reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pobieranie krwi

Dołączył(a)
19 Wrzesień 2018
Postów
13
Moja córka ma 7 miesięcy dostałam skierowanie na badanie krwi. Jak to wygląda krew jest pobierana z główki? I Musi być na czczo?
 
reklama
U takich maluchów raczej nie jest możliwe żeby dziecko było na czczo ;) z resztą przy morfologii nie jest to wymagane nawet u dorosłych. Co do samego pobierania krwi to pewnie zależy od miejsca wykonywania badań, ale raczej z paluszka lub ewentualnie z żyły na grzbiecie dłoni
 
Córka jak była starsza, bo co prawda 12 msc już miała, pobierali krew tylko z palca. A o byciu na czczo nie było mowy. W sumie to krew dopiero po śniadaniu pobierali.
 
Miejsce pobrania zależy pewnie od widoczności żył. Nie każde badanie można pobrać z palca, najczęściej potrzeba tej krwi jednak więcej. A to czy na czczo zależy od badania, ale u maluszków raczej nie wymagają bycia na czczo (prędzej przed jakimś zabiegiem w szpitalu bywają rygory co go godzin bez jedzenia, ale to też nie 12 a raczej np. 4).
 
My robiliśmy komplet badań do szpitala jak synek miał 7-8 miesięcy i miał pobierana krew ze zgięcia raczki, tak standardowo. Na czczo nie był. I w zależności od ilości badań dobrze jest wcześniej podać dziecku wodę do picia, tak mi mówiła pielęgniarka. Dzieciom krew szybko krzepnie i potem trzeba powtarzać badania...albo za słabo leci podczas pobierania i wtedy długo to trwa. U nad chwila i było po wszystkim :)
 
Do góry