie lubił na niej spać. Na początku spróbuj układać na jednym boczku i co jakiś czas przekręcać na drugi to też pomaga.
 
Jaką możecie polecić poduszke do modelowania główki dla 2 miesięcznego niemowlaka, która sir u was faktycznie sprawdziła?
Hej 😍 też chciałam kupić ale na szkole rodzenia z fizjoterapeutą odradzali tego typu wynalazki i najlepiej po prostu położyć dziecko po każdym karmieniu raz na jedną stronę raz na druga ,ja tak robię i nie ma problemów z płaską główka a przynajmniej mam pewność że dziecko się nie zadławi mlekiem tylko uleje na bok a na tej poduszce będzie mieć ograniczony ruch głowę więc nie wiem czy warto kupować ją ale to moje zdanie Pani zrobi jak chce 😉 pozdrawiam serdecznie 😍
 
Przedstawiałam główkę co spanie, jeden bok, drugi, później na plecy. Jednak jedna strona była bardziej dominującą. Głowa zaczęła płaszczyć się po bokach. Na plecach leżeć już pozniej nie chciała, bo sama przekrecala głowę. Kupiłam poduszke, zwykłego motylka jak do wózka i w nim kładłam ja na plecy. No i na brzuchu lekarz kazał nawet do 5h dziennie plus zwiększenie Wit d jeśli już problem widać. Ma 11miesiecy i równa główkę :)
 
Ostatnia edycja:
Jeśli lekarz Ci nie zalecił takiej poduszki to może wystarczy kłaść dziecko raz na jednym boku, raz na drugim, a kolejny raz na plecki i główka nabierze ładnych kształtów.
 
Bardzo wiele osób ma krzywe głowy, szczególnie widać u mężczyzn, wiadomo. myślę że trzeba przykładać dużą uwagę do tego, żeby dziecko obracac. Jeśli jest wszystko dobrze wtedy nie ma co kupować zbędnych gadżetów. Ja dbałam o to, a i tak pojawił się problem, wtedy dopiero poduszki itp, USG przezciemiaczkowe nam wtedy nawet zalecił lekarz.
No i z poduszką trzeba uważać, używałam tylko w dzień kiedy miałam ją na oku cały czas.
 
Ostatnio byłam u fizjoterapeuty z moim 4miesiecznym synkiem u którego stwierdził spłaszczenie główki.Jedynie co.mi zalecił to układanie raz na jednym boku ,raz na drugim boku.Do tego miał dużo czasu spędzać na brzuszku.Teraz ma 5 miesięcy i główka ładnie wyrównała się .
 
Rozwiązanie
reklama
Przedstawiałam główkę co spanie, jeden bok, drugi, później na plecy. Jednak jedna strona była bardziej dominującą. Głowa zaczęła płaszczyć się po bokach. Na plecach leżeć już pozniej nie chciała, bo sama przekrecala głowę. Kupiłam poduszke, zwykłego motylka jak do wózka i w nim kładłam ja na plecy. No i na brzuchu lekarz kazał nawet do 5h dziennie plus zwiększenie Wit d jeśli już problem widać. Ma 11miesiecy i równa główkę :)
Czy bardzo dzięcko miało splaszczona główkę. Bo mam ten sam problem i boje się że się nie wyrowna
 
reklama
Do góry